Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Kamel » sob cze 02, 2012 23:31

Ral1n pisze:Jak myślicie, warto tym się zainteresować? :bajer:
Odezwij się do Apsik-a, zdaje się, że miał dostęp do pełnych metalowych misek :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Ral1n
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 392
Rejestracja: pn cze 21, 2010 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Ral1n » ndz cze 03, 2012 09:50

Dzięki Panowie.

Budżak, a Ty już do PD'ka zainstalowałeś tę osłonę od kolegi Behemota? Metalowa rozumiem jak spod tego linka?
http://allegro.pl/oslona-silnika-metalo ... 93191.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Fajnie gdyby Ci się udało ze 2-3 zdjęcia nam pokazać. :bigok:

Behemot,

w opisie aukcji jest: VW GOLF 4 (1J5) od 1997 do 2004
Wydaje mi się, że u mnie oznaczenie auta to było 1J1 a nie 1J5 - moje auto to ASZ 6b Golf 4. Czy ta osłona będzie się również nadawać? Thx. :bajer:

Pozdrawiam.

EDIT: Behemot, sorry jeśli przeinaczam, ale te linki, które wkleiłeś to są Twoje aukcje? :goof: Czy gafę popełniłem.

EDIT2: Chyba jednak tak... Przepraszam, widzę już, że Ty masz swojego autorstwa projekt. Wczoraj czytałem topic i trochę namieszało mi się od tych linków.



Awatar użytkownika
Virus177
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 555
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:38
Lokalizacja: Koszalin

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Virus177 » ndz cze 10, 2012 21:16

i jak tam dzieje się coś z osłonami do v6???


Vr6 24v http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=328873

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » pt cze 29, 2012 20:18

Osłony do PD gotowe mam zdjecia z montażu ale spawana na szybko zdjecia kiepskie i nie malowana osłona

teraz są dostępne malowane proszkowo po 190 z wysyłką prio (15w) lub po 200 z wysyłko prio za pobraniem (25w)

i niemalowane proszkowo po 170 z wysyłką prio (15w) lub po 180 z wysyłko prio za pobraniem (25w)

zdjecia w przyszłum tygodniu niemalowanych osłon a malowane będą po 9 lipca

1 szt jedzie do V6/V5 i będziemy ją potem poprawiac jak by ewentualnie nie pasowało coś jeszcze

osłony do PD pasują tylko do 6 biegowej skrzyni jak ktos będzie miał 5 w PD to mogę wysłać na przymiar

pozdrawiam

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ral1n pisze:Dzięki Panowie.

Budżak, a Ty już do PD'ka zainstalowałeś tę osłonę od kolegi Behemota? Metalowa rozumiem jak spod tego linka?
http://allegro.pl/oslona-silnika-metalo ... 93191.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Fajnie gdyby Ci się udało ze 2-3 zdjęcia nam pokazać. :bigok:

Behemot,

w opisie aukcji jest: VW GOLF 4 (1J5) od 1997 do 2004
Wydaje mi się, że u mnie oznaczenie auta to było 1J1 a nie 1J5 - moje auto to ASZ 6b Golf 4. Czy ta osłona będzie się również nadawać? Thx. :bajer:

Pozdrawiam.

EDIT: Behemot, sorry jeśli przeinaczam, ale te linki, które wkleiłeś to są Twoje aukcje? :goof: Czy gafę popełniłem.

EDIT2: Chyba jednak tak... Przepraszam, widzę już, że Ty masz swojego autorstwa projekt. Wczoraj czytałem topic i trochę namieszało mi się od tych linków.


hehe ale zamotałeś po PD teraz zrobiłem a do VP tu mam

http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=22619689" onclick="window.open(this.href);return false;

tak samo będą ładnie pospawane i pomalowane te do PD :okej:




Montaż/

O ile w VP montaż był banalnie prosty wszystko ładnie pasuje do w PD już może być gorzej ale każdy da rade problem może być w mocowaniu przednim spotkałem się już w 2 PD’kach że trzeba było poprawić otwór gwintownikiem M8 wygodne jest to natomiast że wystarczy wykręcić jedną szpilkę ze skrzyni a nie 2 tak jak to było w VP tylne mocowanie jest tak jak w VP w miejscu gdzie powinno mocować się ochraniacz przegubu natomiast dochodzą dwa kolejne mocowania tak jak by przelotowo skręcane przez kołnierz w bloku silnika i tu trzeba albo osłonę dociskać albo odciągać od miski pamiętamy o tym że pierwsze łapiemy wszystkie 5 śrub naciągamy osłonkę żeby ładnie leżała a potem dokręcamy nie bijemy młotkiem po tych 2 tulejach sprawdzając ich wytrzymałość co wprasowane są z tyłu bo wypadną na 100 % 
Wygodne jest również to że nie trzeba ściągać bocznych osłon org vw silnika tylko płytę i potem można ją powrotem założyć


///

Proszę pisać ile sztuk ma być malowanych a ile nie malowanych bo teraz będę miał tylko 12 szt z czego 3 już są zarezerwowane

Następne będą dopiero w sierpniu

pozdrawiam



Awatar użytkownika
buzz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: buzz1 » sob cze 30, 2012 14:26

Trochę czasu minęło ale wreszcie miałem chwilę, żeby zainstalować miskę u siebie.

Tak to wygląda w ASV'ce.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jedyny problem był ze śrubą przy kole pasowym. Musiała mieć mały łebek (ja zastosowałem imbus) żeby nie blokować koła. Osłona po pierwszych testach, pierwsze szlify o ziemię przyjęła godnie ;)
Polecam z czystym sumieniem te osłonki - kawał solidnej blachy i montaż p&p. Co do wątpliwości grzania się oleju. Mamy za oknem ponad 30 stopni w słońcu. Temperatura oleju wzrosła może o 2/3 stopnie. Nie ma w każdym razie widocznej bardzo różnicy.



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » sob cze 30, 2012 17:12

Witaj o taki właśnie komentarz mi chodziło w końcu mamy kogoś z czujnikiem oleju wiec chyba sprawa załatwiona miło mi słyszeć kolejny pozytywny komentarz :bigok: :bigok:



jackass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 22:12
Lokalizacja: SRB

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: jackass » ndz lip 01, 2012 08:54

Witam. Panowie a zakładał już ktoś z was te podkładki podwyższające cały silnik? Bo u mnie to dość lipnie wyszło :grrr:
Mianowicie po założeniu zmienił się kąt nachylenia silnika i odezwały się półośki (strasznie hałasują w nietypowy sposób) jak dla mnie nie do wytrzymania, druga rzecz - sprzęgło i skrzynia też odczuwalnie chodzą gorzej (maska też na milimetry ale sie zamyka) . Nie jestem mechanikiem i nie wiem co i jak , piszę tylko jak to wygląda z moich wrażeń po jezdzie próbnej, moj mechanik powiedział że jest możliwość że problem ustanie bo pół ośki mogą sie znów dopasować do owego ustawienia i będzie git, ale jest opcja że bedzie coraz gorzej. Dlatego pytam czy ktoś miał podobny problem ?

Pozdro



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » ndz lip 01, 2012 14:29

nie miałem, pytaj tego od kogo masz te podkładki bo prawdopodobnie są złę do twojego silnika
owies zakładał moje podkładki ostatnio i było ok i jeszcze 2 innych forumowiczów ale nie robie ich już bo pokazały się tańsze podkładki a moje do takich nie należały
dostałeś tuleje do poduszki pod silnikiem ?? o ile podnoszą silnik o 15-20 mm bo jak więcej niż 20 to będzie lipa

ważne jest to że jeśli masz seryjne zawieszenie to właśnie będzie lipa bo jak auto jest obniżone sporo to właśnie masz półosie wygięte nie tak jak w serii a po zastosowaniu podkładek znów wracają do seryjnego położenia

najważniejsza zasada dawania podkładek to : Nie dajemy ich do seryjnego zawieszenia bo po co podnosić silnik w serii


masz sportowe zawieszenie ?



Awatar użytkownika
buzz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: buzz1 » ndz lip 01, 2012 15:23

Behemoth1987 pisze:Witaj o taki właśnie komentarz mi chodziło w końcu mamy kogoś z czujnikiem oleju wiec chyba sprawa załatwiona miło mi słyszeć kolejny pozytywny komentarz :bigok: :bigok:
zastanawiam się tylko czy montaż (osadzenie osłony w odpowiedniej odległości od miski) ma wpływ na "hałaśliwość" tej osłony ? Mam wrażenie, że auto "klepie" ciut głośniej z tą osłoną, aczkolwiek trochę ciężko mi wytłumaczyć czym to może być spowodowane. Być może to nie ta osłona tylko jakiś kolejny newsik pod maską ;)



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » ndz lip 01, 2012 15:55

przy dokręcaniu jak maksymalnie odciągasz osłonę od miski to nie będzie nic hałasować osłona metalicznie by stukała a nie klepał by przez to silnik może to szklanki dają o sobie znać już ...



edit wszystkich zainteresowanych proszę o cierpliwość sytuacja rodzinna zmusiła mnie do wcześniejszego urlopu dlatego do pracy pójdę dopiero 16 !!! postaram się zrobić je zaraz po urlopie jeszcze raz przepraszam za kolejne opóźnienie.
Ostatnio zmieniony śr lip 04, 2012 00:29 przez Behemoth1987, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
buzz1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: buzz1 » ndz lip 01, 2012 17:00

Odciągnę ją całkowicie to zobaczę ;) bo trochę pocyganiłem żeby zyskać chociaż kilka milimetrów ;P



Awatar użytkownika
louderr_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: wt wrz 27, 2011 10:35
Lokalizacja: Biłgoraj

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: louderr_88 » sob lip 14, 2012 13:59

witam jaki koszt osłony do AGU ??


Obrazek
Mój Czarnuch
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=508605" onclick="window.open(this.href);return false;

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » ndz lip 22, 2012 00:36

Witam jak na razie posiadam 10 sztuk osłon nie malowanych do PD z 6 biegową skrzynią !!!

proszę pisać na pw kto by był chętny i podawać opcje wysyłki i pełny adres

180 pln z wysyłką pobraniowa prio
170 pln z wysyłką prio po wcześniejszej wpłacie na konto


malowane osłony będą najwcześniej 10 sierpnia i cena w każdej opcji + 20 pln

pozdrawiam

edit
istnieje możliwość wysyłki to 1,8t i 1.8 i do pd na 5 biegowej skrzyni na przymiar jak pasuje to przelewacie pieniążki jak nie to odsyłacie ją do mnie na własny koszt


luki będzie przymierzał ją do Vki

w przypadku gdy ktoś bierze wiecęj niż jedną szt cena idzie w dół



Awatar użytkownika
Waldek87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:23
Lokalizacja: Toruń

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Waldek87 » ndz lip 22, 2012 10:48

moja osłona przezyła szoket XD ... powrot z nad morza oslona pekla na oczkach mocowan ale swoje przezyla:))))))) czas na nowa ale ta podreperuje jeszcze .



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości