vr6 w mk2 ????

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » czw kwie 09, 2009 07:53

No albo stożek bym zamontował i zrobić dolot albo zamontować Airboxa np simoty tylko ciekawe jak to jest z jakością...


Obrazek

Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » wt lip 07, 2009 17:13

Witam. Od świeże trochę temat. Planuje wstawić vr6 do mk2. Moje pytanie na sam początek to, czy podpasuje silnik vr6 z passata SYNCRO i czy dopasuję do tego motoru skrzynie manualną.

Pozdawiam Krzaś


Zapraszamy http://cb-pomorze.pl/viewtopic.php?t=32#top

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt lip 07, 2009 19:12

krzaś pisze:Witam. Od świeże trochę temat. Planuje wstawić vr6 do mk2. Moje pytanie na sam początek to, czy podpasuje silnik vr6 z passata SYNCRO i czy dopasuję do tego motoru skrzynie manualną.

Pozdawiam Krzaś
Silnik pasuje, a jak masz skrzynie na syncro to tylko kupić trzeba flansze napędową przegubu i już masz krótką skrzynię. Jak chcesz długą skrzynię to CCM z każdego MK3 i passata b3 lub b4.



Awatar użytkownika
krzaś
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 14, 2007 13:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: krzaś » wt lip 07, 2009 20:34

TAZ, wielkie dzięki.


Zapraszamy http://cb-pomorze.pl/viewtopic.php?t=32#top

Awatar użytkownika
CichyGTI
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 71
Rejestracja: sob cze 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Wa-wa/Laski
Kontakt:

Post autor: CichyGTI » wt lip 07, 2009 21:54

Witam, ja natomiast mam problem w moim vr6 mk2 z wentylatorami a w sumie z ich brakiem bo się nie odpalają, słyszałem ze można je zastąpić przekaźnikami tak wyczytałem w innym temacie. Może ma ktoś jakiś schemat ja je podłączyć? I czy czujnik w chłodnicy uruchamia 1 i 2 bieg wiatraka/wentylatora? Dodam ze silnik był z passata b4 z 94r z climatronikiem teraz nie mam klimy. A wiatraki podłączone na krótko chodzą i na 1 i na 2 biegu. Będę wdzięczny za jakieś wskazówki jak je odpalić żeby było dobrze.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lip 08, 2009 08:54

Masa na silnik wiatraka stała z akumulatora, plus z akumulatora do czujnika, z czujnika pierwszy i drugi bieg do silnika i gotowe. Zrób to tak jak przy starym silniku miałeś. Ot cała filozofia. A jak nie wiesz jak to wykminić to poproś TheGwiazdora bo mu robiłem to w aucie i może na weekendzie ci jakieś fotki cyknie.



Awatar użytkownika
CichyGTI
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 71
Rejestracja: sob cze 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Wa-wa/Laski
Kontakt:

Post autor: CichyGTI » śr lip 08, 2009 09:06

Dzięki spoko dam rade, nie wiedziałem czy czujnik czy ten układ odpala wiatraki za 1 i 2 gim biegu, teraz wiem ze spokojnie można obejść ten moduł od wiatraków i klimy.

Mam jeszcze problem ze stukotem w granicach 800-1500 obrotów, podobno wymiana samego napinacza hydro pomoże. Był temat o tym napinaczu ale w innym silniku jak AAA, mam AAA i czy w tym silniku można od tak sobie wykręcić napinacz i wsadzić nowy?

Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lip 08, 2009 09:43

CichyGTI pisze:Mam jeszcze problem ze stukotem w granicach 800-1500 obrotów, podobno wymiana samego napinacza hydro pomoże. Był temat o tym napinaczu ale w innym silniku jak AAA, mam AAA i czy w tym silniku można od tak sobie wykręcić napinacz i wsadzić nowy?
Wsadź nowy nie jest to wielki koszt samego napinacza. W ASO są bardzo dobre ceny na to i zawsze to oryginał. Ale jest z tym dużo roboty więc jak już będziesz robił napinacz to sprawdź ślizgi i łańcuchy bo może warto wymienić na zaś.


Obrazek

Awatar użytkownika
CichyGTI
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 71
Rejestracja: sob cze 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Wa-wa/Laski
Kontakt:

Post autor: CichyGTI » śr lip 08, 2009 10:10

Pewnie warto wymienic na nowe, kwestja kasy podobno graty do vr6 wgranicach 800-1000zł narazie nie mam tyle kasy, ale stukot musze skasowac,zrobic wentylatory i zakupic przepływke bo tez jest walnieta. Rozumiem ze nie musze sciagac obudowy roarządu zeby napinacz wymienic?wykrecam stary wkrecam nowy(po zalaniu go olejem).

Do Gwiazdora, podobno masz wentylatory na przekaźnikach, możesz mi podesłać jakieś fotki czy podopowiedzieć które kable z czujnika uruchamiaja który bieg w wentylatorach? Przekaźniki mam juz kupione bezpieczniki kable tez, potrzebuje wskazówek który z 3 kable z czujnika za co odpowiada.



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » śr lip 08, 2009 15:57

Mogę Ci porobić fotki na weekendzie ale musiałbym sprawdzić który kabel za który bieg odpowiada


Obrazek

Awatar użytkownika
CichyGTI
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 71
Rejestracja: sob cze 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Wa-wa/Laski
Kontakt:

Post autor: CichyGTI » śr lip 22, 2009 21:50

Witam ponownie,Vr w moim mk2 już śmiga ale nie do końca jak powinien, z wentylatorami się już uporałem ale nie do końca nie chodzi na pierwszym biegu. Ale to pewnie wina czujnika w chłodnicy ważne ze działają i chłodzą. Teraz wystąpił kolejny problem już ostatni mam nadzieje. Mianowicie silnik się wkręca chodzi na 6 garach ale nie ma mocy(siły, kopa). Listwa wtryskowa daje paliwo równomiernie iskra jest(moduł sprawny) przepływka sprawna. Przewody nowe świece też. Tarcza sprzęgła jest dobra tak powiedział gość od sprzęgieł który je nabija i regeneruje. Już sam nie wiem co może być. Pompa daje mało paliwa i nie wystarcza żeby miał kopa no sam już nie wiem co to może być? Na Vag-u błedów zero. Czasem wyskakuje czujnik położenia wału ale to jak jest silnik wyłączony-norma. I dziś raz wyskoczył 281 błąd. Miał ktoś podobne jazdy z Verem?
Ostatnio zmieniony śr lip 22, 2009 21:51 przez CichyGTI, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Wrobel Gda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 27, 2006 23:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Wrobel Gda » czw lip 23, 2009 18:42

rozrząd zmieniony? :bajer:



Awatar użytkownika
CichyGTI
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 71
Rejestracja: sob cze 02, 2007 16:15
Lokalizacja: Wa-wa/Laski
Kontakt:

Post autor: CichyGTI » czw lip 23, 2009 19:11

rozrządu nie dotykałem poza napinaczym z tyłu w obudowie dałem nówke z ASO. rozrząd moze byc przyczyna tego ze nie ma mocy?



krisu919
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 09:18
Lokalizacja: Harta ok Rzeszowa
Kontakt:

Post autor: krisu919 » czw lip 23, 2009 22:30

tak kolego przez rozrząd może Ci uciec kilka koni koledze w VR6 uciekło 8 KM po wymianie rozrządu moc wróciła



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości