[mk2]swap na vr6 lub 2.0 16v dohc

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

[mk2]swap na vr6 lub 2.0 16v dohc

Post autor: mendrek » czw lis 01, 2007 20:49

Witam posiadam jette mk2 kupilem okazyjnie i chce zrobic malego swapa do niej na silnik vr6. Chce zakupic passata rozbitego z vr6 i za bardzo nie umiem robic takich zeczy wiezc moje pytanie brzmi kto i gdzie , za ile by mi zrobil takiego swapa na vr6. Przelozenie calego silnika i elektryki oraz go podlaczenie i uruchomienie tak zeby byl gotowy do jazdy. ile to bedzie kosztowaz. Za 1000zl ktos by zrobil czy nie. Marzy mi sie ta maszynka juz po ogladnieciu filmów na necie slinka cieknie. Chce wstawic ten silniczek, i auto poddac remontowi tak zeby doszlo do perfekcji. Nowy lakier, zawiecha, heble itp czyli remont auta. Czy mozecie mi pomóc do kogo sie zwrócić z tym problemem
Ostatnio zmieniony wt lis 13, 2007 16:32 przez mendrek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » czw lis 01, 2007 21:34

uderz na PW do Borysa, on udzieli Ci kilku dobrych rad a do Białegostoku masz niedaleko :bigok:


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

Awatar użytkownika
wozo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: wt lip 18, 2006 09:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: wozo » czw lis 01, 2007 22:37

mendrek pisze:Za 1000zl ktos by zrobil czy nie
NIE !


MK5 GTI++ viewtopic.php?f=90&t=565944" onclick="window.open(this.href);return false;
IBIZA na bonusie viewtopic.php?t=245433" onclick="window.open(this.href);return false;
MK3 VR6 viewtopic.php?t=57882" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » czw lis 01, 2007 23:01

A ile przezucenie silnika moze kosztowac w warsztacie i go zamocowanie, uruchomienie i podlaczenie wszystkiego. Mysle nad zakupem jakiegos paska do 5tys zsilnikiem i manualna skrzynia zeby wszystkie czesci byly a reszte bym sprzedal. Mozecie mi odpowiedzic. Ile taki swap kosztuje ta przekladka w warsztacie. No wiecie o co chodzi zeby silnik caly wlozyli i wszystko podlaczyli silnik, kompy i obrotomierz. Moze ktos mi pomóc. A czy trodno jest samemu silnik ze swapowac. B slabo sie znam na takich przeróbkach juz lepiejwole sie w silniku i karoserii podlubac. Odpowiedzcie bede wdzieczny



Awatar użytkownika
gtx
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sie 24, 2004 00:47
Lokalizacja: 3 miasto

Re: [mk2]swap na vr6

Post autor: gtx » pt lis 02, 2007 10:35

mendrek pisze:Witam posiadam jette mk2 kupilem okazyjnie i chce zrobic malego swapa do niej na silnik vr6. Chce zakupic passata rozbitego z vr6 i za bardzo nie umiem robic takich zeczy wiezc moje pytanie brzmi kto i gdzie , za ile by mi zrobil takiego swapa na vr6. Przelozenie calego silnika i elektryki oraz go podlaczenie i uruchomienie tak zeby byl gotowy do jazdy. ile to bedzie kosztowaz. Za 1000zl ktos by zrobil czy nie. Marzy mi sie ta maszynka juz po ogladnieciu filmów na necie slinka cieknie. Chce wstawic ten silniczek, i auto poddac remontowi tak zeby doszlo do perfekcji. Nowy lakier, zawiecha, heble itp czyli remont auta. Czy mozecie mi pomóc do kogo sie zwrócić z tym problemem
Za 1000zl watpie zeby ktos sie podjol tego. :jezor:



Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » pt lis 02, 2007 10:41

mendrek pisze:Za 1000zl ktos by zrobil czy nie
szykuj ok 1,5 -2 tys...


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: TheBiSHoP » sob lis 03, 2007 23:02

Mi za swapa z Diesla na TurboDiesla skasowali 1200 więć tu sądze 2 w górę


Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Polgi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: czw mar 31, 2005 17:18
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Polgi » ndz lis 04, 2007 16:28

zeby nie zakładac nowego tematu.
chłodnica z wentylatorami z passata podejdzie pod MK II?
silnik nie będzie uderzał o wentylatory?

pozdro



turas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 04, 2006 23:23
Lokalizacja: PL

Post autor: turas » ndz lis 04, 2007 17:30

Polgi pisze:zeby nie zakładac nowego tematu.
chłodnica z wentylatorami z passata podejdzie pod MK II?
silnik nie będzie uderzał o wentylatory?
...podejdzie.
Z passata z klimatyzacją podchodzą 2 cienkie wentylatory. Nie będzie bić po motorze.


pozdrawiam



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » ndz lis 04, 2007 23:31

turas pisze:
Polgi pisze:zeby nie zakładac nowego tematu.
chłodnica z wentylatorami z passata podejdzie pod MK II?
silnik nie będzie uderzał o wentylatory?
...podejdzie.
Z passata z klimatyzacją podchodzą 2 cienkie wentylatory. Nie będzie bić po motorze.


pozdrawiam
tak na seryjne miejsca to jakies prawie 10 cm za wysoka chłodnica z passata z klimą
trzeba kombinowac i dawac do przodu a jak do przodu to... cza dalej kombinowac


www.vrservice.pl

Awatar użytkownika
zaprzal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3027
Rejestracja: śr lis 10, 2004 20:06
Lokalizacja: Białystok / Tykocin
Kontakt:

Re: [mk2]swap na vr6

Post autor: zaprzal » ndz lis 04, 2007 23:42

mendrek pisze:Witam posiadam jette mk2 kupilem okazyjnie i chce zrobic malego swapa do niej na silnik vr6. Chce zakupic passata rozbitego z vr6 i za bardzo nie umiem robic takich zeczy wiezc moje pytanie brzmi kto i gdzie , za ile by mi zrobil takiego swapa na vr6. Przelozenie calego silnika i elektryki oraz go podlaczenie i uruchomienie tak zeby byl gotowy do jazdy. ile to bedzie kosztowaz. Za 1000zl ktos by zrobil czy nie. Marzy mi sie ta maszynka juz po ogladnieciu filmów na necie slinka cieknie. Chce wstawic ten silniczek, i auto poddac remontowi tak zeby doszlo do perfekcji. Nowy lakier, zawiecha, heble itp czyli remont auta. Czy mozecie mi pomóc do kogo sie zwrócić z tym problemem
jak jestes z Bielska to przyjezdzaj do Borysa z silnikiem i walizka pieniedzy, bedziesz mial zrobione na tip top


[b]nie odpowiadam na PW![/b] prosze o kontakt przez [url]turbodiesel.pl[/url]

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » wt lis 13, 2007 16:31

a le swap kosztuje na silnik 2.0 dohc jesli mamy silnik w aucie 1.8 90 koni. Czy lapy sa w tym samym miejscu co w 1.8 , czy skrzynia bedzie pasowac stara i reszta podzespolów. Wiem ze silnik musze kupic z osprzetem ale widzialem ladnie zrobionego 2,0 dohca na 4 gaznikach 40mm który mial 200 koni. Gazniki po regulacji daly przyrost z rzedu 40 koni bylo auto hamowane. Czy lepiej wstawic silnik ten 2.0 dohc 16v. Mniej mysle roboty. Silnik trzeba dorwac z osprzetem. Jette chce odpicowac w stylu germany czyli nisko szerokie ranty, ladny kolor itp. Uto bedzie robione dla siebie moze i na zloty. Autembede poruszal sie zadko i chce zeby bylo jedyne w swoim rodzaju. Mozecie odpowiedziec



Awatar użytkownika
killym
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw paź 05, 2006 14:07
Lokalizacja: Żarki

Post autor: killym » śr lis 14, 2007 18:39

mendrek pisze: 2,0 dohca na 4 gaznikach 40mm który mial 200 koni. Gazniki po regulacji daly przyrost z rzedu 40 koni bylo auto hamowane
Ciekawe ile pali, 20+ ? :kac:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1486031&sid=c91092432e46a28b291b4604c11195fb#1486031

Awatar użytkownika
mendrek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 17:42
Lokalizacja: Podlaskie bielsk podlaski

Post autor: mendrek » śr lis 14, 2007 19:17

czy ktos mi odpowie czy kompresor od mercedesa da sie wstawic do silnika 2.0 dohc. Najprawdopodobniej po zimie gdzies na sezon letni zaczne renowacje auta które bedzie do uzytku raz w tygodniu lub miesiacu takie na zloty i dla wlasnej satysfakcji. Planuje odrestaurowac je i srobic na styl niemiecki. Moje pytanie przmi czy kompresor od mercedesa nadmucha do tej 2 litrówki 1 bara o taki czy moze zainwestowac w turbo lepiej jakiegos garreta lub t4 od audi 2.2 turbo.
http://allegro.pl/item266458789_mercedes_kompresor.html
Co myslicie o tym kompresorku. Jeszcze jedno pytanko ile moze kosztowac swap na ten silnik 2.0 jesli mam kupic caly silnik z osprzetem +duperele jakies+ montaz w firmie Ma te zeczy kupic zaklad który by wstawial. Prosze o odpowiedz.

Chyba bede szukal auta juz po swapie ostatnio widzialem pare sztuk w necie ale nie mam w danej chwili wolonej kasy tyle zeby je kupic. Sprzedalem ta jette co mialem 500zl drozej niz kupilem i jestem zadowolony. Poszukiwania beda trwac albo po swapie na jakis mocbny najlepiej vr6 albo szukac z orginalnym kr lub pl pod maska bo wychodzily. W niemczech jest duzo fur ale zwykle 1.8 a to za malo jak dla mnie. Jeszcze bede myslal albo swap albo kupno po swapie. Poszukiwania trwaja. Jak kupie powyzej 2 litrów kompresor pod maske bedzie wstawiany od merca. Dmuchanie nie wiecej niz 0.5 bara na poczatek potem moze cos mocniejszego.. Pozdrawiam i dziekówka za odpowiedz
Ostatnio zmieniony czw lis 15, 2007 14:03 przez mendrek, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości