Wałki catcams + regulowane kółko w ABF, Co z tego wyjdzie.

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » śr mar 17, 2010 23:13

popychacze sa do 16V VW z czego nie wiem kupilem je jako popychacze do tego silnika, cena .... licytacja trwa przez PW kto da wiecej :)
luz podaje producent walkow zazwyczaj 0,15/0,25

bandyta mk1love 2 z przodu na seryjnych walkach tez sie da ale w to puki co nikt nie wierzy...



Awatar użytkownika
LCQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 491
Rejestracja: sob sty 27, 2007 08:08
Lokalizacja: z kutego tłoka...

Post autor: LCQ » śr mar 17, 2010 23:17

lovwelas pisze:LCQ, masz Ty jeszcze te sprężynki??
poszły odrazu jak je wystawiłem, chłopaki prawie się pobili o nie :goof: bo sprzedawałem za dobrą cenę
bandyta mk1love pisze:Tomek Pirelli, z tego co rozmawiałem z GTO to i 288 na hydraulice pojedzie ;D tylko trzeba odpowiednio się do tego zabrać :green_fuck:
pójdzie spokojnie bo Schrick robi 288 pod hydro, ale moim zdaniem 288 to tylko z ITB by wykorzystać potencjał ich, generalnie ABF po wienien seryjnie wychodzić na wałkach(276) ze skrzynką 2Y(lub podobną) :goof: :helm:, co do modyfikacji ABFa, u siebie planowałem zrobić lekkie koło pasowe do niego, tylko że auto nabrałoby charakterystyki "motocyklowej", gdyby ktoś tu sprawdzał z wałkami 276, niech da znać, jestem ciekawy zestawienia (najlepiej z głowicą/zamachowym itd)
voj2s pisze:bandyta mk1love 2 z przodu na seryjnych walkach tez sie da ale w to puki co nikt nie wierzy...
widziałem kiedyś na niemieckim forum, wykres na 191 KM na seryjnych, nie pamiętam tylko jakie mody miał jeszcze tam
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 23:23 przez LCQ, łącznie zmieniany 3 razy.


Była zmodzona ibiza 2e, był swap na ABF, było modzenie ABFa,doszły Schricki 2x268, wywalone na rzecz 276/276, teraz czas na:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=261294
ale to mało więc ;)

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr mar 17, 2010 23:42

bandyta mk1love pisze:Marioo, lepiej odpuść wałki, kup sobie same kółko a zamiast wydawać ponad 2k zł na wałki zrób głowicę za połowę mniej (tysiączka dostajesz do rączek gratis ) i 18x też będzie.
A w przypadku kiedy nie złapie pełnych 18x to tego tysiączka co został z wałków wykorzystasz na opunki na przód r888 i trochę paliwka do nauczenia się startowania będziesz przyśpieszał tak samo jak i inne 180-konne autka jak nie lepiej
Wałków już nie odpuszczę bo już za nie zapłaciłem :green_fuck:
Głowicy nie chcę na razie ruszać, ściagać. Co do oponek, to ja chcę mieć też przyczepnośc na innych nawierzchniach niż suchutki, gładki asfalt :green_fuck: dlatego mam t1r :bajer:

Będą wałki, kólko kolektor, tyle na razie z modów. Z czasem zamach i skrzynia, oraz pomyśli się o głowicy, i innych pierdołach i wtedy będę myślał o 21x :goof: :goof: :goof:

A tak na poważnie to chcę uzyskać min. 180 i będę na prawdę bardzo bardzo happy.
Myślę, że to do jazdy na co dzień wystarczy zupełnie.
Ale oczywiście wszystkie propozycję o których piszecie będę rozpatrywał :helm:



bandyta mk1love
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 437
Rejestracja: wt sty 20, 2009 21:59
Lokalizacja: Sanok/ Trepcza/ Katowice

Post autor: bandyta mk1love » czw mar 18, 2010 00:13

voj2s, ja wieżę,że się da ale ile wypocin i na ile te 200 koni będzie się utrzymywało? tego nie wiem,wiem za to,że z wałkami to nie jest jakaś większa filozofia i tego się trzymajmy ;D

LCQ, ja tu bardziej myślałem o pełnym wykorzystaniu wałków 288 do których trzeba porządnie zakręcić motor a tu już bez przeróbek pojawiają się małe schodki dla hydraulicznych popychaczy i trzeba zapodać im odpowiednie ,,podkładki", które polecał GTO.
Znowu zamawianie tych lachs caps- czy jak to się zwie z hameryki i płacenie kroci za nie mija się myślę z celem - wg mnie lepiej pomyśleć o mechanice bo ponoć pasuje z jakiegoś starego forda i alfy.

Co do lekkiego kółka pasowego... przez samo odelżenie tego elementu silnik nabierze charakterystyki motocyklowej? Przecie tam dużo z masy nie ściągniesz.. tak przynajmniej mi się wydaje - oświeć mnie proszę :bigok:


Moja ,, gitarka " na sprzedaż - sprawdź !

Polecam i pozdrawiam wszystkich ! - Maciek (bandyta)

Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » czw mar 18, 2010 01:39

kolo pasowe wazy 1,2 kg a mzoe wazyc 0,6 kg ....efekt taki sam jak przy odelzaniu zamachu .... ja jezdze na takim 3,1 kg i pare osob widzialo jak sie to zachowuje, wszystkim sie podoba ta charakterystyka



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw mar 18, 2010 02:00

voj2s pisze:ja jezdze na takim 3,1 kg i pare osob widzialo jak sie to zachowuje, wszystkim sie podoba ta charakterystyka
pod 020 czy 02A??



Awatar użytkownika
voj2s
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 14:49
Lokalizacja: krakoof
Kontakt:

Post autor: voj2s » czw mar 18, 2010 02:34

02O drugi zestaw juz mam kolo + docisk 5,1kg czyli 2 kg mniej niz to na czym jedzez teraz (3,1 + 4) i dla mnie im mniej w tym miejscu tym lepiej



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw mar 18, 2010 14:03

No dobra wróćmy do tematu i ostatniego pytania,
Co jeszcze można wymienić, podczas wymiany wałków.
Chodzi o wymiany pod deklem zaworów, doszedłem do tego, że bez ściągania głowicy, można, popycacze, uszczelniacze zaworów i jeszcze na coś warto zwrócić uwagę.
Jakieś jeszcze uszczelniacze? Kupiłem uszczelniacz wałka rozrządu od strony kółka, a są jeszcze jakieś?



Awatar użytkownika
Tomek Pirelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: Tomek Pirelli » czw mar 18, 2010 17:17

To jak ja zamówiłem wałek i kółko u świątka .... to co kupa bedzie???


Naprawa ,serwis Motocykli Cross-owych i
skuterów
Spawanie aluminium i plastików!!

Części samochodowe nowe i używane oraz części do skuterów,motocykli i quadów!

AEROGRAF!!!!!!!!!!

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw mar 18, 2010 17:23

Tomek Pirelli pisze:To jak ja zamówiłem wałek i kółko u świątka .... to co kupa bedzie???
kólko ciężkie i nie wiele tańsze od schricka czy dbilas- ja za dbilas zapłaciłem 100eu (390zł) a od światka chcieli 350.
Co do wałków to od świątka tak naprawdę nie wiesz na co trafisz, jeden komplet będzie w porządku, a drugi po 1kkm będzie się nadawał na reklamację. Świątek jak się przyłoży to zrobi dobrze, ale zazwyczaj na handel idzie kupa.
Strasznie szybko się wycierają krzywki. I wystroisz auto, a po 10kkm okażę się, że wałek całkowicie zmienił swoje parametry.
Moim zdaniem nie ma sensu od świątka. Lepiej dołożyć i kupić coś lepszego, tym bardziej, że dużo więcej nie dołożysz.
Ja dałem niecałe 800$ za schricki 276/276. czekaj na dobry kurs $ i inwestuj w to:)

[ Dodano: Czw Mar 18, 2010 16:41 ]
ps. dostałem informację, że moje wałki są już wysłane, z miasta Remscheid, kurierem UPS :beah: :okej: :okej: :okej:
W poniedziałek powinienem otrzymać paczkę:)



Awatar użytkownika
Tomek Pirelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: Tomek Pirelli » czw mar 18, 2010 18:57

Mi dorabiają na zamówienie do takiego jak ja chcę to niemają w ofercie bo za schrick-a to by mi mogło 7-8 tys. braknąć na cały kit ...a z kółko mi powiedzieli 250zł
Ostatnio zmieniony czw mar 18, 2010 19:30 przez Tomek Pirelli, łącznie zmieniany 1 raz.


Naprawa ,serwis Motocykli Cross-owych i
skuterów
Spawanie aluminium i plastików!!

Części samochodowe nowe i używane oraz części do skuterów,motocykli i quadów!

AEROGRAF!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
AD6
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: pn paź 16, 2006 20:00
Lokalizacja: Śląsk SC
Kontakt:

Post autor: AD6 » czw mar 18, 2010 21:37

Marioo pisze:ps. dostałem informację, że moje wałki są już wysłane, z miasta Remscheid, kurierem UPS
W poniedziałek powinienem otrzymać paczkę:)
jak tylko przyjdą to sie pochwal


VAG-CZEWA.PL Admin



MK4 VR6 4x4 AQP
:dol:
Obrazek

mk4 VR6 4motion AQP, Toledo II VR5 AGZ, bo świat kręci sie za szybko żeby jeździć wolno

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt mar 19, 2010 09:15

Mi dorabiają na zamówienie do takiego jak ja chcę to niemają w ofercie bo za schrick-a to by mi mogło 7-8 tys. braknąć na cały kit ...a z kółko mi powiedzieli 250zł
to co oni ci tam dorabiają, co może zrobić świątek lepszego czego nie ma w stałej ofercie shcrick?
Za kółko ci tanio powiedzieli, nie powiem.
AD6 pisze:jak tylko przyjdą to sie pochwal
natychmiast, jak tylko wylądują u mnie to od razu foty zrobię i wrzucam.



Awatar użytkownika
Tomek Pirelli
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: wt mar 11, 2008 21:58
Lokalizacja: Ustroń
Kontakt:

Post autor: Tomek Pirelli » pt mar 19, 2010 10:30

Marioo, 300 z małym hakiem...


Naprawa ,serwis Motocykli Cross-owych i
skuterów
Spawanie aluminium i plastików!!

Części samochodowe nowe i używane oraz części do skuterów,motocykli i quadów!

AEROGRAF!!!!!!!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości