lekkie ODWROCONE kolo zamachowe w 1.8T

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Pomidor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:25
Lokalizacja: 3miasto

lekkie ODWROCONE kolo zamachowe w 1.8T

Post autor: Pomidor » śr maja 25, 2011 15:51

Witam,
wlasnie skladam sobie taki silnik do sciro i mam plan postawic go na zwyklej skrzyni 2Y na odwroconym kole zamachowym. Zdaje sobie sprawe ze powierzchnia tarczy/docisku czy zamachu moze byc troche mala, ale mimo to chcialbym zrobic probe. Dodatkowo lezy u mnie odelzone kolo zamachowe ktore wazy mniej niz 3 kg. Pytanie czy ktos juz kiedys probowal zrobic taki zabieg czy jest to totalna przesada? Silnik AEB na gratach od S3. Mam na skladzie kilka skrzyn i kompletow sprzegiel, ale czy ma to racje bytu?



Awatar użytkownika
URGI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:03
Lokalizacja: SosnoVWiec

Re: lekkie ODWROCONE kolo zamachowe w 1.8T

Post autor: URGI » śr maja 25, 2011 22:53

Myśląc logicznie sprzęgło które chcesz wsadzić to 210mm które było dedykowane do silników z momentem około 170Nm.
U ciebie na gratach od S3 będzie pewnie około 300Nm.
Jeżeli lubisz się bawić i zrzucać skrzynie co chwile, to czemu nie, można spróbować i opisać rezultaty na forum,a przy okazji pozbędziesz się tych wszystkich kompletów sprzęgieł i ci się zrobi porządek w garażu :bigok:



Awatar użytkownika
wojti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: śr lis 16, 2005 23:15
Lokalizacja: pomorze
Kontakt:

lekkie ODWROCONE kolo zamachowe w 1.8T

Post autor: wojti » ndz cze 05, 2011 23:33

a ja moge ci zrobic takie sprzeglo do starej skrzyni na ciegla , mialem sobie zrobione to najmiejsze 190mm tarcza i w mojej jedynce turbo przy ponad 300nm, dawalo rade bez problemu i mozna było strzelać z 2 biegu pełnym ogniem


Spawanie nierdzewki i aluminium, swapy , montaż turbosprężarek, klatki bezpieczeństwa

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

lekkie ODWROCONE kolo zamachowe w 1.8T

Post autor: bugalon » ndz cze 19, 2011 20:37

jest taki gość z Warszawy - Filip. Jeździ 1,8T a mk2 na zwyklej skrzyni na drąga. Ma tam chyba z 500nm i daje rade. Sprzeglo tylko mocno zmodyfikowane (chyba podwójna sprezyna i dodatkowo spiek). Nie rozpada mu sie to. Skrzynia biegów i tak jest pewnie rozebrana i wzmocniony mechanizm roznicowy.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości