VR6 / swap / pytania

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » ndz maja 03, 2009 21:28

Panowie, a mam kolejne pytanie :hmm:
wiem, jestem lamerem :D nie wiem za dużo o VR6 :)
Zauwazyłem że przy moim silniku jest zaślepiony wężyk od chłodniczki oleju.
Mogło się coś stać z tym silnikiem jak gość tak jeździł ?
Czy do tego jeszcze zakłada się dodatkową chłodnicę czy to coś już chłodzi ten olej ?

:pub: :pub:

Aha :)
i Panowie które kółko należy stoczyć żeby nie haczyło o podłużnice ?
i o ile tak mniej więcej ??
bo podłużnicy nie mam zamiaru klepać ...
a jak później z paskiem ?
nie zleci, albo coś takiego ??
bo toczyć będę sam :)
posiadam tokarkę, więc nie ma problemu :)



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » ndz maja 03, 2009 22:40

Jak stoczysz koło to wał będzie wpadał w wibracje i po bliżej nie określonym czasie panewki główne się obrócą i zniszczą silnik. Lepiej już klepnąć podłużnicę od dołu nieco przez drewno i rancik górny lekko zagiąć żeby było z 6mm miejsca na pasek PK. Wstawiam teraz VRa TheGwiazdorowi i już mam silnik w komorze włożony. Wszędzie piszą o klepaniu podłużnicy pod koło na wale, ale nikt nie dodaje, że trzeba by jeszcze klepnąć rant podłużnicy żeby koło pompy wodnej miało więcej jak 2mm miejsca.



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » ndz maja 03, 2009 22:51

TAZ, punkcik dla Ciebie :)

A ktoś zna jeszcze odpowiedź na temat chłodniczki oleju ? :/
Bo niestety moj mechanik powiedział że można było niby jeździć z odłączoną tą chłodniczką ...
ale nie wiem co mam o tym myśleć :/



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pn maja 04, 2009 13:49

No jak nie będzie obiegu płynu to nic się z nią nie stanie, ale płyn zawsze te kilka stopni zbije, więc jak coś to dawaj foty, czego nie masz, co masz zaślepione lub czego nie wiesz. Fotki powinny wszystko pokazać. Mam magika co bardzo lubi VRy i na nich kasę bije więc gratów multum jest u niego. Oli88 i TheGwiazdor to jego dobrzy klienci. :grin:



Awatar użytkownika
Bolo GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 728
Rejestracja: pn sie 20, 2007 15:50
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Bolo GTI » wt lip 28, 2009 21:00

Nie będę zakładał nowego tematu, ale mam pytanie odnośnie SWAP'a VR6 z paska B3 do MK3 GTI Edition. Jakieś rzeźby są czy ogólnie wszystko pasuje jak trzeba?


[b][url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=121365&postdays=0&postorder=asc&start=0]VW Golf GTI Edition '95[/url][/b]
[img]http://forum.vwgolf.pl/images/photos/50379c8249a6912743533.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Wrobel Gda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pn lut 27, 2006 23:17
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Wrobel Gda » wt lip 28, 2009 22:12

Nie ma tu mowy o rzeźbie bo vr był seryjnie wkładany do mk3.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr lip 29, 2009 07:47

Bolo GTI pisze:Nie będę zakładał nowego tematu, ale mam pytanie odnośnie SWAP'a VR6 z paska B3 do MK3 GTI Edition. Jakieś rzeźby są czy ogólnie wszystko pasuje jak trzeba?
Nawet wrzucając VR6 do MK2 da się to bez rzeźby zrobić. Wystarczy tylko pomyśleć i wszystko pasuje.



Mosky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw sty 14, 2010 23:35
Lokalizacja: Biała podlaska
Kontakt:

Post autor: Mosky » pt sty 15, 2010 00:05

Witam jestem nowy na forum nie chciałem zakładać nowego tematu i sorry ze ten odgrzebałem ale jestem już w desperacji.

Dostałem Jette mk2 GT z kumplem projekt w spadku, zaczęty nie skończony, i mam poważny problem szukałem podobnego przypadku na forum ale niestety nie znalazłem i jak wy mi nie pomożecie to ten projekt chyba się nie uda. Do rzeczy!!! Silnik jest już na samochodzie pochodzi od mk3 golfa zawieszenie też jest od golfa 5x100 sanki od golfa ... ale silnik wystaje ponad fartuchy przynajmniej 3 cm czy ktoś zje...ał coś przy montażu słyszałem że założenie poduszek od passata obniży silnik ale na pewno nie aż o 3 cm jutro postaram się wybrać do garażu i zrobić, wrzucić foto Wybaczcie za obszerny post :bigok: ale starałem się wyjaśnić wszystko jak najlepiej Liczę na waszą pomoc i Bardzo o nią proszę
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt sty 15, 2010 09:18

Ja to ci proponuję założyć temat o swoim aucie w dziale nasze auta w poddziale MK2 i w temacie wkleić zdjęcia. Posty i pomoc same się posypią :bigok:



Awatar użytkownika
Vento Wąski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 28, 2009 15:05
Lokalizacja: Warszawa-Puszków
Kontakt:

Post autor: Vento Wąski » śr maja 05, 2010 19:24

Witam nie chcąc zakładać nowego tematu ,mam pytanie odnośnie sprzęgła w vr6.tzn .chodzi mi konkretnie co dokładnie trza przerobić ,z czego wziąść ewentualne części by przerobić hydrauliczne sprzęgło jakie jest w vr-ce na takie na lince ,by nie wymieniać ścianki grodziowej w vento 1.8 .

Za pomoc z góry dziękuje i ewentualne fotki będą mile widziane


LOVE IT OR HATE IT Swap udany ,2.8 hula

Awatar użytkownika
papol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: sob sty 15, 2005 20:28
Lokalizacja: walbrzych
Kontakt:

Post autor: papol » śr maja 05, 2010 20:05

Vento Wąski pisze:Witam nie chcąc zakładać nowego tematu ,mam pytanie odnośnie sprzęgła w vr6.tzn .chodzi mi konkretnie co dokładnie trza przerobić ,z czego wziąść ewentualne części by przerobić hydrauliczne sprzęgło jakie jest w vr-ce na takie na lince ,by nie wymieniać ścianki grodziowej w vento 1.8 .

Za pomoc z góry dziękuje i ewentualne fotki będą mile widziane

Sluchaj ,scianki nie trzeba wymieniac,u mnie w gti byly saslepki na silownik sprzegla.Bedzie ci potrzebny silownik sprzegla ktory wpinany jest w twoj ori pedal sprzegla(zostawiasz swoje pedaly)silownik musi byc kpl,z wezykiem ktory podpinasz pod zbiornik plynu hamulcowego ,przewod hydrauliczny ktory polaczony jest z wysprzeglikiem przy skrzyni.Silownik powinien miec specjalne mocowanie ktore przykreca sie do szkieletu pedalow.Jak cos pisz,jest jeszcze opcja na linke,musial bys wyszukac na allegro silownik sprzegla na linke z vw T 4,mocowanie jest jak silownika hydraulicznego ale on sterowany jest linka. Tak to wyglada

http://www.allegro.pl/item1017220964_sk ... vw_t4.html


Osobiscie nie polecam,ori to ori ,czasem podobno linki pekaja.Powodzenia


Instrukcja obslugi VR6?? Przeladowac i odbezpieczyc a potem .... Pojezdzic i przesiasc sie na S4

Obrazek

vr6
http://www.youtube.com/watch?v=g6F8DD3-3LM

http://www.youtube.com/watch?v=1_GmOmg7n4U

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » śr maja 05, 2010 20:09

W razie czego to mam taki wysprzęglik za 50zł. Do tego potrzeba linkę i dorobić uchwyt linki przy skrzyni, nic więcej.



Awatar użytkownika
Vento Wąski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: pn gru 28, 2009 15:05
Lokalizacja: Warszawa-Puszków
Kontakt:

Post autor: Vento Wąski » ndz maja 09, 2010 14:35

Ok problem pompki sprzęgła rozwiązany.

Jednak mam kolejne pytanie ,nie chce przekładać ABS-U i chce zostać przy zwykłej pompce hamulcowej z 1,8 i moje pytanie jest takie ,czy niepodłączony a mianowicie brak czujnika ciśnienia serwa jakie jest w serwie vr-ki a którego nie ma w serwie w 1,8 nie będzie miało wpływ na inne podzespoły elektryczne lub mechaniczne w vr-ce i czy np.komp nie będzie wysyłał jakiegoś sygnału do cewki o braku tego czujnika lub tym podobne, może pytanie jest banalne lub dla nie których idiotyczne ,ale chce się upewnić i uniknąć dodatkowej pracy przy dalszych etapach swapu


LOVE IT OR HATE IT Swap udany ,2.8 hula

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości