vr6 w mk2 ????

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » wt sie 06, 2013 15:44

MateuszCBR pisze:To ja też mam pytanko, czy skrzynia z VR5 pasuje do VR6 p&p ? Bo zastanawiam się nad skrzynią z VR5 ale 5 bieg z diesla. :hmm:
Wystarczy użyć szukajki, temat wałkowany wielokrotnie, podsyłam dwa linki.

viewtopic.php?f=71&t=390593&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;

viewtopic.php?f=71&t=326119" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
MateuszCBR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 256
Rejestracja: śr wrz 21, 2011 21:58
Lokalizacja: Łódź

vr6 w mk2 ????

Post autor: MateuszCBR » wt sie 06, 2013 19:19

Adz@r, dzięki wielkie :pub:



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » śr sie 07, 2013 01:49

Adz@r pisze:A tak na marginesie nikt nie ma pomysłu czemu VR nie chce odpalić, tylko załapuje? co sądzicie o czujniku położenia wałka rozrządu? to on, może być sprawcą ?
ostatnio przerabiałem taki problem w aucie znajomego i przyczyną był padnięty alternator (nie było ładowania). auto nie chciało samo odpalić, kręciło i "pyrkało" ale nie chciało zagadać. na plaka odpalał i potem chodził już sam. regeneracja alternatora zrobiona i VR ożył



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » śr sie 07, 2013 02:07

klintonMK2 pisze:
Adz@r pisze:A tak na marginesie nikt nie ma pomysłu czemu VR nie chce odpalić, tylko załapuje? co sądzicie o czujniku położenia wałka rozrządu? to on, może być sprawcą ?
ostatnio przerabiałem taki problem w aucie znajomego i przyczyną był padnięty alternator (nie było ładowania). auto nie chciało samo odpalić, kręciło i "pyrkało" ale nie chciało zagadać. na plaka odpalał i potem chodził już sam. regeneracja alternatora zrobiona i VR ożył
u mnie to załapuje tak jak by na kilka garów i od razu gaśnie, na plaku odpala na sekundę na wszystkie gary. Moim zdaniem coś z przepustnicą lub paliwka dochodzi za mało/dużo. Dziwne, że jak postał kilka dni to z odłączoną kostką przepustnicy odpalił i pod podpięciu na odpalonym miał eleganckie wolne obroty, tylko po nagrzaniu zaczął kuleć zgasł i znów nic. Sprawdzę najpierw czujnik położenia wału, potem wałka rozrządu a dalej to nie wiem, bo niebieski czujnik temp zmieniałem, ECU mam dwa i też przekładam co jakiś czas, brak pomysłów :banghead:



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Odp: Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Gwiazdor » śr sie 07, 2013 10:18

Adz@r pisze:
klintonMK2 pisze:
Adz@r pisze:A tak na marginesie nikt nie ma pomysłu czemu VR nie chce odpalić, tylko załapuje? co sądzicie o czujniku położenia wałka rozrządu? to on, może być sprawcą ?
ostatnio przerabiałem taki problem w aucie znajomego i przyczyną był padnięty alternator (nie było ładowania). auto nie chciało samo odpalić, kręciło i "pyrkało" ale nie chciało zagadać. na plaka odpalał i potem chodził już sam. regeneracja alternatora zrobiona i VR ożył
u mnie to załapuje tak jak by na kilka garów i od razu gaśnie, na plaku odpala na sekundę na wszystkie gary. Moim zdaniem coś z przepustnicą lub paliwka dochodzi za mało/dużo. Dziwne, że jak postał kilka dni to z odłączoną kostką przepustnicy odpalił i pod podpięciu na odpalonym miał eleganckie wolne obroty, tylko po nagrzaniu zaczął kuleć zgasł i znów nic. Sprawdzę najpierw czujnik położenia wału, potem wałka rozrządu a dalej to nie wiem, bo niebieski czujnik temp zmieniałem, ECU mam dwa i też przekładam co jakiś czas, brak pomysłów :banghead:
A podpinałeś diagnostykę czy coś się pojawia?


Obrazek

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » śr sie 07, 2013 12:42

Gwiazdor pisze:A podpinałeś diagnostykę czy coś się pojawia?
Nie podpinałem, kabla nie mam i w okolicy też raczej nikt nie ma, a przy moim szczęściu gdybym kupił kabel to i tak pewnie nie mógłbym się połączyć.. Dodam jeszcze, że po odłączeniu czujnika położenia wałka rozrządu jest to samo, sprawdzałem czujnik przejścia ma. Niestety po głowie krążą już mi myśli aby oddać auto do elektromechanika, czego od zawsze byłem przeciwny, bo ja już nie mam pomysłów co mu dolega, a nie mam takich funduszy aby wymieniać wszystko po kolei na nowe, oraz auto już trochę stoi..



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » śr sie 07, 2013 14:46

może czas dla świętego spokoju wymienić wiązkę silnika?



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: Gwiazdor » śr sie 07, 2013 19:05

Najpierw podłącz to pod diagnostykę i sprawdź podstawowe rzeczy.


Obrazek

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » śr sie 07, 2013 20:37

klintonMK2 pisze:może czas dla świętego spokoju wymienić wiązkę silnika?
Moim zdaniem to nie wina wiązki, bo przykładowo dziś po odłączeniu kostki od przepustnicy i od "pompki podciśnienia" odpalił ale pod dodaniu gazu gasł, po podłączeniu kostki od przepustnicy od razu gasł, a po podłączeniu kostki od podciśnienia obroty trochę się zwiększały. Aktualnie mam założone 7 szwów na prawej dłoni, więc w najbliższym czasie się poddaję. Dzięki wszystkim za pomoc, napiszę w dziale regionalnym może ktoś kto ma vr'a podjechałby do mnie i coś doradził lub przełożył kilka gratów. Jeszcze raz dzięki :pub:



spawer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn paź 05, 2009 09:36
Lokalizacja: Lubuskie

vr6 w mk2 ????

Post autor: spawer » czw sie 08, 2013 12:18

sprawdz czy wtryski wszystkie dobre dolegaja i nie ciagna lewego powietrza przez to moze sie zalewac i po staniu jak paliwo odparuje odpala


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=359312

MOJ GOLFIK

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » sob sie 10, 2013 14:18

Jednak mam jeszcze ostatnie pytanie. Mianowicie Golf na zimnym odpala z pedałem w podłodze i dłuższym kręceniu czyli jest zalany, gdy wszystko jest podpięte itp Ale nie trzyma wolnych obrotów i trochę przerywa podczas przyspieszania, gdy się rozgrzeje traci moc i gaśnie, po czym podczas kręcenia załapuje lecz nie można go odpalić. Po odpięciu kostki od przepustnicy odpala, lecz wiadomo, że wkręca się tylko przy delikatnym naciskaniu gazu, ale trzyma wolne obroty. Czyli takie objawy wskazują na uszkodzony lub zacięty na full krokowy?

Tak na marginesie już go jako tako posprzątałem, miałem z bólem serca oddać golfa do "mechanika" a ten przy ostatniej próbie odpalił, najwidoczniej boi się obcych rąk :kac:



Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

vr6 w mk2 ????

Post autor: Mastercinek » sob sie 10, 2013 14:36

Panowie gdzie schowaliście ECU po swapie? Oryginalne miejsce w podszybiu wydaje mi się słabą opcją bo wydaje mi się, że może go sięgnąć woda... :/



Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Gwiazdor » sob sie 10, 2013 14:52

Mastercinek pisze:Panowie gdzie schowaliście ECU po swapie? Oryginalne miejsce w podszybiu wydaje mi się słabą opcją bo wydaje mi się, że może go sięgnąć woda... :/
Jak przeczytasz temat to się wszystkiego dowiesz


Obrazek

Awatar użytkownika
Mastercinek
VR6SyncroManiac
VR6SyncroManiac
Posty: 436
Rejestracja: wt sty 29, 2008 08:42
Lokalizacja: Sztum

vr6 w mk2 ????

Post autor: Mastercinek » sob sie 10, 2013 14:58

Gwiazdor pisze:Jak przeczytasz temat to się wszystkiego dowiesz
Uwielbiam takie odpowiedzi, dzięki za pomoc! :)
Łatwiej byłoby nic nie odpisywać ale w ten sposób zyskałeś pewnie z +5 pkt do zaj***stości ;)
Ostatnio zmieniony sob sie 10, 2013 15:10 przez Mastercinek, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości