trzymanie "serii" teoria

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt sty 27, 2009 16:12

SWAG



lider.dh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 20, 2004 12:12
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: lider.dh » pn maja 11, 2009 13:01

troche odgrzebie temat
czy wymiana samych pierscieni zda egzamin jesli gladz cylindra bedzie ok ?? wyczytalem gdzies chyba na elektrodzie koles pisal ze przy wymianie pierscieni trzeba szlif robic bo cylindry sie nierowno wycieraja no i zeby przywrocic im praawdziwy cylindryczny ksztalt to trzeba szlif i pierscienie nadwymiar

jak zmienie same pierscionki to jakie mam kupic nominalne tak ?? (mam na mysli wymiane bez szlifu po prostu pierscienie i uszczelka glowicy)
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2009 13:02 przez lider.dh, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdrawiam
LiDeR

bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pn maja 11, 2009 15:38

Jak chcesz dawać nadwymiarowe pierscienie to i tłoki musisz dać nadwymiarowe. Wymiana samych pierścieni to półśrodek. Gładzie cylindrów nie pozwolą nowym pierscieniom na porządne dotarcie. Najlepiej wyjąć blok, wytulejować go (co w VRce nie jest takie proste ze względu na kąty) i złożyć na oryginalnych tłokach i nowych pierscieniach.

Można jeszcze zrobić szlif i wrzucić tłoki z 2,9, tylko na pewno nie będzie łatwo o takie :)


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

lider.dh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 20, 2004 12:12
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: lider.dh » wt maja 12, 2009 00:36

dzieki bardzo za info
bugalon pisze:Można jeszcze zrobić szlif i wrzucić tłoki z 2,9, tylko na pewno nie będzie łatwo o takie
mam wlasnie 2.9 silnik wiec pewnie jak juz dojdzie do tego to wyjdzie mi troche dolara za tloki


pozdrawiam
LiDeR

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości