Kolektor 4-2-1 (TA Technix)

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
tirsone
Forum Master
Forum Master
Posty: 1412
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 15:04
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: tirsone » pt gru 04, 2009 00:34

a czy mierzył ktos przyrost mocy po założeniu kolektora 4-2-1? ile HP przyrosło?
hehe
Właśnie... Trzeba by było poszukać jakiegoś wiarygodnego opisu kogoś kto zhamował furę na seryjnym kolektorze i na takim sportowym. Chyba sam to zrobię bo jadę na hamownie w przyszłym tygodniu a potem mam zamiar przerobić wydech, dodając mi.in rurowy kolektor TA...


Mój golf

Miłość ożyła....

Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » pt gru 04, 2009 01:13

tirsone pisze:jadę na hamownie w przyszłym tygodniu a potem mam zamiar przerobić wydech, dodając mi.in rurowy kolektor TA...
to jestem bardzo ciekawy wyniku, tym bardziej ze sam przed kilkoma minutami kupiłem sobie Technixa na allegro.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pt gru 04, 2009 13:52

tle ze trzeba by dobre kilka pomiarów zrobic żeby były wiarygodne wyniki..



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » pt gru 04, 2009 18:51

no tak, masz racje, ale dobrze by bylo miec chociaż jakies orientacyjne dane potwierdzone chociaż jednym hamowaniem,ja to bede hamowal dopiero na wiosne jak wszystkie graty zdobęde i założe.



Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » pt gru 04, 2009 18:56

tylko te orientacyjene dane moga być bledem pomiarowym ;)



Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Post autor: mustang877 » pt gru 04, 2009 22:22

to pozostaje tylko czekać aż ktoś przeprowadzi dokładne pomiary :)



Awatar użytkownika
Apsik
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 1279
Rejestracja: wt paź 05, 2004 15:30
Lokalizacja: just behind you
Kontakt:

Post autor: Apsik » ndz gru 06, 2009 01:11

LCQ pisze:największym rarytasem jest Hartmanna
Miałem takie kolektory w ręku, cena 2x większa niż SS, ale wykonanie ... nieporównywalne

SS z mojego byłego G60 a Hartmana do G60 którego trzymałem to jak Mercedes C klasy, a AMG CKL 63 Black
Niestety taka różnica - średnica rur większa, ścianki rur grubsze, lepiej "rozlane" spawy, bardzo ładnie wyszlifowane spawy od wewnątrz i inne jeszcze detale


It doesn't mater what U have - YOU can always tune it!

match
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: match » sob lip 10, 2010 09:01

Maly odkop :D
Panowie mam taki problem, ze kupilem kolektor hartmanna do 16- wizualnie i kondycyjnie jest ok ale myk z nim jest taki ze jakis idiota spier*&^lil portki.
Obrazek
Obrazek

I teraz pytanie brzmi: co z tymi portkami zrobic? Uciac w miejscu gdzie jest spaw i dospawac czesc oryginalnych portek na wymiar, czy moze szukac calych portek od jakiegos rurowca- podejzewam ze z technixa moga pasowac bo kolektorki sa łudząco 'podobne' w konstrukcji :grin:



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob lip 10, 2010 09:21

Uciąć, odzyskać flanszę, dorobić nowe rurki, połapać tylko, skręcić do kupy pod autem, ocenić czy będzie jak należy, rozmontować, pospawać nie nogami :) i zamontować. :bigok:



match
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: match » sob lip 10, 2010 09:47

I tak raczej zrobie, no chyba ze znajda sie cale portki PnP :)
Pomysl z wstepnym polapaniem rurek dobry- nie pomyslalem o tym i pewnie bym od razu pospawal a potem polecialyby bluzgi :grin:



match
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Kolektor 4-2-1 (TA Technix)

Post autor: match » śr paź 06, 2010 21:21

Maly odkop. Mam takie troche lamerskie pytanie ale juz stracilem pewnosc.. jak mocno powinny byc dokrecone szpilki laczace gore kolektora z portkami (te szpilki ze sprezynami)? Powinienem je dokrecic do konca (tak by zwoje sprezyn byly calkowicie scisniete), czy pozostawic lekki luz (tak by kolektro mogl pracowac na laczeniu)? Watpliwosci wynikaja z tego ze w moim przypadku, jedynym sposobem pozbycia sie nieszczelnosci na tym elemencie jest wkrecenie szpilek do konca, ale mam obawy ze uniemozliwia to prace tego elementu i w koncu cos peknie :? .



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Kolektor 4-2-1 (TA Technix)

Post autor: RasPL » czw paź 07, 2010 07:03

skoro tak masz to znaczy że coś jest do wymiany/szlifowania jak dasz na sztywno to będzie Ci zrywać często zawiesia tłumików no i w końcu któryś słabszy spaw puści


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
mustang877
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 776
Rejestracja: śr lut 27, 2008 22:59
Lokalizacja: BIELSK PODLASKI
Kontakt:

Kolektor 4-2-1 (TA Technix)

Post autor: mustang877 » czw paź 07, 2010 13:41

ja zrobiłem tak: przyspawałem plecionkę do flanszy która łaczy sie z flanszą kolektora (technixa w moim przypadku) a dwie części samego kolektora skręciłem na sztywno, i za razem mam szczelnie i elastycznie.



match
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Kolektor 4-2-1 (TA Technix)

Post autor: match » czw paź 07, 2010 23:25

chyba zrobie tak samo, bo przyczyna nieszczelnosci jest chyba niedokladnosc wykonania kolektora tzn. gdy kolektor jest niepolaczony z reszta wydechu, to portki 'uciekaja' mocno w strone prawej sciany tunelu wydechu. Polaczenie kolektora z wydechem (ktory jest idealnie na wprost) powoduje ze portki przesuwaja sie bardziej na srodek, ale wtedy gdy nie dokrece polaczenia kolektor-portki, pojawia sie nieszczelnosc na jednym kanale. Skrece do calkowitego scisniecia zwojow sprezynek i jest ok, ale mam wrazenie ze cale auto wibruje od wydechu, glownie przy ruszaniu.
Wracajac do samego kolektora, bo o tym temat.. kupilem kolektor technixa uzywke w bdb stanie i niezlej cenie, porownalem z hartmannem, ktorego foty sa powyzej ii w zasadzie nie ma roznic :grin: technix moze spawy ma gorsze (ale fachowcem w tym nie jestem wiec moze mi sie zdawac), co najwazniejsze- nie ma zadnych progow wewnatrz (kolektor uzywka ale nie ma najmniejszych sladow poprodukcyjnej ingerencji w konstrukcje), giecia rur takie same, srednice te same poza jedna- kanaly zbiorcze (4w2) w hartmannie maja srednice 43mm a w technixie 50mm, hartmann ma inaczej zrobione laczenie kolektora z portkami (tez kuliste laczenia ale nieco inaczej wyglada) ale to chyba kosmetyka. Wydaje mi sie ze nie taki technix straszny i zalozylem technixa:)
Odczucia.. pozostala czesc wydechu to milltek dedykowany do 9a.
Obrazek
W porownaniu do poprzedniego ukladu (kolektor seria, wydech przelot 2" na 2 tlumikach) auto duzo lepiej jedzie z dolu, ale po zdjeciu seryjnego kolektora okazalo sie ze przedmuchy mialem na wszystkich 4-rech kanalach :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości