Co z tym stożkiem? Zakładać czy nie?

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Co z tym stożkiem? Zakładać czy nie?

Post autor: marcin-ksiazek » pn cze 22, 2009 20:12

Witam szanowne grono użytkowników. Czytałem na forach rożne wypowiedzi związane z instalacja filtru stożkowego w VR6 – opinie są podzielone, cześć twierdzi ze to wyrzucenie kasy w błoto inni piszą ze stożek poprawia dynamikę silnika. Ja mam Passata Kombi 2.8 AAA rok 94 z instalacja gazowa III generacji + BLOS. Kolega w Golfie Vr6 z sekwencja LPG ma założony stożek (bez żadnej separacji od strony silnika) wiec bezpośrednio wisi sobie zaraz za przepływomierzem i jest narażony na łapanie ciepłego powietrza od silnika. Autko w porównaniu z Passkiem to błyskawica – naprawdę jestem w szoku. Bardzo mi się podoba praca silnika po 3.500 obr/min i dla tego zastanawiam się nad założeniem stożka. Wiec co o tym sadzicie? Słyszałem ze sa problemy z falowaniem obrotów, spadkiem mocy itp. Czytałem również ze zamiast STOZKA można nawiercić puszkę filtra(sadze ze chodzi o zrobienie otworów w obudowie filtra). Czy możecie mi opisach na czym polega to rozwiercenie „puszki” filtra i jaki ma cel? Czy rozwiercenie spowoduje głośna prace VR6?Bo zależy mi na tym aby ten silnik słychać było ze żyje, bez straty mocy.
A co sadzicie o wkładkach filtra powietrza: http://motorsport.istore.pl/pl,product, ... i,vr6.html
Ewentualnie jeśli filtr Stożkowy to kicha czy faktycznie te wkładki dają dobry rezultat?Przepraszam za powielanie tematu ale nie znalazłem :chytry: odpowiedzi na powyższe pytania?
Pozdrawiam Marcin


PRINCE

Awatar użytkownika
dymekvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: wt paź 28, 2008 22:03
Lokalizacja: elbląg

Post autor: dymekvr6 » pn cze 22, 2009 20:58

ja w dwóch autach miałem stożek i moim zdaniem to nie ma wpływu na ładniejszy dzwiek silnika. słyszysz tylko takie glosne zassanie powietrza jak mocno dodasz gazu i na tym koniec.. kiedys oglądałem taki filmik własnie chłopaki byli na hamowni z normalnym filtrem , a pozniej zmienili na stozek i znowu hamowali auto. wynik byl taki ze przy zimnym silniku stozek dał ok 1.5 konia a przy ciepłym ok 1 kon wiecej od pomiaru na zwykłym zabudowanym filtrze. a co do tego falowania obrotów to musisz naprawde sztywno zamocowac stozek. chodzi o to zeby przepływomierz nie miał drgan bo jest bardzo czuły a nawet mozna go uszkodzic jesli bedzie sobie luzno wisiał.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=220126

marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

dymekvr6

Post autor: marcin-ksiazek » pn cze 22, 2009 22:10

ty masz stożek w przepieknym GOLFIKU i jak CI to chodzi?
miales jakies problemy z spalaniem czy obrotami?A jak w ZIME sie silnik zachowywal...mi wlasnie chodzi oto zasysanie powietrza...w STOZKU to jak SMOK ssiee...:)


PRINCE

Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » pn cze 22, 2009 23:02

ja tez mam passata vr6, ze 2tyg temu kupiłem storzek PIERCROSS-a jestem bardzo zadowolony, dzwięk jest naprawde o wiele przyujemniejszy, i mozna wyczuc ze silnik jest deliktanie żywszy powyrzej 3tys obr niz na zwykłym filtrze, a jak masz zakłądac jakis storzek za 50zł to sobie daruj, lepiej dac więcej kasy a byc zadowolonym:) Pozdro


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Post autor: marcin-ksiazek » pn cze 22, 2009 23:14

tomek264, mozesz dac nr katalogowy stozka i cene?pozdro


PRINCE

Awatar użytkownika
fill89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr paź 22, 2008 18:18
Lokalizacja: Budzisko/Suwałki

Post autor: fill89 » pn cze 22, 2009 23:24

Filtr stożkowy poprawia dynamikę silnika jeśli jest to zrobione z głową. Dolot powietrza do silnika jest odpowiednio wyliczony poprzez długość i średnicę oraz zgrany na tych samych zasadach z tłumikiem. Więc jak chcesz zastosować stożek to najlepiej zmienić cały dolot pod stożek i cały wylot czyli tłumik.

A zdjęcie puszki i wsadzenie filtra stożkowego nic nie daje a nawet pogarsza całą sprawę. Niektórym może się wydawać ze furka lepiej się wkręca na obroty ale to jest złudne. Bo poprzez nałożenie samego stożka mamy ładniejszy pomruk co powoduje, że chętniej wkręcamy furkę na obroty i wydaje się nam ze mamy te parę koni więcej.

Sportowe wkładki filtra powietrza są najtańszym i najlepszym rozwiązaniem bo są wykonane pod obecny dolot i wylot, wystarczy zmienić wkładkę i jazda.



Awatar użytkownika
rolek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr cze 28, 2006 01:47
Lokalizacja: FMI
Kontakt:

Post autor: rolek » pn cze 22, 2009 23:41

Na Twoim miejscu wstawiłbym wkładkę filtra + nawiert puszki.

Nic na tym na 99% nie stracisz, dźwięk diametralnie się zmieni, jak masz jeszcze przelotowy wydech to już w ogóle potęga ;)

Do stożków nie mam zaufania...


PS:

Obrazek



marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Post autor: marcin-ksiazek » wt cze 23, 2009 00:05

fill89 wymiana dolotu z tlumnikami nie wchodzi w gre...wiec chyba pozostaje opcja WKLADKA filtra np.Green + nawiercanie puszki...O ile ma to sens...

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 00:07 ]
rolek, Puszke nawiercasz tylko od strony blotnika?Czy od spodu i gory tez?


PRINCE

Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » wt cze 23, 2009 10:01

http://allegro.pl/item661473933_filtr_s ... _cena.html ja mam mniej więcej taki filtr, i napewno nie pogorszyło sie nic, nikt mi nie wmowi ze jest gorzerj, jezdze autem juz sporo i po załorzeniu tego filtra wyczuwalna jest delikatna poprawa dynamiki, niech sie nikt nie spodziewa +kilku koni, ale akurat u mnie to sprawuje sie super. Załorzyłem go tylko ze względu na dzwięk, nie licząc wcale na zwiększenie mocy, a zaskoczyłem sie mile:) Polecam PIPERCROSSA
PS. miałem tez nawierconą puche, fajnie to brzmiało, ale w porównaniu z tym co teraz to NIC:D
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 10:04 przez sadzyk, łącznie zmieniany 1 raz.


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
mr_exclusive
GTI POWER
GTI POWER
Posty: 413
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 15:10
Lokalizacja: Białogard
Kontakt:

Post autor: mr_exclusive » wt cze 23, 2009 10:26

marcin-ksiazek pisze: [ Dodano: Wto Cze 23, 2009 00:07 ]
rolek, Puszke nawiercasz tylko od strony blotnika?Czy od spodu i gory tez?

leże :rotfl:

jak sobie wyobrażasz nawiert puszki od góry? przecież powietrze musi lecieć przez filtr :chytry:

wystarczy z boku, zdjęcie które zamieścił kolega jest z puchy od silnika 9a ale w vr6 trzeba podobnie nawiercić


Pozdr,
Arek

Moje EX GTI Turbo:
viewtopic.php?t=169032

Polo 9N 1.9TDI Highline

Tani Hosting www zapraszam!

Awatar użytkownika
sadzyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: wt maja 23, 2006 16:39
Lokalizacja: szydłovwiec
Kontakt:

Post autor: sadzyk » wt cze 23, 2009 10:33

wiercisz ile sie ca, byle pod filtrem:)


Dej mu Sywek!! EE ni ma czym...
Tjunink musi byc!!!!
aaaale urwał!!!! musialo cos byc!!

Awatar użytkownika
fill89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr paź 22, 2008 18:18
Lokalizacja: Budzisko/Suwałki

Post autor: fill89 » wt cze 23, 2009 15:31

fill89 wymiana dolotu z tlumnikami nie wchodzi w gre...wiec chyba pozostaje opcja WKLADKA filtra np.Green + nawiercanie puszki...O ile ma to sens...
już lepiej to niż sam stożek :helm: :bigok: sam też coś myśle o dolocie i wydechu tylko narazie czekam aż stary wydech padnie



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt cze 23, 2009 18:02

tomek264 pisze:http://allegro.pl/item661...super_cena.html ja mam mniej więcej taki filtr, i napewno nie pogorszyło sie nic, nikt mi nie wmowi ze jest gorzerj, jezdze autem juz sporo i po załorzeniu tego filtra wyczuwalna jest delikatna poprawa dynamiki, niech sie nikt nie spodziewa +kilku koni, ale akurat u mnie to sprawuje sie super. Załorzyłem go tylko ze względu na dzwięk, nie licząc wcale na zwiększenie mocy, a zaskoczyłem sie mile:) Polecam PIPERCROSSA
PS. miałem tez nawierconą puche, fajnie to brzmiało, ale w porównaniu z tym co teraz to NIC:D
Sam stożek nie zmieni mocy silnika, powiem ci tak, jakbyś założył nowy filtr seryjny to też byś poczuł, że silnik lepiej się wkręca i odczuwalnie lepiej chodzi.
Często ludzie własnie tak mają, maja stary filtr powietrza, założa stożek i wydaje im sie, że silnik ma kilka kucy więcej. Wrażenie te potęgowane jest własnie przez dźwięk.
Były kiedyś robione jakieś testy i wyniki były takie, że na brudnej wkładce moc była mniejsza, a po założeniu odpowiednio nowego seryjnego filtra, sportowej wkładki oraz stożka moc na hamowni wahała się w granicach błędu pomiaru.
Moim zdaniem warto zainwestować we wkładke sportową ewentualnie zrobić dziury jak wyżej w puszcze.
Stożek założony tak poprostu ma kilka wad:
po pierwsze przepuszcza więcej zanieczyszczeń niż seryjna wkładka, po drugie zaciąga cieple powietrze z komory silnika - co może zmniejszyć moc silnika, i trzeba go utrzymywać w czystości czyli czeka nas dośc czeste mycie i smarowanie olejkiem.
Plusem napewno może być dzwięk stozka.
pozdrawiam



marcin-ksiazek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 13:05
Lokalizacja: Okolice Kraśnika
Kontakt:

Post autor: marcin-ksiazek » wt cze 23, 2009 20:39

czyli Marioo - zwykły filtr + dziury w obudowie filtra lub sportowy filtr bez dziur w puszce...
w postach jest przewaga za filtrami niz stożkami...to kieruje mnie jednak nawiercaniem puchy :)


PRINCE

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości