Tłumik środkowy proex

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

Tłumik środkowy proex

Post autor: selko » pn sty 13, 2014 23:15

Witam,

Siada mi środkowy tłumik i zastanawiam się czy kupić zamiennik czy http://allegro.pl/tlumik-proex-srodkowy ... 69464.html" onclick="window.open(this.href);return false; taki Proex.

Nie wiem jaki bedzie wynik takiej zmiany mam koncowy tluik seryjny myslałem nad zmiana na Proex calosci za katem ale sa rozne opinie na ten temat wiec mysle czy nie sprobowac narazie wstawic takiego srodkowego ?

Co myslicie bedzie duzo glosniej ?



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

Tłumik środkowy proex

Post autor: przemal » wt sty 14, 2014 13:02

Dużo głośniej to będzie bez środkowego :hmm: Firmy Proex nie znam, więc się nie wypowiem na temat jakości.


Gran Turismo Iniezione

selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

Tłumik środkowy proex

Post autor: selko » wt sty 14, 2014 17:43

Chce mieć środkowy może cos polecicie dobrego ?



Awatar użytkownika
zwierzątki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn cze 08, 2009 22:45
Lokalizacja: pomorze

Re: Tłumik środkowy proex

Post autor: zwierzątki » wt sty 14, 2014 20:07

miałem od nich w poprzednim aucie cały zestaw (tłumik w obudowie kata, środek, koniec) jeżdziło to 2 lata i bez zastrzeżeń. Teraz w nowym mam tylko końcowy od nich ale już z nierdzewki (do tiguana płaciłem 500zł więc śmiech na sali)
Żona ma w civicu komplet 1,5roku i spokój , nic się nie dzieje.
Plusem tych customów jest fakt że jako jedyni którzy robią wydechy po życzenie klienta zawijają (a nie spawają jak wszyscy inni) rantów tłumików co wpływa na trwałość


wydech PROEX
felgi AZEV
dolot CUSTOM z stożkiem GREEN
zawias HR
czyli nisko mrucząco szybko

czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Tłumik środkowy proex

Post autor: czaja86 » sob sty 18, 2014 22:51

http://www.youtube.com/watch?v=_rSwLjRsq5s tu masz mój wydech od proexa. Sama zmiana środkowego nic nie da, może ewentualnie zrobić się głośniej ale to zależy jak zrobią tłumik.



selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

Tłumik środkowy proex

Post autor: selko » ndz sty 19, 2014 00:54

Widziałem ten filmik gdzies kiedys :) i ten dźwięk zajebiscie mi się podoba możesz powiedzieć dokładnie który to model ? Jesli chodzi o wyglad to mi zdecydowanie pasuje bardziej podwójny wydech jak VR6 seria ale dźwięk tutaj jest super.



czaja86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 20:57

Tłumik środkowy proex

Post autor: czaja86 » ndz sty 19, 2014 19:52

http://allegro.pl/tlumik-proex-srodkowy ... 68568.html środkowy
http://allegro.pl/tlumik-na-zamowienie- ... 01223.html" onclick="window.open(this.href);return false; końcowy tylko inna końcówka
Też bym wolał VR6 ale pod moją dokładkę by to lipnie wyglądało.



Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Tłumik środkowy proex

Post autor: xREDZIx » pn sty 20, 2014 00:12

ja mam od nich cały wydech konkretnie srodkowy i koncowy cały przelot co do mocy to nie bardzo czuć ale autko ładniej wskakuje na obroty polecam bo nie drogo a dobrze im to wychodzi . Mankament to ze jest w srodku glosno ale ja robie sobie teraz wyciszenie srodka do tego drzwi i bagażnika za pomocą mat wygłuszających więc bedzie gitara . Tu link jak to w moim przypadku wygląda : " onclick="window.open(this.href);return false;



selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

Tłumik środkowy proex

Post autor: selko » pn sty 20, 2014 19:38

Powiedz czy zamawiałes opcje z wygłuszeniem dodatykowym jak tam oni opisuja czy bez ?



Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Tłumik środkowy proex

Post autor: xREDZIx » pn sty 20, 2014 22:45

opcje z wygluszeniem ? wydechu ? czy wygluszenie samochodu ?



selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

Tłumik środkowy proex

Post autor: selko » pn sty 20, 2014 23:49

Chodzi mi o wygluszenie tlumika jak sie umawiałeś. Oni tam opisuja zabudowane serce w środkowym np w końcowym pewnie też są różne opcje.

Wogóle jaka średnica rury ? 55 mm ?



Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Tłumik środkowy proex

Post autor: xREDZIx » wt sty 21, 2014 17:53

powiem ci tak jeżeli liczysz na bardzo cichy i nie sluszalny dzwiek w srodku autka to niestety nie da rady oni zrobia ci przelot ale możesz poprosić tak jak ja zrobiłem aby był możliwie jak najcichszy , kolega ma też proex i jego jest troche głośniejszy bo nie prosił o cichotę . Na początku będzie troche głośniej ale z czasem troszeczkę przycichnie lecz nie znacząco po prostu musi sie dopalic i złapać troche brudu :) srednic chyba 80 mm . Do tego prosiłem o zgięcie koncowego w dół bo nie chce aby wydech był widoczny i wystawał jak głupi wole jak po autko nic na pierwszy rzut oka nie widać . Zapytaj ich jeszcze czy lepiej w twoim silniku bedzie podwójna koncówka czy pojedyncza mi doradzali nie rozdzielać spalin i jestem zadowolony . a i pamietaj w zestawie nie bedzie zni uchwytów wydechu pod autko itp spawacz sam musi wszystko zrobić mnie spawanie itp wyszło dodatkowo 320zl . jesli jeszcze jakies pytania to pisz . pozdro



selko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz lip 11, 2010 15:16
Lokalizacja: Lublin

Tłumik środkowy proex

Post autor: selko » wt sty 21, 2014 21:14

Dzięki za rady o to mi chodziło :)



Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Tłumik środkowy proex

Post autor: xREDZIx » wt sty 21, 2014 22:03

spoko polecam sie na przyszłość :D jak bedzie ci za głosno to polecam wygluszanie drzwi i bagażnika daje dużą różnice .



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości