vr6 w mk2 ????

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » czw lis 22, 2012 11:17

dawid018 pisze:chyba ze da adapter.ale podobno vra na module da się spiąć na ori obrotomierzu bez nieczego
tak dokładnie, da sie to zrobić, jest dokładny opis na pewnym znanym forum.
a i obrotomierz nie będzie przekłamywał, jak podepniesz dwójkowy pod ecu VR6. on w ogóle nie będzie działał ;) a ja np. mam vr6 na aparacie i zrobiony taki myk ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
czakuxD
Forum Master
Forum Master
Posty: 1047
Rejestracja: wt mar 27, 2007 18:55
Lokalizacja: Podlasie / BBI
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: czakuxD » czw lis 22, 2012 16:34

klintonMK2, czyli jak to zrobic? moj tez jest na aparacie



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: Dziku VR6 » czw lis 22, 2012 22:33

klintonMK2 pisze:
dawid018 pisze:chyba ze da adapter.ale podobno vra na module da się spiąć na ori obrotomierzu bez nieczego
tak dokładnie, da sie to zrobić, jest dokładny opis na pewnym znanym forum.
a i obrotomierz nie będzie przekłamywał, jak podepniesz dwójkowy pod ecu VR6. on w ogóle nie będzie działał ;) a ja np. mam vr6 na aparacie i zrobiony taki myk ;)
" onclick="window.open(this.href);return false;
Tez bym chętnie poznał tajemnice tego myku i powrócił do ori licznika :)


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » pt lis 23, 2012 00:28

Witam, mam kolejny problem, podczas kręcenia rozrusznikiem nie ma iskry. Znając życie pewnie to jakaś drobnostka. Dziś wrzuciłem wiązkę silnika podczepiłem do skrzynki bezpieczników, lecz zostało mi 5 kostek i jakoś nie mogę dojść gdzie je podpiąć. Napięcie po przekręceniu zapłonu na wtyczce od modułu zapłonowego jest, przekaźnik 18 po przekręceniu zapłonu załącza się. Wrzucam fotki niepodpiętych kostek i mojej skrzynki, z góry dzięki :pub: //silnik AAA na module, w golfie mam instalacje "nowego typu" czy pompa się załącza nie wiem, ponieważ jeszcze jej nie podłączałem. A i jeszcze podczas wyciągania starej wiązki zauważyłem urwany kabel od jednej wtyczki której nie mam również wpiętej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » pt lis 23, 2012 01:01

Kolego na pewno ten żółto czerwony z czerwoną wtyczką musi być podpięty do plusa z tyłu skrzynki ;) to chyba plus na wtryski czy coś, nie pamiętam dokładnie.

a co do mojego licznika, to jest to licznik z dwójki i wsadzony sam 'silniczek' obrotomierza z passata, puszczone kabelki od niego do gołej płytki drukowanej licznika z passata, którą szczelnie zaizolowałem i upchnąłem pod deską :) do tej płytki potrzeba tylko plus po zapłonie, masę i sygnał obrotomierza z ecu :) może dość 'na cepa' rozwiązane, ale lepsze to, niż dawać 200zł za adapter :) a tak, koszt wykonania to 0zł ;) są 2 minusy tego rozwiązania. przy wolnych obrotach i przy odcince jest przekłamanie rzędu 200obr/min (różnice w skali tarczy) no i niestety nie działa mfa (spalanie)... ale pracuję powoli nad tym, w zimie będzie czas na taką dłubaninę, to myślę że coś z tego będzie ;) jak ktoś się lubi bawić w takie pierdoły to sobie spokojnie ogarnie to tak jak ja mam obecnie ;)

aha i wydaje mi się, że jak mamy za dawcę licznik z golfa vr6, to nie będzie problemu ze skalą (nie przymierzałem, ale tam są tak równomiernie rozłożone te progi, a w passacie na początku i na końcu jest zbliżenie wymuszone kształtem licznika)



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

vr6 w mk2 ????

Post autor: Adz@r » pt lis 23, 2012 01:16

Dzięki klintonMK2, jutro podepnę mimo, iż wtyczka nie pasuje ale coś wyrzeźbię, tylko skoro to jest plus na wtryski to czemu nie ma iskry ? / oczywiście świece i przewody sprawdzone.



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

vr6 w mk2 ????

Post autor: david81 » pt lis 23, 2012 01:29

chyba chodzi o taki mostek z możliwością wpięcia wtyki
Obrazek


mk2 vr6 robi się ;-)

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » pt lis 23, 2012 01:37

tak dokładnie, ale jak kolega nie ma takiego mostka to wystarczy tą wtyczkę obciąć, założyć samiczkę i wpiąć w stały plus.
sprawdź jeszcze czy masz plus po zapłonie i mase we wtyczce od ECU (czy dochodzi prąd do ecu po prostu) pin 1 ma być masa i pin 23 ma być + po zapłonie



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: Dziku VR6 » pt lis 23, 2012 09:21

Ciekawy pomysł z tym obrotomierzem :bigok: pochwała się należy :pub:

Teraz ja mam dwa pytania :chytry:
Gdzieś to bało już piane ale nie mogę odszukać... nie mam podłączonego średniego spalania w mfa. gdzie mam się wpiąć ?
No i jeszcze termometr... mam czujnik (na dwa kable) ale nie podłączony i też takie samo pytanie :-)


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: dawid018 » pt lis 23, 2012 10:12

Dziku VR6 pisze: Gdzieś to bało już piane ale nie mogę odszukać... nie mam podłączonego średniego spalania w mfa. gdzie mam się wpiąć ?
liczni9k z mkII czy mkIII??komputer z passata czy z golfa vr6???
ze spalaniem jest taki problem ze w passatach b3 jest ono obliczane z podciśnienia a w mkIII z kompa,przez co w liczniku z mkIII nie ma wyjścia na podciśnienie.


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » pt lis 23, 2012 11:47

ja w liczniku z paska b3 też nie miałem wejścia na podciśnienie :chytry: a kable do czujnika temperatury trzeba wpiąć się bodajże w piny G1/02 (masa, brązowo biały) i G2/02 (sygnał, biało czerwony). wtyczki G to białe, od osprzętu silnika ;)



Awatar użytkownika
dawid018
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4630
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:41
Lokalizacja: Gostyń/Rębowo
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: dawid018 » pt lis 23, 2012 13:21

klintonMK2 pisze:ja w liczniku z paska b3 też nie miałem wejścia na podciśnienie :chytry:
który miałeś rok passata?

panowie pytanie z innej beczki.
jakie są objawy uszkodzonego niebieskiego czujnika cieczy??bo jak odpalam zimne auto to przy ok 2000obr przebiera jak by nie przepalał paliwa ,spaliny strasznie śmierdzą i kopci. jak się rozgrzeje jest ok poza tym ze lubi sobie czasem zgasnąć albo pobujać obrotami.
czy jak czujnik jest uszkodzony to vag to pokaże??i jeśli by faktycznie był uszkodzony to czy muszę dać czujnik z VR6 czy może być np z 2,0 albo 1,4??


obecne mkII by dawid018
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3081850#3081850

BYŁE MK2 by dawid018-wszystkie foto na I str.
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=63413

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Re: vr6 w mk2 ????

Post autor: klintonMK2 » sob lis 24, 2012 10:07

dawid018 pisze:
klintonMK2 pisze:ja w liczniku z paska b3 też nie miałem wejścia na podciśnienie :chytry:
który miałeś rok passata?

panowie pytanie z innej beczki.
jakie są objawy uszkodzonego niebieskiego czujnika cieczy??bo jak odpalam zimne auto to przy ok 2000obr przebiera jak by nie przepalał paliwa ,spaliny strasznie śmierdzą i kopci. jak się rozgrzeje jest ok poza tym ze lubi sobie czasem zgasnąć albo pobujać obrotami.
czy jak czujnik jest uszkodzony to vag to pokaże??i jeśli by faktycznie był uszkodzony to czy muszę dać czujnik z VR6 czy może być np z 2,0 albo 1,4??
passat 92 bodajże wrzesień lub październik ;) a co do czujnika, jeśli jest uszkodzony, to auto chodzi jakby ciągle na ssaniu, więc dużo pali, nie przepala paliwa, bo ma max dawkę, spaliny śmierdzą i chyba obroty trzyma wyższe. nie pamiętam już dokładnie, nie chcę wprowadzać w błąd, ale próbowałeś zdejmować wtyczkę i zobaczyć czy jest reakcja?



Awatar użytkownika
Dziku VR6
Pussy Wagon
Pussy Wagon
Posty: 3113
Rejestracja: śr lis 05, 2008 11:18
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

vr6 w mk2 ????

Post autor: Dziku VR6 » sob lis 24, 2012 11:01

sprawdz sonde... miałem identycznie. na zimo kopcił i chodził strasznie. falowały pozniej obroty. czasami gasł po zdjęciu nogi z gazu.


Mój mk2 z VR6 TURBO pod maską http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=372052
MK1 robi się viewtopic.php?f=86&t=540709" onclick="window.open(this.href);return false;
w12 na codzień

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości