Temperatura - uszczelka?

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

theeiris
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 12, 2015 21:04

Temperatura - uszczelka?

Post autor: theeiris » wt gru 22, 2015 18:22

Siemanko na forum jestem nowy ale golfa mam od jakiegoś czasu :) Wcześniej S3 z oznaczeniem APY wiec tez 1.8t :)

Do rzeczy: Auto łapie temperaturę podczas jazdy, na postoju wzorowo temp. 90 stopni i trzyma (warto dodać, że auto ma podtlenek gazotu od 4lat).
Ostatnio podeszła pod 130 i wywaliło płyn (pękł jeden króciec przy głowicy)Po tym zdarzeniu: króciec wymieniony, termostat też, zalany nowym płynem i rezultaty takie jak na początku tematu.

Węże są twarde więc nie wiem skąd łapie to powietrze. W ramach ostatniego działania wymienię jeszcze korek od wyrównawczego - podobno błahostka a nie jednemu pomogła.
Na początku przed wymianą termostatu wydawało mi się, że z wyrównawczego wydobywa się zapach spalin czyli jak na moje rozumowanie - UPG.
Aktualnie żadnego zapachu spalin nie czuje, płyn brązowawy, wziąłem próbkę na szmatkę i żadnego osadu po oleju nie zostawia.

Panowie co radzicie zrobić? Wiadomo, że na internecie można dużo przeczytać i każdy najchętniej powiedziałby, że uszczelka ale może w ramach ratunku mojego portfela okaże się to coś innego :)

Pozdrawiam serdecznie! Przemek



Awatar użytkownika
tom cio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 14:56
Lokalizacja: Radzyń Chełmiński

Temperatura - uszczelka?

Post autor: tom cio » śr gru 23, 2015 00:06

Układ prawidłowo odpowietrzony? Jeśli tak to niestety twarde węże wskazują UPG.



DanJ93
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr gru 16, 2015 22:49

Temperatura - uszczelka?

Post autor: DanJ93 » sob gru 26, 2015 13:57

U mojego brata było podobnie, węże puchły, co chwile gdzieś się rozszczelniało, w płynie oleju nie było widać.
Wymienił UPG i autko jak nowe



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości