[mk4]Wymiana silnika. Opłacalne?

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

spyrczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 08, 2009 17:43
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

[mk4]Wymiana silnika. Opłacalne?

Post autor: spyrczak » czw sty 08, 2009 17:59

Witam, jestem swiezy i nie bardzo wiedzialem czy tu o to zapytac ale jak to mowia "sr.. pies" ;p otoz kupilem mk4 we wrzesniu ubieglego juz roku z silnikiem 1.4 16v i coraz czesciej zastanawiam sie nad wymiana na 1.9 TDI :) i tutaj moje pytanie, czy taka wymiana sie oplaca, jaki bylby wstepny koszt takiej wymiany i co oprocz samego silnika nalezaloby wymienic? domyslam sie ze przy wymianie z silnika benzynowego na diesla nalezaloby wymienic nie tylko sam blok silnika ;>



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw sty 08, 2009 18:34

spyrczak pisze:domyslam sie ze przy wymianie z silnika benzynowego na diesla nalezaloby wymienic nie tylko sam blok silnika ;>
dobrze myślisz, najlepiej=najtaniej całe auto :bigok:



spyrczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw sty 08, 2009 17:43
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: spyrczak » czw sty 08, 2009 19:00

aha rozumiem :) czyli jednym slowem bardziej oplacalen byloby zaluzmy kupno 1.8 benzyny i przerobic go na gaz? :p



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » czw sty 08, 2009 19:11

spyrczak pisze:czyli jednym slowem bardziej oplacalen byloby zaluzmy kupno 1.8 benzyny i przerobic go na gaz? :p
jednym słowem sprzedać to co masz, dołożyć i kupić lepsze/szybsze



tomigpr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 28, 2009 00:52
Lokalizacja: P-z
Kontakt:

Post autor: tomigpr » śr sty 28, 2009 01:20

Witam Kupiłem własnie mk4 1,4 16v z wywalonym korbowodem , z zamiarem założenia silnika od Polo GTI 1,6 16v 125PS a teraz zaczynają sie problemy z 3 łap pasuje tylko jedna , skrzynia w mk4 sprzęgło hydrauliczne w Polo 6n2 na linkę
Jeśli ktoś mógł by pomudz to proszę o kontakt

Mam silnik od polo 6n2 1,6 16v 125ps +łapy + skrzynia + komputer + instalacja tzn immo kompletny + pedał sprzęgła na linkę od Polo

teraz tak silnik(od Polo) wsadziłem w miejsce 1,4 16v na jedną łapę która pasuje bez problemu ta od strony pasażera , wywalony hydrauliczny wysprzęglik razem z pedałem sprzęgła i zamontowany pedał od Polo na linkę

kilka pytań czy komputer od Polo 6n2 podejdzie do mk4 co jeszcze z instalacji będe potrzebował czy półosie podejdą do tej skrzyni itd. Za wszystkie odp z góry Dzieki !



ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości