koło zamachowe VR 6

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

slave88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 06, 2008 15:27
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

koło zamachowe VR 6

Post autor: slave88 » pt sie 07, 2009 14:30

mam pytanko. Da się (przetoczyć) oryginalne koło zamachowe z vr6 żeby było lżejsze. Jeśli tak to ile trzeba przetoczyć i jaki będzie spadek wagi ( może ktoś to robił i by mi poradził co można zrobić z kołem , ile przetoczyć i którą część , może ktoś posiada , jakieś rysunki schematy , zdjęcia ????!!!!!). A jeśli nie da się takiego czegoś zrobić to zostaje tylko koło zamachowe z g60 czy są jeszcze jakieś inne lżejsze które podejdą ? Proszę o pilną odpowiedź bo na dniach będę zmieniał skrzynie i sprzęgło i chciałbym tesh coś zrobić z kołem zamachowym. Piszcie , piszcie , piszcie!!!!!!!!!!!!.:D



Awatar użytkownika
C_bull
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 01:02
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: koło zamachowe VR 6

Post autor: C_bull » pt sie 07, 2009 20:26

slave88 pisze:mam pytanko. Da się (przetoczyć) oryginalne koło zamachowe z vr6 żeby było lżejsze. Jeśli tak to ile trzeba przetoczyć i jaki będzie spadek wagi ( może ktoś to robił i by mi poradził co można zrobić z kołem , ile przetoczyć i którą część , może ktoś posiada , jakieś rysunki schematy , zdjęcia ????!!!!!). A jeśli nie da się takiego czegoś zrobić to zostaje tylko koło zamachowe z g60 czy są jeszcze jakieś inne lżejsze które podejdą ? Proszę o pilną odpowiedź bo na dniach będę zmieniał skrzynie i sprzęgło i chciałbym tesh coś zrobić z kołem zamachowym. Piszcie , piszcie , piszcie!!!!!!!!!!!!.:D
Przetoczyć się da oczywiście ale jakie będą osiągi i czy gorzej pracował nie będzie nie zagwarantuje nikt.. Jeśli mowa o staczaniu trzeba je również dobrze wyważyć..
Zakładając lekkie koło zamachowe można osłabić konstrukcję wał napędowy ale to już wedle uznania właściciela.
Jeśli już robić to kupić firmowe koło zamachowe jak Fidanza i porobić jeszcze kilka przerubek :chytry:
Niech się wypowie ktoś jeszcze bo może ktoś ma inną teze..



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » sob sie 08, 2009 12:41

Koło z G60 nie podejdzie, ori z VRa da się bez problemu stoczyć, o ile to zależy od potrzeb i możliwości tego co to robi



slave88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 06, 2008 15:27
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: slave88 » sob sie 08, 2009 14:55

no to o ile można przetoczyć bo o możliwości tego kto to będzie toczyl się nie przejmuje. Ile i którą część koła pewnie ta od wału nie ale ile ?? piszcie bo na dniach oddaje ja do ściągnięcia skrzyni załozenia sprzęgła i przy okazji koła !!:D



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » ndz sie 09, 2009 00:25

skoro sie nie przejmujesz możliwościami wykonawcy to po co pytasz?? :goof: :chytry:



artzzz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:52
Lokalizacja: slask

Post autor: artzzz » ndz sie 09, 2009 14:54

U kolegi taki zestaw sachs vr +kolo z g60 bardzo dobrze sie sprawuje tyle ze w A3T a co stoi na przeszkodzie zeby zalozyc to do vr kolego TOFFIC?? dzieki za odpowiedz :)



Awatar użytkownika
GMS
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn sie 11, 2008 00:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: GMS » ndz sie 09, 2009 15:07

koło zamachowe w vr6 jest mocowane na więcej śrub niż to z g60 i dlatego się nie nada



krisu919
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 09:18
Lokalizacja: Harta ok Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: krisu919 » pn sie 10, 2009 16:32

ja tez sie przylaczam do pytania kolegi
tez rozważam stoczenie kola zamachowego bo mam drugie od vr6 i jestem ciekaw ile potem to wytrzyma wal panewki i czy nie będzie skutków ubocznych żeby za 50tys. nie kupować całego dołu



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości