Mk2 gti kr+gazniki

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

mlody-esz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw lut 11, 2010 20:16
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: mlody-esz » śr cze 30, 2010 14:42

dziękuje bardzo

pozdrawiam



Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

Mk2 gti kr+gazniki

Post autor: stonebridge69 » ndz sie 22, 2010 20:44

To czyli do pompy seyjnej wystarczy dolozyc regulator cisnienia paliwa i ustawic na 0,24bar i bedzie gitara?Druga sprawa powiedzcie Ci co maja gazniki ze ściga w 16V gdzie,kto i z czego dorabialiscie kolektor ssacy?



Awatar użytkownika
sebas1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 12:58
Lokalizacja: Vag Formacja

Mk2 gti kr+gazniki

Post autor: sebas1 » pn sie 23, 2010 16:32

Podobny temat więc się podepnę z zapytaniem kolegi... otóż ma kra na gaźnikach od yamahy r1... silnik ładnie chodzi równo..wkręca się też ładnie...problem się dzieje kiedy silnik się rozgrzeje... silnik zaczyna przerywać na wysokich obrotach to jest okolo 3,4tys...wystepuje taka jakby odcinka...i nie wkreca się już dalej jak na zimnym..dodam że problem mógł wystąpić po myciu silnika jednak to chyba nie ma nic do rzeczy skoro silnik gdy jest zimny pracuje dobrze... od czego zacząć?


ex: MK2 GTI 16v BBS RM

obecne: MK1 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=460183

Awatar użytkownika
Abest
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 586
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 19:56
Kontakt:

Mk2 gti kr+gazniki

Post autor: Abest » sob mar 10, 2012 23:34

Odkopię trochę bo ciągle mnie męczy jedna sprawa związana z duetem KR + gaźniki. Mianowicie czy swapując 1.3 gaźnikowe na 1.8 16v KR które też chcę mieć na gaźnikach muszę szukać wiązki do tego silnika skoro wtrysk wywalam całkowicie a wiadomo że KR ma jedynie tyle elektroniki by działać tzn nic zbędnego jak np. w przypadku PL. Wszystko co dotyczny dawki paliwa/powietrza czy ssanie przy uzbrajaniu w gaźniki ustawia się właśnie "na nich" więc zastanawiam się czy do "tworzenia wiązki" do silnika na bazie KR z 2 gaźnikami nie można by użyć obecnej wiązki z 1.3 by stanowiła jakąś bazę. Jak ktoś może to wyjaśnić to proszę bo mam w tym temacie coraz więcej znaków zapytania a chcę wreszcie rozjaśnić sobie w głowie temat KR na gaxnikach ;)


:hehe: moe golferki, zapraszam
[mk2] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1525752
[mk5] http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=90&t=419915&p=5082792#p5082792

Awatar użytkownika
banankb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 01:25
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Mk2 gti kr+gazniki

Post autor: banankb » czw mar 29, 2012 18:57

Abest pisze:Odkopię trochę bo ciągle mnie męczy jedna sprawa związana z duetem KR + gaźniki. Mianowicie czy swapując 1.3 gaźnikowe na 1.8 16v KR które też chcę mieć na gaźnikach muszę szukać wiązki do tego silnika skoro wtrysk wywalam całkowicie a wiadomo że KR ma jedynie tyle elektroniki by działać tzn nic zbędnego jak np. w przypadku PL. Wszystko co dotyczny dawki paliwa/powietrza czy ssanie przy uzbrajaniu w gaźniki ustawia się właśnie "na nich" więc zastanawiam się czy do "tworzenia wiązki" do silnika na bazie KR z 2 gaźnikami nie można by użyć obecnej wiązki z 1.3 by stanowiła jakąś bazę. Jak ktoś może to wyjaśnić to proszę bo mam w tym temacie coraz więcej znaków zapytania a chcę wreszcie rozjaśnić sobie w głowie temat KR na gaxnikach ;)

Z elektroniki od KR-a potrzebny Ci jest sterownik silnika oraz moduł zapłonowy. Do sterownika silnika dochodzi podciśnienie które steruje przyśpieszeniem zapłonu. A bez tego będzie się dławił. jest też możliwe wywalenie aparatu zapłonowego i założenie 4 cewek zapłonowych z odpowiednim sterownikiem do tego i czujnikami ale to już wiele więcej wkładu wymaga. Polecam ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=15&t=227559
Użytkownik dmlodyb ma schemat jak podłączyć elektronikę od KR-a.


jak by można było prowadzić po pijaku, to by w nocy były korki na mieście

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości