Turbo w 16V

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw lip 24, 2008 07:54

pablo16v pisze:evolution, mam prosbe moglys przeslac kilka wyrazniejszych fotek co do turbo????? bo ja chcialbym uturbic kra ale mam pare niejasnosci typu wlasnie kolektory jak je przerobic i kilka podcisnien gdzie podlaczyc jest kilka znakow zapytania a projekt w drodze chcialbym na poczatek osiagnac doladowanie 0,5 bara a by miec 200 koni z kawalkiem czy to mozliwe na takim doladowaniu?????????
ty a moze ci jeszcze silnik zloze?? bo chcesz uturbic motor... rob jak wszyscy mysl i projektuj przerabiaj


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
pablo16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:21
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Post autor: pablo16v » czw lip 24, 2008 21:54

evolution, myslalem ze dostane jakas mala fachowa rade co do kolektorow bo wydawwales sie rozsadna osoba i ze moge liczyc na pomoc ale chyba jednak sie mylilem na innych forach wiara sobie pomaga na wzajem a tu............................................



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » czw lip 24, 2008 22:06

pablo16v pisze:a tu............................................
a tu jest evolution co ma dużo tajemnic... które i tak nie są aż takie tajne :green_fuck:


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
pablo16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:21
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Post autor: pablo16v » czw lip 24, 2008 22:49

nie wiem czy tylko on jest taki czy co ale chyba nie znajde tu nikogo kto moglby mi pomoc



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » czw lip 24, 2008 23:40

CSR_GTI pisze:
pablo16v pisze:a tu............................................
a tu jest evolution co ma dużo tajemnic... które i tak nie są aż takie tajne :green_fuck:
wystarczy uzyc glowy i wszystko co potrzeba sie od reki znajduje... na forum... wiec po co mam sie ja i inni produkowac??:>


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
MiChAoS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1217
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 19:07
Lokalizacja: Warszawa / Zegrze
Kontakt:

Post autor: MiChAoS » pt lip 25, 2008 02:14

niechce sie wtracac no ale niewiem czy na tym forum znajdzie ktos np. tak jak kolega chce wzor/foto chociaz jakies z koncepcja na kolektor wydechowy pod T do 16v. nie kazdy ma fantazje i glowe do tego jak by to zrbic by bylo dobrze i chce sie poradzic zeby miec chociaz jaka koncepcje a nie odrazu zjechac go do parteru i szukaj sobie sam az znajdziesz... ja na swoim miejscu koledze z forum bym np. zrobil foto czy cos bym poradzil jak i co, a nawet gdzybym mial blisko i ogarnial dobrze temat to bym pomogl mu skladac silnik... a on wyraznie cie nie prosil o to zebys mu zlozyl silnik tylko jak jestes taki majstersztyk w zakladaniu T to napewno masz jakas fotke czy cos kolektora pod T... Tu jest forum mamy takie same autka to czemu mamy wszystko ukrywac i wywyzszac co to nie on odrazu zjechac kogos do parteru gdy o cos pyta i prosi o porade jak czlowiek, kazdy robi jak robi czaem wychodz troche lepiej a czasami troche gorzej, jeden jest majstersztykiem co by nie bylo dla niego nie problem, drugie jest taki ze chce sie poradzic a szczegolnie jak widac pablo16v jest nowym uzytkownikiem i wytarczy grzecznie napwet priva napisac ze wszsytko co potxzrbuje znajdzie w dziale tym i tym... Takie jest moje zdanie sory za OT... pozdro

PS, pablo16v pozniej wrzuce ci na priva mam chyba 2 fotki z kolektorami pod T do 16V pozdro
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 02:26 przez MiChAoS, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pablo16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:21
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Post autor: pablo16v » pt lip 25, 2008 05:33

MiChAoS, tak dokladnie zgodze sie z toba a pytam bardziej doswiadczonych aby bledu nie popelnic i aby mi tloki nie splynely bo dodatkowekoszta chyba nikomu nie sa potrzebne oki dzieki jak cos czekam na foty z korektora t dzieki



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » pt lip 25, 2008 08:17

MiChAoS pisze:
PS, pablo16v pozniej wrzuce ci na priva mam chyba 2 fotki z kolektorami pod T do 16V pozdro
my kiedys taką skrzyneczkę zrobilismy do 16VT, daje rade bez problemu

Obrazek



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 25, 2008 09:38

MiChAoS pisze: to napewno masz jakas fotke czy cos kolektora pod T
z kad ta pewnosc..?? nie mam bo po prostu robie a nie fotografuje... :green_fuck:
MiChAoS pisze: priva napisac ze wszsytko co potxzrbuje znajdzie w dziale tym i tym.
wiesz on jest we wlasciwym dziale.... tylko czytac wystarczy... temat 16vt byl wlkowany tyle razy ze mozna spokojnie zbudowac silnik bez nastepnego [bb] bezsensownego[/b] pytania co i jak

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 09:40 ]
pablo16v pisze:MiChAoS, tak dokladnie zgodze sie z toba a pytam bardziej doswiadczonych aby bledu nie popelnic i aby mi tloki nie splynely bo dodatkowekoszta chyba nikomu nie sa potrzebne oki dzieki jak cos czekam na foty z korektora t dzieki
kazdy uczy sie na bledach... a tlok czy splynier.... w n/a splywaja wiec czego sie boisz??? :rotfl: p.s. tolki ci raczej od kolektora wydechowego nie splyna, nie splynie tez od ssacego... co najwyzej mocy nie bedzie..


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
Klikux
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn sty 08, 2007 23:12
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: Klikux » pt lip 25, 2008 15:41

ssacy obcinasz z audi s2 i przespawujesz flansze pod przepustnice lub robisz wydumke ,
Obrazek
wydechowy mozebyć z s2 obciety o jeden gar pod k24,26
Obrazek
lub skrzynkowy taki jak pokazał kolega Borys.Zalezy jaka turbawe chcesz wrzucić

[ Dodano: 25 Lip 2008 15:46 ]
pablo16v pisze:nie wiem czy tylko on jest taki czy co ale chyba nie znajde tu nikogo kto moglby mi pomoc
ja skałdam takie 16Vt tylko powoli wiec uderzaj na gg
moje gratki na dzien dzisiejszy zeby nie było ze goło słowny jestem i project padnie
Obrazek
blok KR, TŁOKI S2 ,głowa 9A
Obrazek
Na dzien disiejszy nurtuje mnie strasznie
1 stopien sprezania,niby 9,2:1 ( - Verdichtungsverhältnis : 7,8 :1,Motorblock : Golf II 16V, Kolben & Pleuel : Audi RS2 niemiaszek na tych gratach ma 7,8:1)
2 pompa oleju wiem ze febi seryjna ale cos nie moge uwierzyc ze podoła.
3 KolektoR wydech (nie mam mozliwosci zrobienia sobie)
4 TURBO ( k24, 26, hybryda t3 t4 lub gt2871R które wybrac?) tez mi spedza sen z powiek i 5 Blok nie mierzyłem ale ma delikatny próg boje sie tulejowac zeby mi jakies rury kanalizacyjnej nie wsatwili i po 20 tys powie pa pa
Ostatnio zmieniony pt lip 25, 2008 16:27 przez Klikux, łącznie zmieniany 4 razy.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt lip 25, 2008 22:22

Klikux pisze:pompa oleju wiem ze febi seryjna ale cos nie moge uwierzyc ze podoła.
Odezwij się na PW



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » pt lip 25, 2008 22:29

chyba na innych gratach ma te 7.8 do 1 :)


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
pablo16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:21
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Post autor: pablo16v » pt lip 25, 2008 23:34

dzieki za foty napewno pomoga a turbo chcez flansza t3 na poczatek
Ostatnio zmieniony sob lip 26, 2008 05:32 przez pablo16v, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
qbejs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 31, 2006 11:47
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: qbejs » sob lip 26, 2008 12:53

toffic pisze:
Klikux pisze:pompa oleju wiem ze febi seryjna ale cos nie moge uwierzyc ze podoła.
Odezwij się na PW
Podziel się z nami tą informacją :) Ja mam identyczny dylemat, co zrobić z pompą oleju :) i chętnie usłyszę jakie jest solution :]


VW Corrado 2.0 16V@GT2871r || www.shineclinic.pl -> Detaling, Valeting, Smart Repair, Zmiana koloru PlastDip !
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości