Czy stożek uszkadza przepływomierz?

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
VWyznawca
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 02, 2009 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Czy stożek uszkadza przepływomierz?

Post autor: VWyznawca » pn sty 11, 2010 04:11

Czy montaż stożkowego filtra powietrza uszkadza przepływomierz?
Po założeniu K&N jakoś mi się ospały zrobił, zaczął nierówno pracować.
Przynajmniej tam mi się wydaje, za świeży to ten mój przepłymomierz to nie był, więc to go mogło tylko dobić, ale sam nie wiem... Co sądzicie?


Zostało nie wiele, żeby móc znowu bujać się Golfem VR6. Podnośniki z tyłu, światła, nagrzewnica.

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » pn sty 11, 2010 09:00

w silnikach turbo może dojść do uszkodzenia przy nieodpowiednim dolocie w wolnossaku nie słyszałem żeby komuś padl a sam jezdze 4 lata na stożku i nie ma problemu żądnego a i też nie mam porównania ze zwykłą puszka bo jej nigdy nie miałem


Obrazek

Awatar użytkownika
olafart
Corrado VR6 VSR
Corrado VR6 VSR
Posty: 586
Rejestracja: ndz sie 26, 2007 09:57
Lokalizacja: VWarszawa
Kontakt:

Post autor: olafart » pn sty 11, 2010 11:47

VWyznawca, najważniejsze jest to, aby ten stożek był czysty. Tzn. trzeba go regularnie myc i nasączać olejkiem- bez tego po dłuższym czasie silnik będzie zasysał jakieś paprochy, muchy itp i w końcu coś tam się spieprzy...

a co do falowania obrotów, to weź pod uwagę jedno:
teraz jest strasznie zimno, pizga jak cholera, wiec stożek może zasysać za dużo po prostu powietrza- stąd muł i jakieś inne objawy...

ja mam wlot powietrza i na stożku, jak rok temu pojechałem przy minus 30st do Austrii to na każdych światłach auto mi gasło- generalnie na wolnych obrotach przygasał za każdym razem, tak samo jak przy redukcji biegu- tyle zasysał zimna :helm:
Ostatnio zmieniony pn sty 11, 2010 12:01 przez olafart, łącznie zmieniany 1 raz.



osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Post autor: osbe » pn sty 11, 2010 23:38

Mi np. padły dwie, z czego jedna uratowałem czyszcząc papierem ściernym (2000) ten cienki drucik (hardcoreowe zadanie). Ale powodem nie był sam stożek... miałem do niego zrobiony dolot z aluminiowej rury prosto spod grilla. Teraz zrobiłem do niej takie siteczko z kawałka drutu zagiętego na okrągło ze szmata w środku... zakładam go w deszczowe dni i jest ok :grin:



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt sty 12, 2010 00:38

Czy montaż stożkowego filtra powietrza uszkadza przepływomierz?
nie tyle uszkadza co zmienia odczyt z przepływki, stary problem w VR6



Awatar użytkownika
adams
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 24, 2007 09:35
Lokalizacja: Tarnobongo

Post autor: adams » czw sty 14, 2010 11:50

ja mam stożek K&N-a od 1.5 roku i jak na razie jest wszystko ok :) zrobiłem też dolot zimnego powietrza który zaczyna się w zderzaku a kończy pod filtrem, na końcu zamontowałem siateczkę z cienkimi otworami która skutecznie uniemożliwia przedostawanie się różnego rodzaju syfu do filtra :) a i mam jeszcze małą przedłużkę ~15cm przez co stożek skierowałem bliżej lampy

stożek w miarę możliwość i odgrodziłem od silnika (do poprawki) i uszczelniłem wszystko silikonem by nie dostawała się woda z kałuż itp!
Ostatnio zmieniony czw sty 14, 2010 11:51 przez adams, łącznie zmieniany 1 raz.


B5 3B 1.9TDI 115KM + chip & B4 2.8 VR6 174KM - oba na wypasie ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości