Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Forum techniczne związane z silnikami 1.8T / 20V

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: luki07 » śr lut 29, 2012 14:23

Behemoth1987 pisze:faktycznie przecież jesteś mądrzejszy od inżynierów z fabryki vw tylko oni dają w wersjach za dopłatą nawet metalową osłonę pod cały silnik ...
tylko, że ta metalowa osłona pod cały silnik ma wycięte dwa wloty kierujące powietrze w stronę miski, chyba po coś one są, bo nie do zmniejszenia wagi osłony, też uważam, że po zamontowaniu Twojej osłony, która dość szczelnie opatula dookoła miskę, może się pojawić problem z wyższą temperaturą oleju, osoby, które mają wskaźnik temperatury oleju mogłyby to sprawdzić i potwierdzić lub obalić Twoje przekonanie :bajer:



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » śr lut 29, 2012 15:45

to czekamy na potwierdzenie tego kogoś kto ma czujnik w misce :) :bigok: :bigok: :bigok: :bigok: :bigok:



Awatar użytkownika
Waldek87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:23
Lokalizacja: Toruń

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Waldek87 » śr lut 29, 2012 15:53

arararara przezywacie :bigok: ja duzo jezdze i jest gicioreks olej olej na patelni tez sie grzeje grunt to,to ze silnik sie nie grzeje.. a z ta szczelnoscia miski tez nie ma co przesadzac bo powietrze jak chce to i tak sie dostaje tymbardziej teraz w taka pogode co innego moze w lato. Ale nie wyolbrzymiajmy problemu ja mam moda na 135KM lubie depnac ale ile mozna deptac na dziurach przy glebie ... oslona ma mi chronic miche przed uderzeniem i to robi. A jezdzic i kozystac z modow trzeba z głowa :) bo rownie dobrze mozna silnik zatyrac jak i zagrzac sobie olej. Temperatura moim zdaniem odejscie swoje znajdzie.. oslonka tez sie chlodzi jak musi.
NIE KLUCIC SIE tylko wyczekac az ktos kto ma czujnik odpisze. :))) :grin: :grin: chopacki..



Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: jakubek » śr lut 29, 2012 16:18

Ja sie nie kloce tylko wyrazam swoja opinie. W zime to moze i nie zauwazysz tego ale co innego w lato. Nie trzeba czujnika zeby stwierdzic ze temp bedzie rosla szybciej i bedzie wyzsza.


Obrazek

Awatar użytkownika
Waldek87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 09, 2012 20:23
Lokalizacja: Toruń

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Waldek87 » śr lut 29, 2012 18:03

no prawdopodobnie tak ale jak juz mowilem, bez przesady. A jesli chodzi o tych "inżynierów" to myślę,że sami by przyznali racje co do niskiego zamontowania miski a grupie vw i audi. Gdyby lepiej obmyslili to i miska nie była narazana na uszczerbki i nie tyczy sie do zglebowanych aut ale serii z ,ktora sa problemy. No ale,nikt nie jest doskonaly i kazdy popelnia jakies bledy a doskonałe auta nie istnieja:)

:kwiat: :jezor: :pub:



Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Re: Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » śr lut 29, 2012 18:09

Waldek87 pisze:arararara przezywacie :bigok: ja duzo jezdze i jest gicioreks olej olej na patelni tez sie grzeje grunt to,to ze silnik sie nie grzeje.. a z ta szczelnoscia miski tez nie ma co przesadzac bo powietrze jak chce to i tak sie dostaje tymbardziej teraz w taka pogode co innego moze w lato. Ale nie wyolbrzymiajmy problemu ja mam moda na 135KM lubie depnac ale ile mozna deptac na dziurach przy glebie ... oslona ma mi chronic miche przed uderzeniem i to robi. A jezdzic i kozystac z modow trzeba z głowa :) bo rownie dobrze mozna silnik zatyrac jak i zagrzac sobie olej. Temperatura moim zdaniem odejscie swoje znajdzie.. oslonka tez sie chlodzi jak musi.
NIE KLUCIC SIE tylko wyczekac az ktos kto ma czujnik odpisze. :))) :grin: :grin: chopacki..

Dać mu piwo !!! :okej: :okej: :okej:

chcesz coś zrobić w PL to tylko krytykę spotkasz a sami nic nie robią ...

Mam nadzieje że jednak ktoś z czujnikiem to kiedyś zamontuje i ładnie nam to pokaże zdania można swoje głosić bo to forum dyskusyjne ale nie ma co sie kłócić zwłaszcza jak nie ma się takiej osłony u siebie i nie będzie miało :bajer:



Awatar użytkownika
jakubek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: czw maja 12, 2005 22:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: jakubek » śr lut 29, 2012 18:31

Behemoth1987, Skad Ty wiesz co kto robi ze piszesz ze nic nie robia ? Nie drazmy tematu. Sa osoby ktore beda zachwalaly dany towar a sa takie ktore nie beda. Ja napisalem swoja opinie na temat i tyle. :bigok:


Obrazek

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » śr lut 29, 2012 18:47

bez komentarza ...




osłona pasuje do

rocznik 2000r.
silnik 2.0 APK 115hp

kolega z forum ją zamontował

może twój mechanik Cię okłamał bo te mocowania jak mają być wygięte na 90 stopni jak jest tam pasek od kompresora klimy musisz jakoś zdjęcia zrobić albo czekamy na inne PD bo u mnie w VP pasuje idealnie


chyba że VP a PD ma ją inne słupki czekamy dalej

osłony z ocynku będą w przyszłym tygodniu cena 150 zł z przesyłką



Awatar użytkownika
lukanek90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: pt paź 09, 2009 21:13
Lokalizacja: Warszawa

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: lukanek90 » pt mar 02, 2012 23:58

osłona zamontowana. wyglada solidnie i mam nadzieje ze taka bedzie w praktyce. pasowala bez problemu do APK. tylko musze wlozyc jakas gume pomiedzy miska a oslona bo troche przenosi a jestem wyczulony na wszelkie szumy itp :P


18" totalne minimum...

Moje oczko w głowie :) MK4: viewtopic.php?f=89&t=318940" onclick="window.open(this.href);return false;

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » śr mar 07, 2012 20:00

Trzeba ją od miski odciągać i dokręcać ale guma by się i tak między przydała.

Po 12 marca będą osłony z blachy ocynkowanej 3mm pomalowane proszkowo na czarny kolor gruba struktura (wyglądem jak baranek na progach) wiadomo jaka wytrzymałe jest malowanie proszkowe. Cena takiej osłonki w związku z zapytaniami jest już wiadoma i wyniesie 160 zł z wliczoną przesyłką. Planowana ilość sztuk 10 kto pierwszy ten lepszy 3 szt juz zarezerwowane dla osób z OCP zdjęcia będą dodane po 12 marca w temacie i w dziale giełda pozdrawiam



Awatar użytkownika
czacha001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw cze 17, 2010 22:58
Lokalizacja: Świebodzin/Poznań
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: czacha001 » śr mar 07, 2012 23:50

Montował ktoś może Twoją osłonę w Ibizie 00r (ASV) ?
Może być PW ;)


Moja PolóVWka :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=338255

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: luki07 » czw mar 08, 2012 12:29

Behemoth1987, osłona od Ciebie dotarła dziś do mnie, mam nadzieję, że uda się ją szybko przymierzyć do mojej benzynki V5 i zdam Ci relację jak to jest ze spasowaniem tego w innym silniku niż TDi :bajer: proszę o trochę cierpliwości bo praca dom dziecko itd...a jeszcze muszę kumpla o kanał zmolestować :helm:



Awatar użytkownika
sampler
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: ndz mar 30, 2008 16:10
Lokalizacja: Bartoszyce/Kętrzyn/Korsze
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: sampler » ndz mar 11, 2012 00:59

Montaż osłony w A3 8L 1.9 AGR zakończony powodzeniem. Wszystko ładnie pasuje i po maksymalnym jej opuszczeniu nie mam żadnych nieprzyjemnych odgłosów. Przymocowałem dodatkowo seryjną plastikową obudowę żeby nie mieć brudu pod maską. Sorry za syf ale robiłem przy okazji inne rzeczy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeśli chodzi o grzanie się oleju to jego temperatura może lekko podskoczyć ale od tego jest chłodniczka oleju. Zresztą seryjnie miska jest osłonięta plastikową osłoną i ruch powietrza jest tam ograniczony.
Dzięki za trud włożony w opracowanie projektu 'panzermiski' :pub:


Obrazek

Behemoth1987
GREEN
GREEN
Posty: 666
Rejestracja: śr maja 20, 2009 12:18
Kontakt:

Miska olejowa w Mk4 GTI - jak ją chronić ?

Post autor: Behemoth1987 » ndz mar 11, 2012 10:56

Super o takie zdjęcia właśnie chodzi :bigok: wszystko widać pięknie :)

Nie miałeś czasem z tyłu takiego plastikowego ochraniacza gumy przegubu :chytry:

Właśnie jak montujemy to maksymalnie w dół od miski i nic nie powinno strzelać gdyż nie będzie kontaktu z miską nawet :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „1.8T i 20V”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości