panewka wałka pośredniego ABF

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

panewka wałka pośredniego ABF

Post autor: AD6 » sob sie 21, 2010 23:20

ma ktoś może zdjęcie panewki wałka pośredniego z ABF-a tej bliżej pompy i filtra oleju z tego co pamiętam kanał którym jest dostarczany olej do smarowania tej panewki jest bardzo krótki (kilka cm) panewka w sobie ma dziurę która jest spasowana z kanałem olejowym i teraz pytanie widziałem blok z ABF-a w którym siedziała jeszcze fabryczna panewka i w tej panewce od dziury (dziura jest centralnie na środku panewki panewka ma ok. 1cm średnicy) był kanalik na zewnątrz panewki zastanawiam się czy to jest zrobione fabrycznie (wyglądało ori) czy może ciśnienie oleju wypukało taki kanalik w tej panewce ?? niestety nie mam zdjęcia


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Re: panewka wałka pośredniego ABF

Post autor: AD6 » sob sie 21, 2010 23:33

taki prowizoryczny rysunek na szybko

czarny zewnętrzna część panewki
zółty wewnętrzna ------II--------
czerwony otwór w panewce
niebieski dziwny kanalik w panewce głębokość ok 0,3-0,4mm


Obrazek


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

MEXMK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 24, 2010 00:08

Re: panewka wałka pośredniego ABF

Post autor: MEXMK3 » wt sie 24, 2010 00:21

Kształt opisanej powyżej panewki jest jak najbardziej prawidłowy, obok otworu "smarującego" czop wałka jest kanalik (nie biegnie on prostopadle do krawędzi panewki lecz pod niewielkim kątem). Na 100% takie same panewki są w silnikach ABF, AGG, ADY, ABA (silniki dwulitrowe na wysokim bloku).



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

panewka wałka pośredniego ABF

Post autor: TAZ » wt sie 24, 2010 08:33

U mnie w ABFie z 1992 roku nie było tego kanalika. Po szlifach dostałem od szlifierza wszystko co wyjął z bloku i nie było na pewno kanału, a panewka była oryginalna.



MEXMK3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 24, 2010 00:08

Re: panewka wałka pośredniego ABF

Post autor: MEXMK3 » wt sie 24, 2010 11:10

Panewka, po której "ślizga się" szerszy czop wałka pośredniego posiada tylko otwór przez który dostaje się olej, natomiast druga panewka w każdym z wyżej wymienionych silników ma wyżłobiony także i kanalik.



Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

panewka wałka pośredniego ABF

Post autor: AD6 » wt sie 24, 2010 11:34

MEXMK3, dokładnie ten kanalik jest pod skosem i jest tylko na jednej panewce tej bliżej pompy oleju


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: panewka wałka pośredniego ABF

Post autor: GMS » śr sie 25, 2010 15:24

tak kanalik jest oryginalny jest on po to aby olej tamtędy wylatujący smarował "zębatkę" -napęd pompy oleju , (aparatu zapłonowego w 2e też ) panewkę należy założyć dobrą stroną



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości