Jakie skrzynie biegów były montowane w ABF MK3

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

VipeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:14
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Jakie skrzynie biegów były montowane w ABF MK3

Post autor: VipeQ » czw lut 28, 2008 14:46

Jakie skrzynie byly w tych silnikach montowane

co ciekawe mi powiedziano jesli chodzi o mojego ze posiadam skrzynie vw motorsport z szpera jak robilem przeglad

jak ktos ma to niech napisze jakie numery byly tych skrzyn.

i jeszcze jedno pytanie

ostatnio w eurotaxie znalazlem dwie wersje ABF jedna 110kw 150 koni druga wersja 115kw 156 koni , jednak nigdzie i nigdy nie widzialem aby byly dwie wersje

prawda to czy falsz



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Jakie skrzynie biegów były montowane w ABF MK3

Post autor: Borys » czw lut 28, 2008 15:33

VipeQ pisze:Jakie skrzynie byly w tych silnikach montowane

co ciekawe mi powiedziano jesli chodzi o mojego ze posiadam skrzynie vw motorsport z szpera jak robilem przeglad

jak ktos ma to niech napisze jakie numery byly tych skrzyn.

i jeszcze jedno pytanie

ostatnio w eurotaxie znalazlem dwie wersje ABF jedna 110kw 150 koni druga wersja 115kw 156 koni , jednak nigdzie i nigdy nie widzialem aby byly dwie wersje

prawda to czy falsz
skrzynie ze wszystkich lat montowania ABF w autach:
AYK
CDA
CES
CGN
CMZ
CTM
CXV
DKU
DPA

co do wersji 110kW 115kW o dokumentacja producenta podaje tylko 110kW



VipeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:14
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: VipeQ » czw lut 28, 2008 15:55

Dzieki wielkie a teraz ktora to jest vw motorsport



Buczek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 22, 2006 11:55
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Buczek21 » czw lut 28, 2008 17:41

VipeQ,
Z tego cco gdziesz czytałem kazda skrzynia w GTI16v jest szperowana..Kazde auto wyposazone w ESP



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » czw lut 28, 2008 22:16

Buczek21 pisze:VipeQ,
Z tego cco gdziesz czytałem kazda skrzynia w GTI16v jest szperowana..Kazde auto wyposazone w ESP
Nie w ESP, tylko w EDS (Elektronische Differentialsperre) - elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego i nie jest to szpera z mechanicznego punktu widzenia, lecz system wykorzystujący czujniki ABSu do wyhamowywania koła, które traci przyczepność, dzięki czemu koło z lepszą trakcją otrzymuje więcej momentu. W praktyce działa to dobrze, ale...przy seryjnym silniku. Po podniesieniu mocy już nie daje rady.


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt lut 29, 2008 21:19

a jak sprawdzic czy sie to ma w aucie,ta funkcje? na jakiej zasadzie to moze dzialac?



Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jakie skrzynie biegów były montowane w ABF MK3

Post autor: kkk13 » sob mar 01, 2008 00:50

VipeQ pisze:Jakie skrzynie byly w tych silnikach montowane

co ciekawe mi powiedziano jesli chodzi o mojego ze posiadam skrzynie vw motorsport z szpera jak robilem przeglad

jak ktos ma to niech napisze jakie numery byly tych skrzyn.

i jeszcze jedno pytanie

ostatnio w eurotaxie znalazlem dwie wersje ABF jedna 110kw 150 koni druga wersja 115kw 156 koni , jednak nigdzie i nigdy nie widzialem aby byly dwie wersje

prawda to czy falsz
Czołem kolego, jeśli masz faktycznie skrzynie 02A z motorsportu, chodzi mi o wnętrze skrzyni, a nie np obudowe z logo VW motorsport - to mam dla Ciebie dobrą propozycję - dam Ci oryginalną sprawną skrzynke od ABFa o symbolu CDA z przebiegiem niecałe 130tys km i dopłace jeszcze do Twojej skrzynki troche pieniążków.. Tylko ustal czy masz faktycznie skrzynke z motorsportu 02A?? Nie chce mi sie troszke wierzyc że mozesz mieć taką skrzynke i nie wyczuwać jej obecności.. Czułbyś i szpere i zupelnie inaczej zestopniowane biegi, miedzy biegami powinno spadac Tobie max ok 1,5 tys obr na kazdym biegu, taka skrzynka jest ciasno zestopniowana i mecząca bardzo do jazdy na co dzień.. ;)



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » sob mar 01, 2008 12:35

piotr2 pisze:a jak sprawdzic czy sie to ma w aucie,ta funkcje? na jakiej zasadzie to moze dzialac?
Działa na takiej zasadzie jak wyżej opisałem. Jak sprawdzić? Możesz ruszyć na mokrej nawierzchni tak, aby delikatnie zerwać przyczepność i słuchać. Powinien wydobywać się dźwięk podobny do działania ABSu.


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz mar 02, 2008 13:17

a kurcze jak kiedys ostrzej ruszalem na szutrze to mialem taki wlasni edziwny dzwiek jagby szumiala skrzynia.pamietam sprawdzalem to 5 razy.na suchym aswalcie niemialem tego a na piaskowej drodze to slyszalem.taki delikatny szum jak by piasek na nadkola uderzal ale slychac to po srodku bylo.i sie troche tym martwilem co to moze byc.musze to dokladniej obadac :



VipeQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt gru 10, 2004 14:14
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Re: Jakie skrzynie biegów były montowane w ABF MK3

Post autor: VipeQ » pn mar 03, 2008 15:24

kkk13 pisze:
VipeQ pisze:Jakie skrzynie byly w tych silnikach montowane

co ciekawe mi powiedziano jesli chodzi o mojego ze posiadam skrzynie vw motorsport z szpera jak robilem przeglad

jak ktos ma to niech napisze jakie numery byly tych skrzyn.

i jeszcze jedno pytanie

ostatnio w eurotaxie znalazlem dwie wersje ABF jedna 110kw 150 koni druga wersja 115kw 156 koni , jednak nigdzie i nigdy nie widzialem aby byly dwie wersje

prawda to czy falsz
Czołem kolego, jeśli masz faktycznie skrzynie 02A z motorsportu, chodzi mi o wnętrze skrzyni, a nie np obudowe z logo VW motorsport - to mam dla Ciebie dobrą propozycję - dam Ci oryginalną sprawną skrzynke od ABFa o symbolu CDA z przebiegiem niecałe 130tys km i dopłace jeszcze do Twojej skrzynki troche pieniążków.. Tylko ustal czy masz faktycznie skrzynke z motorsportu 02A?? Nie chce mi sie troszke wierzyc że mozesz mieć taką skrzynke i nie wyczuwać jej obecności.. Czułbyś i szpere i zupelnie inaczej zestopniowane biegi, miedzy biegami powinno spadac Tobie max ok 1,5 tys obr na kazdym biegu, taka skrzynka jest ciasno zestopniowana i mecząca bardzo do jazdy na co dzień.. ;)
Właśnie chce to ustalić dokładnie i właśnie po to chcialem się dowiedzieć jak ja rozpoznać,
co do spadania obrotów to jest u mnie tak jak mówisz czyli nie spadaja przy zmianie biegów o wiecej jak 1,5 do 1,7 obrotów dzieki temu lapiej sie napedza.
Co do zestopniowania i szpery , szpera jest to juz wiem , natomiast biegi sa strzanie krtotko zestopniowane i jest to upierdliwe w miescie bo trzeba sie namachac.

teraz Jeśli chodzi o sprzedaz czy zamiane, jezeli nawet uda mi sie w 100% stwierdzic czy to jest vw motorsport to nie sprzedam jej ani nie wymienie bo wiem jaki to jest rarytas :D

narazie chce to w 100% zdiagnozowac :D



Awatar użytkownika
TOMEKKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: pn lut 07, 2005 18:12
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: TOMEKKK » pn mar 03, 2008 15:35

Szpera jest, powiadasz ?


Diesel? Only in Ikarus !
[img]http://img4.imageshack.us/img4/3213/failsqv3.jpg[/img]
Digitun.pl

Awatar użytkownika
kkk13
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 233
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 23:17
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Jakie skrzynie biegów były montowane w ABF MK3

Post autor: kkk13 » wt mar 04, 2008 00:13

VipeQ pisze:
Właśnie chce to ustalić dokładnie i właśnie po to chcialem się dowiedzieć jak ja rozpoznać,
co do spadania obrotów to jest u mnie tak jak mówisz czyli nie spadaja przy zmianie biegów o wiecej jak 1,5 do 1,7 obrotów dzieki temu lapiej sie napedza.
Co do zestopniowania i szpery , szpera jest to juz wiem , natomiast biegi sa strzanie krtotko zestopniowane i jest to upierdliwe w miescie bo trzeba sie namachac.

teraz Jeśli chodzi o sprzedaz czy zamiane, jezeli nawet uda mi sie w 100% stwierdzic czy to jest vw motorsport to nie sprzedam jej ani nie wymienie bo wiem jaki to jest rarytas :D

narazie chce to w 100% zdiagnozowac :D
Kolego ustal w takim razie to: czy masz skrzynke 02A na linkach czy 020 na wodzikach.. ?? Jak ustalisz te sprawy ustal ile masz biegów do przodu?? Pytam poważnie bo skrzynki 02A z motorsportu miewały zazwyczaj 6 biegów i zawsze były to kłówki.. Idąc dalej, napisz jaki masz V max na ostatnim biegu, jesli masz krótką skrzynie nietrudno to ustalic - ja mam teraz w ABFie odcinke 7200 na 5tym biegu przy ok 155-160kph.. Sprawdź czy możesz wbić bieg do góry bez sprzęgła i zgrzytu jednocześnie - rozpędź auto na pierwszym biegu - naciagnij drążek zmiany biegow delikatnie, puśc minimalnie gaz (ale niezupełnie) i zapnij bieg wyżej - zobaczysz co się stanie.. Napisz jeszcze jak są mniej/więcej zestopniowane biegi, tzn ile masz prędkości na 1szym, 2gim , 3cim biegu na odcince..??
Ostatnio zmieniony wt mar 04, 2008 00:21 przez kkk13, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
gino_gti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: pn cze 25, 2007 18:32
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: gino_gti » pt lip 11, 2008 17:58

:bigok:


Witam panów ja z taka olbrzymią prośba ma może ktoś z was ryzunek rozłożeniowy skrzyni biegów CDA???

pozdraVWiam


MK I with ABF +

MK III with R5 2.2 20V T 4x4 (under construction)

Passat b4 with 1Z ++

Awatar użytkownika
llukasz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lut 13, 2006 19:15
Lokalizacja: >GS<->KPL<
Kontakt:

Post autor: llukasz » czw sie 14, 2008 22:13

piotr2 pisze:a jak sprawdzic czy sie to ma w aucie,ta funkcje? na jakiej zasadzie to moze dzialac?
pod tylna kanapa masz kompa od ABS/EDS i to jest nie zbity dowod (jesli oczywiscie masz sprawny ABS)


Teeeeeemperamencik....

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości