Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Waldek87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:23
Lokalizacja: Toruń

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Waldek87 » pt mar 30, 2012 15:40

ile ma miedzy miska a oslna to sie da sprawdzic pewnie nie za wiele bo juz raz poprawialem ze wzgledu na bzdekanie blachy o blache.. a co do oslony miski do oslony plastikowej to wiadomo :D ziro miejsca



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » pt mar 30, 2012 16:07

osłony są pomalowane już :) zostało 8 szt nie malowanych wysyłam w poniedziałek tak jak mówiłem po 170 z wliczoną przesyłką kto chce to wyśle na przymiar a kasa po montażu

jedna niestety wróciła za co kupującego przepraszam wysyłam ją jeszcze raz w poniedziałek cos nawaliła poczta

będę miał we wtorek 4 szt nie malowane jeszcze ale 2 już zaklepane są tak wiec zostają 2 ale zawsze można dorobić jeszcze parę

Na pytania w temacie na które nie zostały jeszcze udzielone odpowiedzi tez nie powiem nic bo nie wiem a te które są to potwierdzam osłona plastikowa wchodzi na metalowa i styka sie z nią


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
matt_scorpion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: wt maja 04, 2010 22:15
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: matt_scorpion » sob mar 31, 2012 11:46

W AGR bez żadnego modzenia pasuje :okej: . Wszystko spasowane jest bardzo ciasno:D A sama transakcja i kontakt wzorcowy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: luki07 » sob mar 31, 2012 21:51

a jeszcze pytanko co do silnika AJM, bo kolega pyta, jak ze spasowaniem?

Behemoth1987, czy mierzyłeś może tak jak Ci pisałem sms, bo po oględzinach na kanale przy okazji ustwiania geo nie widzę innego rozwiązania do V5 i V6 jak wahacze i podłużnice...



Awatar użytkownika
Budżak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: sob maja 14, 2005 15:31
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Budżak » sob mar 31, 2012 22:15

luki07 pisze:a jeszcze pytanko co do silnika AJM, bo kolega pyta, jak ze spasowaniem?
Behemoth1987 pisze:możliwe że w AXR AJM AUY ASZ ARL będzie podobnie bo to PD
Kumpel zakładał do AJM i niestety nie pasuje. U mnie w ARL pewnie będzie podobnie.

W związku z powyższym, Behemoth mógłbyś sprawdzić na którymś z wymienionych silników dopasowanie osłony? Ewentualnie czy dałbyś radę wykonać takie po wymienione wersje silnikowe?


http://www.cultstyle.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » sob mar 31, 2012 23:37

sprawdzić jeszcze w twoim arl jak to będzie wyglądało bo do paru wersji nie pasuje a do paru pasuje dziwnie te silniki zostały zrobione

foto zrób a na pewno coś się wymyśli jak już nic nie wymyślisz to odeślesz mi tyle sztuk ile nie pasuje a ja kasę przelewem puszczę :bigok:

na nierdzewne osłonki na pewno ktoś się znajdzie z motorem do którego podejdą tak że nie ma co kombinować jak ma ci to leżeć w domu nie założone ;)


ale sprawdź jeszcze w ARL bo jedną sztukę wysłałem już dawno i nie odzywa się kupiec a podobno ją zamontował tak wiec AJM to nie ARL i nie sugeruj się tym czekam na info


co do V5 i V6 to nadal myślę niestety teraz mam urwanie głowy w pracy i powrót zimy dlatego nie miałem czasu jeszcze pod auto zaglądnąć

pozdrawiam i czekam na dalsze odpowiedzi



Awatar użytkownika
Budżak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: sob maja 14, 2005 15:31
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Budżak » ndz kwie 01, 2012 07:35

Nie no tu nie o zwrot kasy mi chodzi, bo hajsu nie zamontuję pod silnik :jezor: . Rzeczywiście najpierw przymierzę i zobaczę, bo może jednak pasuje. Dwie sztuki, które zamówiłem są już na autach i pasują więc luz. :helm:

Może pomyśl nad modyfikacją osłon pod niektóre PD, a wtedy wszyscy będą zadowoleni. :helm:

Btw
Też czekam na osłonę pod V6. :helm:


http://www.cultstyle.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » ndz kwie 01, 2012 10:35

to musze mieć zdjęcia niestety i nie 2 czy 3 tylko więcej i najlepiej jakieś pomiary :hmm: zrób zdjęcia w ARL jak to wygląda szkoda że nie mamy zdjęć z AJM :(



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » pn kwie 02, 2012 13:48

Waldek87 pisze:Siemka Siemka...

osłonka zakupiona dzisiaj byla proba zalozenia z powodzeniem ale...
osłona srednio pasuje do mk4 tdi wersja silnikowa ATD..
2z4 srub nie maja mozliwosci mocowania mala przerobka dogiecie blaszek mocujacych w kąt 90* i jakos sie udalo.
Konkretnie chodzi o te dwa mocowania:
Obrazek
nie robiłem tego osobiscie ale nie pasowaly sruby od strony rozrzadu czy tez pompy klimy czy jakos hehe..
po zamontowaniu dorzuciłem jeszcze orginalna osłonke,w tym przypadku plastikowa osłone silnika od spodu wszystko sie zmiesciło bez problemu.


pozdrawiam
Waldek.



witaj czekamy na foto pisałem już na pw

ATD to pompowtrysk czyli możliwe żę w AJM ARL i innych też uda się ją założyć przy pewnych modyfikacjach







Przypominam jeszcze raz sposób montażu

Odkręcamy ochraniacz przegubu o ile jest z tyłu silnika

Wykręcamy 2 śrub ze skrzyni które skręcają ją z miską

Szukamy 2 krótkich śrub na klucz 17 albo 4 jeśli nie mieliśmy z tyłu silnika tego ochraniacza to nie mamy śrub

Zakładamy osłonę od strony rolek i łapiemy ją lekko 2 śrubami

Naciągamy ją na skrzynie i skręcamy oryginalnymi śrubami które były tam wcześniej

Tył się nam ładnie ustawia i go również łapiemy śrubami

Ciągniemy osłonkę w dół i dokręcamy wszystkie śruby jeśli nie naciągniemy jej w dół to może być właśnie to denerwujące dzwonienie dlatego ja osobiście zalecam mocowanie osłony maksymalnie oddalając ją od miski

Pozdrawiam

PS pisałem to dlatego że kolega z Katowic z tego forum miał problem z montażem pisał że nie pasuje mu osłona okazało się że nie wykręcił tego ochraniacz i mu on przeszkadzał tak wiec przypominam sposób poprawnego założenia osłonki czkamy na zdjęcia z tego ATD i może coś się uda wymyślić kolejne osłonki zostaną dzisiaj wysłane proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość pozdrawiam wszystkich serdecznie



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » wt kwie 03, 2012 17:12

Witam osłonki wyglądają tak pomalowane na szary kolor proszkowo :)

Obrazek Obrazek Obrazek

zapraszam zostało 7 szt malowanych po 170 PLN z wysyłką i 5 szt nie malowanych po 150 PLN z wysyłką

link do ogłoszenia na forum

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=456527" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam serdecznie :bigok:



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: luki07 » pt kwie 06, 2012 12:00

Behemoth1987, jeden kolega pyta czy do ASZ podejdzie, masz moze jakies info?
Ja niestety dalej nie mam stalego dostepu do neta...prawdopodobnie bede mial koncem kwietnia...mierzyles moze wymiary pod plyte pod silnik tak jak Ci pisalem?

Wesolych Swiat zycze wszystkim



Awatar użytkownika
Budżak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: sob maja 14, 2005 15:31
Lokalizacja: Radom/Warszawa

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Budżak » pt kwie 06, 2012 13:24

luki07 pisze:Behemoth1987, jeden kolega pyta czy do ASZ podejdzie, masz moze jakies info?
Ja niestety dalej nie mam stalego dostepu do neta...prawdopodobnie bede mial koncem kwietnia...mierzyles moze wymiary pod plyte pod silnik tak jak Ci pisalem?

Wesolych Swiat zycze wszystkim
Wydaje mi się, że do wszystkich silników 1.9 PD nie będzie pasować. Z racji innych skrzyń mają inne mocowania. Ja sprawdzałem do ARL 4motion i też nie pasuje.


Fajnie jakby Behemoth miał chęć i możliwość wykonania osłon do silników PD. :helm: Na pewno znalazło by się wielu chętnych.


Behemoth dasz radę? :okej: :grin:


http://www.cultstyle.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » pt kwie 06, 2012 14:38

Dam rade napisz na pw co i jak z osłonkami ile nie pasuje i zwracam kasę a ty odsyłasz osłony :bigok:

musze miec jakies zdjęcia i pomiary bo tak to nic nie wymyślę :(



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: luki07 » pt kwie 06, 2012 19:44

Behemoth1987, rozmawialem ze znajomym, ktory ma stalowa oslone pod V6, robiona na indywidualne zamowienie, powiedzial, ze po swietach zmierzy ja i porobi fotki na 100% takze jak tylko bede mial konkrety zadzwonie do Ciebie i obmyslimy wszystko pod silniki V jak juz beda dane i foty bo nie ukrywam, ze tez mi zalezy na takiej oslonie, kolka juz gotowe, gwintem chcialoby sie pokrecic a oslony brak ...



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości