VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
cult84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt cze 11, 2010 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: cult84 » sob mar 10, 2012 20:37

Witam!
Mam mianowicie kupiłem w/w kolektor 6-2-1 do Vr-ki i zabrałem się za montaż i powstał mały problem nie wiem jak połączyc nowy kolektor z układem wydechowym przy kacie! góra wiadomo wszystko na śruby! Moze ktoś już to robił i coś podpowie!
ObrazekObrazek
Tu są zdjęcia nowego i starego! Widać ze stary z katem na stałe jest zamocowany a nowy potrzebuje jakiegoś łacznika jakiego ?
_________________


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Maygo99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 20:14
Lokalizacja: SZCZECIN

VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: Maygo99 » ndz mar 11, 2012 09:11

Obrazek
To jest jakaś rzeźba, wygląda na to jak by ktoś połączył katalizator z alehambry z dwururką z passata
Pozbądź się tego i kup normalny kat do VRa


Forum golf>>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=386162" onclick="window.open(this.href);return false;
Jetta Club>>> http://www.jettaclub.pl/viewtopic.php?f=5&t=2236" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
cult84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt cze 11, 2010 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: cult84 » ndz mar 11, 2012 18:40

Maygo99 pisze:Obrazek
To jest jakaś rzeźba, wygląda na to jak by ktoś połączył katalizator z alehambry z dwururką z passata
Pozbądź się tego i kup normalny kat do VRa
Też mi cos tu nie pasuje musze to jakoś przerobić ale jak? :bajer:


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: Dj Darecki » ndz mar 11, 2012 20:06

Kupić normalny


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Leszek Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 23:15
Lokalizacja: WZ

VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: Leszek Madison » pn mar 12, 2012 11:01

cult84, moja pierwsza rada to wywal w cholerę te uszczelki od nowego kolektora - syf najgorszego rodzaju.
Te tanie kolektory bez odpowiednich przeróbek będą robiły tylko ładny wygląd, nic więcej.
Po 1 zobacz czy kolektor dobrze pasuje w szpilki. Jak pasuje to okej, nie musisz go giąć.
Druga sprawa to swoboda przelotu spalin - musisz zobaczyć, czy aby otwory w głowicy pokrywają się z otworami w kolektorze.
Możesz to zrobić przy użyciu np jakiejś białej farbki i docisnąć. Jak będą odchyły to piłować aż będzie równo.

A jeśli chodzi o połączenie kolektora dalej, to polecałbym kata w ogóle wywalić, wyciąć gniazdo z sondą i wstawić jakąś prostą rurkę.
Tak czy inaczej bez spawania się nie obejdzie. Chyba że dorwiesz ori katalizator, ale to bez sensu, lepiej tego urżnij i wspawaj łącznik.
Łącznik do kolektora masz w zestawie, nie wiem w czym problem.
Obrazek

I dodatkowa uwaga: nie myśl o tym, że kolektor będzie śliczny błyszczący, bo zaraz zrobi się żółty a potem brązowy. Polecam w ogóle o tym zapomnieć i przed montażem kupić bandaże grafitowe i ładnie go poowijać, inaczej może się zrobić dość gorąco pod maską i w nogi też cieplutko będzie.



Awatar użytkownika
cult84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt cze 11, 2010 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: cult84 » pn mar 12, 2012 17:08

Leszek Madison, dzięki za wyczerpującą wypowiedź! :bigok: Chyba tak zrobie kat aut i rura w to miejsce! Dzięki za podpowiedzi! a te uszczelki to nowe kupic a te z zestawu wywali?


ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Leszek Madison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: ndz lut 10, 2008 23:15
Lokalizacja: WZ

VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: Leszek Madison » pn mar 12, 2012 20:51

Zależy co chcesz robić. Nie namawiam na siłę do pozbycia się katalizatora, bo mogą być problemy z przeglądami. Jeśli kat w środku jest ładny to sobie go zostaw i wspawaj mu tą złączkę.
Wg mnie te uszczelki są kiepskie strasznie, szybko się wypalą i wymiana byłaby strasznie niewygodna. Zamiast takich uszczelek z celofanu mógłbyś kupić jakieś na wzór oryginału, typu Elring, Victor Reinz czy Goetze



Awatar użytkownika
cult84
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: pt cze 11, 2010 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

VR6 Montaż kolektrora 6-2-1

Post autor: cult84 » pn mar 12, 2012 21:53

Zawsze mżna puszke psełdo kat zamontować :chytry: ale nie wiem czy to ma sens! :bajer: musze się jeszcze zastanowić! dzięki za pomoc!


ObrazekObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości