vr6 w mk2 ????

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Odp: Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Gwiazdor » czw paź 18, 2012 11:27

klintonMK2 pisze:no postaram się to jutro wymienić, ale możesz wrzucić fotki, przydadzą się jak nie mi to komuś innemu ;) sorry, ale nie dałem rady wymienić tych końcówek. zdjąć te czwórkowe z czwórkowego wybieraka spoko, ale z VRowego wybieraka mi się nie udało..
W czym jest problem naciągnąć sprężynkę? I się rozblokowuje końcówka?


Obrazek

Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

vr6 w mk2 ????

Post autor: MateuszCBR » czw paź 18, 2012 16:53

Witajcie. W tym roku mam zamiar zacząć robić swap. Poświęciłem kilka godzinek i przeczytałem cały temat :hmm: Jeżeli się nie obrazicie to napiszę jak to chcę zrobić i czy to w ogóle przejdzie :kac: Silnik, skrzynia, całe zawieszenie półosie, przeguby, heble, belka przednia, poduszki itp. z Passata B3 VR6. Wózek obojętnie z jakiego modelu Golfa MK3 + bak paliwa z MK3 ( pompa VRoska ). Całą elektrykę przełoży i po dopina mi znajomy mechanik. Dobrze zrozumiałem temat ? :pub:



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

vr6 w mk2 ????

Post autor: LeadPCT-V.A.G » czw paź 18, 2012 19:23

jeśli wsadzisz to na wahaczach i pół ośkach z vr6 to będziesz miał szerszy przód , zostaw swoje wahacze , wrzuć pół ośki z GTI na przeguby vroskie i drążki maglownicy przełóż od mk2/toledo (te dwa wiem że mają na bank te same) i poskładaj wszystko do kupy ;) w ten sposób nie będziesz miał tego problemu co ja gdy swapowałem i później każda felga wystawała ;P



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Re: Odp: Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » pt paź 19, 2012 15:24

Gwiazdor pisze:
klintonMK2 pisze:no postaram się to jutro wymienić, ale możesz wrzucić fotki, przydadzą się jak nie mi to komuś innemu ;) sorry, ale nie dałem rady wymienić tych końcówek. zdjąć te czwórkowe z czwórkowego wybieraka spoko, ale z VRowego wybieraka mi się nie udało..
W czym jest problem naciągnąć sprężynkę? I się rozblokowuje końcówka?
a przeczytałeś co napisałem? system o którym mówisz jest przy wybieraku z mk4, a w VRowym z passata są końcówki na stałe na linkach. tak czy siak temat nieaktualny, bo tamten wybierak oddałem i kolega z forum wyśle mi odpowiedni ;)



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: david81 » sob paź 20, 2012 00:17

klintonMK2 pisze:no postaram się to jutro wymienić, ale możesz wrzucić fotki, przydadzą się jak nie mi to komuś innemu ;) sorry, ale nie dałem rady wymienić tych końcówek. zdjąć te czwórkowe z czwórkowego wybieraka spoko, ale z VRowego wybieraka mi się nie udało..
jakie tam końcówki ściągałeś i wymieniałeś ?


mk2 vr6 robi się ;-)

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » sob paź 20, 2012 00:35

LeadPCT-V.A.G, Jestem w trakcie swapu vr6 do mkii i dla upewnienia się spytam, bo dziś się przyglądałem i doszedłem do wniosku, że mam zostawić pół osie razem z przegubami od mojego RP ? bo mam wersję GT z hamulcami wentylowanymi na przodzie. Czy zostawić pół osie VR6 a przeguby tylko od GT, ale wtedy chyba będą za długie ? wahacze zostawiam od mk2, więc i pół osie z przegubami chyba powinienem zostawić :hmm:



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

vr6 w mk2 ????

Post autor: LeadPCT-V.A.G » sob paź 20, 2012 16:46

tak dokładnie , pół ośki zostaw swoje , nie wiem jak tam dokładnie sprawa wygląda z przegubami co i do czego pasuje , wydaje mi się że RP będzie miał mniejsze przeguby tzn 90mm a VR ma bodajże 100mm .



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: Dziku VR6 » sob paź 20, 2012 16:59

rp ma normalnie 100mm i do skrzyni bym zakładał wlasnie kompletne pół osie z rpeka... rozstaw mamy nie zmieniony...


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Odp: Re: Odp: Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Gwiazdor » pn paź 22, 2012 11:55

klintonMK2 pisze:
Gwiazdor pisze:
klintonMK2 pisze:no postaram się to jutro wymienić, ale możesz wrzucić fotki, przydadzą się jak nie mi to komuś innemu ;) sorry, ale nie dałem rady wymienić tych końcówek. zdjąć te czwórkowe z czwórkowego wybieraka spoko, ale z VRowego wybieraka mi się nie udało..
W czym jest problem naciągnąć sprężynkę? I się rozblokowuje końcówka?
a przeczytałeś co napisałem? system o którym mówisz jest przy wybieraku z mk4, a w VRowym z passata są końcówki na stałe na linkach. tak czy siak temat nieaktualny, bo tamten wybierak oddałem i kolega z forum wyśle mi odpowiedni ;)
No trudno żeby kaseta z VRa pasowała do wybieraka z mk4 jak jest inne ustawienie linek i tyle już pisali co do takiej konwersji trzeba.


Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Odp: Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Gwiazdor » pn paź 22, 2012 11:56

Dziku VR6 pisze:rp ma normalnie 100mm i do skrzyni bym zakładał wlasnie kompletne pół osie z rpeka... rozstaw mamy nie zmieniony...
RP ma i 90mm i 100mm.


Obrazek

Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: Dziku VR6 » pn paź 22, 2012 14:13

to z 90mm w rp się nie spotkałem jeszcze..


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » śr paź 24, 2012 01:59

Znów mam pytanie odnośnie swapu :-) więc udało mi się przełożyć do mojego mk2 bak z mk3, wrzucę do niego pompkę z vr6 i pytanie brzmi czy wywalić tą puszkę z z pompką paliwa oraz filtrem. Filtr bym potem gdzieś wstawił po drodze. Czy ta druga pompka zostaje ? na mój rozum jest ona zbędna a nawet będzie przeszkadzać, tylko potem muszę przewody nowe zapodać lub ewentualnie jakoś połączyć. Drugie pytanie odnośnie elektryki. Dostałem również skrzynkę z paska b3 ale zobaczyłem, że jest identyczna jak moja. Kilka przekaźników jest takich samych, tylko dwa są w slotach o jedno miejsce obok niż ma to miejsce w mojej skrzynce, i tutaj nie wiem czy dołożyć te przekaźniki z paska w te miejsca co są w skrzynce od b3 czy nie. Wolałbym zostać przy swojej kostce ponieważ zostawiłem sobie wiązkę świateł kabiny itp i tylko wiązkę silnika bym pod moją skrzynkę podczepił. Dzięki z góry za odpowiedzi :pub: i sorki za opowiadanie :jezor:



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: Dziku VR6 » śr paź 24, 2012 08:03

pompki wywal a wstaw cały kosz z pompą od vra... w miejsce tej pod podłogą daj filtr paliwa i bedzie git :)

jak z rp masz swoją skrzynke to bedzie ci brakować jednego przekaznika... auta z silnikami na pełnym wtrysku mają go i taki bedziesz potrzebować... nie pamietam nr ale chyba 103 i jeszcze tam jakies inne nr 109.
zapakuj go w 3 miejsce w górnym rzędzie :)


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » czw paź 25, 2012 20:39

Mam podobny problem jak lord5005, mianowicie nie wiem czy to są pedały z paska vr6 gdyż mam wysprzeglik zakończony plastikowym oczkiem, który nawet się nie mieści w miejsce tam gdzie oznaczyłem czerwonym kółkiem. Oraz nie widzę ewentualnego miejsca zaczepienia go. Chyba, że brakuje jakiegoś elementu. Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości