Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
antonio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 20:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: antonio81 » ndz cze 29, 2014 00:40

Witam. :helm:
Na wstępie chcę zaznaczyć,że nie jestem zawodowym mechanikiem, jedynie amatorem i wszystkiego się uczę sam - dlatego tu moja obecność. :hmm:
Kończę właśnie budować VR6 z turbiną Holset HX40 - sam silnik już ładnie pracuje...
Silnik sam rozbierałem, potem składałem i jego budowę można powiedzieć ,że dobrze znam.
Jednak o budowie skrzyń biegów mam wiedzę znikomą (bynajmniej na dzień dzisiejszy).
Jak składałem silnik to tu na forum wyczytałem,że lepiej założyć skrzynię z V5, bo te od VR6 sie rozlatują. Zakupiłem więc skrzynię od v5 170KM( nie pamiętam oznaczenia , ale to była skrzynia o najdłuższym przełożeniu występującym w v5 i ponoć miała mieć zbliżone osiągi co VR6).
Wczoraj jak stroiliśmy silnik pod turbo wyszło,że te przełożenia są strasznie krótkie, nie nadają się na 1/4 mili w silniku doładowanym ( koła 18").
Chciałbym się Was poradzić co zrobić aby mieć wytrzymałą skrzynię o długich przełożeniach:
Czy kupić tą od VR6 , rozebrać i o ile to możliwe wstawić jakiś mocniejszy mechanizm różnicowy (bo jak się doczytałem to chyba najczęściej w nich zawodzi),
Czy rozebrać tą co mam od V5 i przełożyć bebechy z innej - tylko z jakiej (ponoć z TDI) aby biegi były możliwie jak najdłuższe a wszystko możliwie wytrzymałe?
Z góry dzięki za odpowiedź.
:pub:



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: kkkacper » ndz cze 29, 2014 11:25

antonio81, najlepiej spinac to ze skrzyniami typu 02M, ze zmienionym glownym przelozeniem, niedosc, ze znosi w ciul to jeszcze przelozenia sa spoko.. wszyscy tak lataja, wiec nie wiem po co chcesz sie pchac w te 5-biegowe smieci ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
antonio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 20:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: antonio81 » pn cze 30, 2014 19:58

Dziękuję za odpowiedź :pub:

Ja o skrzyniach mam znikome pojęcie, z tego co wywnioskowałem to mam zakupić skrzynie np taką?
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-golf- ... 81177.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Wszystkie skrzynie 02m które znalazłem były od diesla - czyli taką od diesla mam kupić ?
I bebechy z tej skrzyni wsadzić do obudowy z V5?
A aby zmienić to główne przełożenie jeszcze to z czego je pozyskać ?
Tak jak pisałem w temacie chcę uzyskać możliwie jak najdłuższe przełożenia a najlepiej by mi pasowało podejść pod 200km/h na trzecim biegu na kołach 18".



Awatar użytkownika
antonio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 20:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: antonio81 » pn cze 30, 2014 20:09

... a tak się jeszcze zastanawiam nad taką rzeczą.
To tylko taki pomysł mam i bym się Was chciał poradzić czy by się sprawdziło:
Czy skrzynie występujące w rzedowych silnikach mają dolne otwory mocujące w tych samych miejscach co silniki VR6 i V5?
Bo jak tak to może zamiast przekładać bebechy np z tej skrzyni 02m do obudowy V5 można by obciąć górny kielich w tej o2m i przyspawać go w takim miejscu aby idealnie pasował do ustawienia silnika V5, VR6 - oczywiśćie spaw by musiał być mega wytrzymały.
Sądzićie,że to dobry pomysł czy raczej druciarstwo ?



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: kkkacper » pn cze 30, 2014 20:39

antonio81, do VR'y pasuje tylko skrzynia typu 02M z 2.8 lub 3.2 24v (nie wiem jakie oznaczenie jest w R'kach, ale w 2.8 to DRP).. nie, nie masz nic wkladac do obudowy od V5, masz kupic skrzynie, o ktorej napisalem wyzej i ja zalozyc tak jak jest, chyba, ze chcesz walczyc z dlugoscia przelozen to musisz poszukac bebechow od 6 biegowej skrzyni z diesla.. ma to dalsze nastepstwa takie jak inny wybierak, polosie itp, ale wedlug mnie to jedyna sluszna droga.. a zrobisz jak uwazasz ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
antonio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 20:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: antonio81 » pn cze 30, 2014 22:21

A czy te seryjne skrzynie VR6 174KM rzeczywiście się tak rozlatują?
Może taką jednak założyć ?
I czy są o różnych przełożeniach ?



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: klintonMK2 » wt lip 01, 2014 10:26

seryjne skrzynie od VR6 są bardzo długie (niewiele krótsze od TDI) ale z ich wytrzymałością nie jest zbyt dobrze, były jeszcze delikatnie inne przełożenia w Corrado, ale najczęściej występująca skrzynia 02A w vr6 to CCM. długa, ale różnicówka lubi wylecieć przez obudowę ;) zwróć uwagę na to, że są to skrzynie stare, niezbyt udane, a Ty masz zamiar upalać uturbiony silnik na 1/4 - moim zdaniem ori skrzynia VR6 szybko się podda. popatrz też ile one kosztują ;) najlepszym sposobem jest pójście przetartym szlakiem i wrzucenie skrzyni z 24v, tak jak mówi kkkacper



Awatar użytkownika
antonio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 20:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: antonio81 » wt lip 01, 2014 21:29

A można do tej skrzyni CCM wsadzić jakiś bardziej wytrzymały mechanizm różnicowy , lub W tej skrzyni co mam z V5 wymienić przełożenie główne tak aby cała skrzynia stała się dłuższa ?
:kac:



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: kkkacper » wt lip 01, 2014 22:01

antonio81, mozesz wsadzic szpere co wyjdzie Cie pewnie z 3 tysie, wiec sam sobie odpowiedz w co lepiej zainwestowac.. na sile probujesz zaoszczedzic na czyms na czym lepiej nie oszczedzc.. tak czy smiak wyjdzie Ci to pewnie pozniej bokiem, wiec dobrze to przemysl.. tyle ode mnie, pozdro!


aaa.. a jakbys chcial cos spawac czy sie bawic w takie rzeczy to mam skyrznie 6b od 2.8 24v z uszczerbionym dzwonem w dwoch miejscach (mam uszczerbione kaawalki tez), jak cos to moglibysmy sie dogadac co do ceny..


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
antonio81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 20:37
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: antonio81 » wt lip 01, 2014 22:14

Oczywiście,że jestem zainteresowany kupnem - już się z Tobą kontaktuję :okej:



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: Borys » śr lip 02, 2014 09:19

a ja bym tak nie narzekał na skrzynie 02A upalam od jakiegos czasu i jeszcze sie nie rozleciała,

skrzynia z VR5 start z 2ki, bez szpery jak widac :)

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: klintonMK2 » śr lip 02, 2014 09:45

Borys pisze:a ja bym tak nie narzekał na skrzynie 02A upalam od jakiegos czasu i jeszcze sie nie rozleciała
prawda jest taka, że jeżdżąc z głową, pojeździsz na wszystkim ;) ja nauczony kilkukrotnie jaka jest granica wytrzymałości skrzyni 02a do vr6 mam już potencjometr w nodze i wiem że nie strzela się bez potrzeby ze sprzęgła, a biegi zmienia się z wyczuciem :grin:



Awatar użytkownika
kkkacper
_
_
Posty: 2325
Rejestracja: wt sty 15, 2008 23:02
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Skrzynia biegów o długich przełożeniach do VR6 Turbo

Post autor: kkkacper » śr lip 02, 2014 22:19

klintonMK2, i wszystko w temacie ;)


:dol: 2.8 VR6 24v Tornado Rot - mk II :dol: :satan: :satan: :dol: 3.0 VR6 Turbo 4motion - mk IV :dol:

Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości