"Zimny" dolot - ile stopni zimniejsze swiece??

Forum techniczne związane z silnikami 16V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt maja 01, 2007 18:37

chosen, Większa dawka gazu nie musi się przełożyć na większą moc. Jak przebogacisz mieszanke to moc będzie jeszcze mniejsza. Reguluje się registerem (śrubą) na wężu który łączy parownik z dolotem.

lukasz_zn, Ja Ci radze wpierw poczytaj sobie nieco o silnikach i tuningu a dopiero potem się za niego bierz :)


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » wt maja 01, 2007 21:43

Eh chlopaki ,moze ktos wrscie odpowie na moje pytania??? z tymi swiecami i dolotem.



Awatar użytkownika
toledo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: ndz kwie 15, 2007 18:56
Lokalizacja:

Post autor: toledo » wt maja 01, 2007 22:04

Borys pisze:a wątpie w te +50KM z PF

dopręzyłes motor, jakie paliwo lejesz? bo jesli tego nie zrobiłes to nie ma podstaw do zmiany ciepłoty swiec
Przecież Borys Ci odpowiedział

ps:
Kombinujesz w drugą stronę: zimniejsze powietrze = więcej powietrza to więcej paliwa i większa moc = cieplejszy silnik
A jak nie masz +50 kucy (i nie jeździsz na lpg) to nie musisz zmieniać świec na zimniejsze



Rutazz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pn lut 05, 2007 00:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Rutazz » wt maja 01, 2007 22:04

no tak tylko pytanie czy chcesz dobrac swiece na lato czy na zime;) a może na wiosne albo jesień

pierwsze słysze żeby zmieniac swiece przy zmianie dolotu- jeździsz cały rok na tych samych świecach przy rocznej amplitudzie temperatur ok 40 stopni celsiusza a tych chcesz zmieniac świece bo "może" uda ci sie uzyskac o 1 czy o 1,5 stopnia chłodniejsze powietrze w komorze-troche mnie to rozbawiło;) ale życze powodzenia w dalszych modach

inna sprawa to taka że wstawiłes do siebie wtryskiwacze od audi 16v i to tez moim zdaniem bład-twój wtryskiwacz miał jeden otwór bo miałes 8 zaworowy silnik, w silniku spala się odparowana benzyna a nie ciecz, i jeden otwór jest po to żeby paliwo trafiało w zawór i na nim odparowało (chyba że silnik z wtryskiem bezpośrednim)


większą ilośc otworów stosuje sie jak masz więcej zaworów, wtedy wtryskiwacz (a raczej płytka z otworkami) dzieli paliwo na strugi tak aby dotarły do zaworów i wygląda to tak:
Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » wt maja 01, 2007 23:47

Pinhead pisze:chosen, Większa dawka gazu nie musi się przełożyć na większą moc. Jak przebogacisz mieszanke to moc będzie jeszcze mniejsza. Reguluje się registerem (śrubą) na wężu który łączy parownik z dolotem.

lukasz_zn, Ja Ci radze wpierw poczytaj sobie nieco o silnikach i tuningu a dopiero potem się za niego bierz :)
Wiec odpowiedz co zrobic zeby mial wiecej pary na gazie małym kosztem, najlepiej regulacją .. bo mialem ostatnio stluczke, i kasy sie wyzbylem :) A juz mialem przerabiac tlumik, i Digifanta.


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » śr maja 02, 2007 09:12

heh ,blad nie-blad ale "grat" lepiej teraz ciagnie po tych wtryskiwaczach , i dolocie , z tego co palzylem jak zalozylem wtryski to te dzourki "wala" idealnie w srodek grzybka zaworowego wiec tak powinno byc a w polaczeniu z dolotem napewnio moc mi nie spadla ,zwlaszcza ze PF gore powyzej 5 k RPM ma slabutka a u mnie teraz najleprzego kiopa ma gdziec w okolicach 5,5 k RPM , do tego jak dozuce walek ,porting glowicy i wedek to juz jakis tam efekt bedzie



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » śr maja 02, 2007 10:57

Golf GTi pisze:heh ,blad nie-blad ale "grat" lepiej teraz ciagnie po tych wtryskiwaczach , i dolocie , z tego co palzylem jak zalozylem wtryski to te dzourki "wala" idealnie w srodek grzybka zaworowego wiec tak powinno byc a w polaczeniu z dolotem napewnio moc mi nie spadla ,zwlaszcza ze PF gore powyzej 5 k RPM ma slabutka a u mnie teraz najleprzego kiopa ma gdziec w okolicach 5,5 k RPM , do tego jak dozuce walek ,porting glowicy i wedek to juz jakis tam efekt bedzie
Jak moze słabo ciągnąć powyzej 5k jak przy 5400 uzyskuje dopiero pełną moc


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr maja 02, 2007 13:40

chosen pisze: Wiec odpowiedz co zrobic zeby mial wiecej pary na gazie małym kosztem, najlepiej regulacją ..
Nic nie zrobisz regulacją. Można spróbować przyspieszenia zapłonu o kilka stopni które może dodać nieco mocy.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
boyler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lut 19, 2005 14:46
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: boyler » śr maja 02, 2007 14:07

generalnie panie Golfik Gti nie widze sensu bawienia sie w cieplote swiec w twoim przypadku; ma to znaczenie gdy masz nitro lub turbo lub mega żyłę N/A ; do tego dochodzi kwestia wyboru miedzianych, platynowych czy irydowych swiec jak i odstepu miedzy elektrodami, jak i pory roku w ktorej jezdzisz; z cieplotą jest tak, że zimna świeca odprowadza cieplo lepiej a ciepła gorzej - mowa tu o ewentualnym upaleniu elektrody i problemach z zapłonem w autach powaznie wysilonych ale ma to minus gdyz taka swieca ma inna temperature pracy a co za tym idzie temperature "samooczyszczania sie" jak i odpowiedniego zaplonu w zakresie niskich obrotow

co do NA - w doprężonym silniku, jeżdzącym na wysokooktanowym paliwie z mocno wyprzedzonym zapłonem powinno się zastosować chłodniejszą świecę - czy u ciebie tak jest?????????

jeden stopien zimniejsza swieca na 50 km to taka teoria bo zaraz sie okaze ze auta w czolowce na 400 metrow w polsce powinny miec swiece o 5 - 6 razy chlodniejsze od serii a watpie by to dalo dobre rezultaty



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » śr maja 02, 2007 16:45

No silnik nie jest doprezony- jeszcze ,a co do zaplonu to jest przyspieszony i paliwko tez odpowiednie.



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw maja 03, 2007 01:24

zgadzs ie koelga Ci juz napisał, jak zmiana temperatury powietrz aw zime i lato jest tak duza a nie zmiania sie swiec to nie zmienia sie tez gdy jakosuda ci sie schłodzicpowietrze w dolocie o kilka st C, co jeszcze jest nierozumiałe?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt paź 03, 2008 13:41

Jakie świece polecacie do 16V T??



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt paź 03, 2008 15:58

Z audi s2 z silnika 3B lub AAN (bardzo drogie ale tylko one będą działać rewelacyjnie)
Albo z opla calibry z silnika C20LET (cena przyjazna i działają dobrze ale nie tak ja te z audi)
Ostatnio zmieniony pt paź 03, 2008 15:59 przez bugalon, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

Awatar użytkownika
GTO
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1141
Rejestracja: pn sie 23, 2004 00:11
Lokalizacja: z tąd
Kontakt:

Post autor: GTO » ndz paź 05, 2008 11:56

do 16vt F5DPOR


DIGITUN.PL
chiptuning wszystkie marki
2.7 bit 860km E85 ,leon 2.0T 630km , audi 2 -2.2T 616km, 1.8T AGU 400km , VR6 914km , 2.0 TFSI 460km
16V digi g60 - 370hp , VR6 TURBO na ori ecu - custom remap pod E85

605-443-665
GG: 2615761

ODPOWIEDZ

Wróć do „16V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości