Cieżko wchodza biegi na zimnym silniku

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Streets
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 15:15
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Cieżko wchodza biegi na zimnym silniku

Post autor: Streets » pn maja 05, 2008 08:00

Witam i mam mały problem niewiem co sie dzieje jak silnik jest zimny biegi bardzo ciezko wchodza trzeba naprawde duzo sily uzyc i niekiedy zgrzytaja.Jak wzuce 1 bieg to czuje na max wcisnietym sprzegle jak ciagnie mnie do przodu :( ,problem znika gdy silnik sie rozgrzeje skrzynia dostaje temperatury biegi wchodza letko,luzno jak tzw " masełko".Niewiem czy sprzeglo siada czy co czy ktos mial taki problem juz??



Awatar użytkownika
kielbas2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: czw sie 23, 2007 11:02
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kielbas2 » pn maja 05, 2008 09:40

Też tak mam najgorzej 2 bieg



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Cieżko wchodza biegi na zimnym silniku

Post autor: melon » pn maja 05, 2008 15:35

Streets pisze:Witam i mam mały problem niewiem co sie dzieje jak silnik jest zimny biegi bardzo ciezko wchodza trzeba naprawde duzo sily uzyc i niekiedy zgrzytaja.Jak wzuce 1 bieg to czuje na max wcisnietym sprzegle jak ciagnie mnie do przodu :( ,problem znika gdy silnik sie rozgrzeje skrzynia dostaje temperatury biegi wchodza letko,luzno jak tzw " masełko".Niewiem czy sprzeglo siada czy co czy ktos mial taki problem juz??
Co do tego ,ze przy wcisnietym sprzegle auto ci samo rusza moze to byc wina pompki lub zapowietrzenia układu siłownika sprzegła bo poprostu jak wciskasz pedał do konca to tak naprawde sprzegło nie do konca jest wcisniete,albo masz jakis luz przy połaczeniu pedały - siłownik. Co do biegów to moze zamiast oleju w skrzyni masz smołe? :jezor:



Szajbaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sie 25, 2007 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Szajbaw » pn maja 05, 2008 19:49

Możesz nalać do skrzyni takiego specjalnego oleju Militec sie nazywa... ja w moim poprzednim VR wlalem to do skrzyni i o 30% lepiej chodziła.



bvw08
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: sob sie 19, 2006 17:10
Lokalizacja: śląsk, RŚL

Post autor: bvw08 » pn maja 05, 2008 23:37

Akurat w vr trzeba bardzo uważać na skrzynie bo to najdelikatniejszy element tej wersji zobacz w jakim stanie jest olej


[url]http://www.youtube.com/watch?v=ij7GrSMpcAY[/url]

Streets
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 15:15
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Post autor: Streets » wt maja 06, 2008 06:39

Powodem był przewód w pedale sprzegla który był zgiety.Teraz wszystko juz dziala dziekuje za podpowiedzi:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości