Wspomagająca pompka wody przy głowicy.

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Wspomagająca pompka wody przy głowicy.

Post autor: TAZ » czw gru 25, 2008 15:32

Panowie mam małego problema. Już prawie skończyłem wywalać wszystko co zbędne z instalacji silnikowej ABVa. Całą klimę musiałem wyciąć i mi się to udało. Teraz nie mam zasilania na pompkę wody przy głowicy. Czy puścić to normalnie z czujnika w chłodnicy czy jakoś podpiąć pod inny czujnik. Sterowanie wiatrakami będzie na niskim dwubiegunowym czujniku. Załącza się pierwszy bieg w nim przy 88 stopniach, a drugi przy 98. Termostat 72 stopnie. Każda informacja cenna bo szkoda rozwalić silnik nie podpinając pompki. :pub:



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » czw gru 25, 2008 17:14

CH**** daje ta pomka tylko sie psuje. nierozpisujac sie bo mi sie niechce to zalancza ona sie wtedy gdy zalancza sie wiatrak .... /wogole zalancza ja ten smieszny sterownik ktory jak nie ma klimy jest nie potrzebny///


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

turas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 04, 2006 23:23
Lokalizacja: PL

Post autor: turas » czw gru 25, 2008 19:11

ładuj zasilanie zaraz po zaplonie ona ma wspomagac przepływ wody od samego poczatku pracy silnika nawet na malym obiegu



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » czw gru 25, 2008 19:57

turas pisze:ładuj zasilanie zaraz po zaplonie ona ma wspomagac przepływ wody od samego poczatku pracy silnika nawet na malym obiegu
Czujnik ten co i klimą steruje ma 8 pinów, a zasilanie chyba raczej pojawia się na tej pompce po przekroczeniu przez płyn pewnej temperatury więc chyba nie od początku działania silnika. Choć podłączenie tej pompki w ten sposób może być dobrym rozwiązaniem. Z drugiej zaś strony pompka tak działając szybko padnie.



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » czw gru 25, 2008 22:37

turas pisze:ładuj zasilanie zaraz po zaplonie ona ma wspomagac przepływ wody od samego poczatku pracy silnika nawet na malym obiegu



chyba cie Bog w swieta oposcil. hehehe jak by tak chodzily to by nowego roku sie nie doczekaly :)
Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 22:38 przez x27, łącznie zmieniany 1 raz.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
struna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 22:02
Lokalizacja: Stockholm
Auto: MultivanT4,vw golf I,Audi A4 B7 tfsi,
Kontakt:

Post autor: struna » czw gru 25, 2008 22:52

mylisz sie chodzi caly czas zeby nie ugotowal sie silnik po zaplonie chodzi i do schlodzenia do odpowiedniej tmp. jak nie dziala wywala wode jak przy padnietej uszczelce mialem tak w v5 w aaa i w swoim abv mam teraz nowa pompke nie wywala wody tzryma ladnie tmp.


maly jest fajny,ale duzy moze wiecej

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » czw gru 25, 2008 22:56

mialem kilak vr bez klimy na sterowniku, ori instalka i tylko wtedy gdy termo wlacznik zwieral styki to ona chodzila

jak mialem na klimie vrki to tam byla inna schiza bo czesciej chodzila niz po termowaczniku.

[ Dodano: Czw Gru 25, 2008 9:58 pm ]
struna pisze:mylisz sie chodzi caly czas zeby nie ugotowal sie silnik po zaplonie chodzi i do schlodzenia do odpowiedniej tmp. jak nie dziala wywala wode jak przy padnietej uszczelce mialem tak w v5 w aaa i w swoim abv mam teraz nowa pompke nie wywala wody tzryma ladnie tmp.

chyba ze masz ster od klimy to MOZE tak byc . ze z pompka trzyma lepiej tem w to nie watpie


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
struna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 22:02
Lokalizacja: Stockholm
Auto: MultivanT4,vw golf I,Audi A4 B7 tfsi,
Kontakt:

Post autor: struna » czw gru 25, 2008 23:04

aaa byl z klima abv tez ale v5 byla bez klimy i po przekreceniu stacyjki pojawial sie plus wiec musiala chodzic byla zjarana silnik sie gotowal po wymianie jak reka odjol mysle ze jest potrezebna skoro tam ja wsadzili
pozdro


maly jest fajny,ale duzy moze wiecej

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » czw gru 25, 2008 23:08

mzoe " pojawial sie plus" bo jest sterowwana gnd :okej:
moze sie tobie ona skamieniala ze nie byla drozna bo bezniej tez trzyma tem OK


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
struna
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: ndz wrz 17, 2006 22:02
Lokalizacja: Stockholm
Auto: MultivanT4,vw golf I,Audi A4 B7 tfsi,
Kontakt:

Post autor: struna » czw gru 25, 2008 23:15

niewiem czy plusem czy minusem nie jestem elektrykiem ale jak cos ma prad musi chodzic skoro nie chodzi wiec cos jest nie tak,nie skamieniala rozebralm byla skwara na komutatorze,przeplyw jest ale pompa wody nie daje rady za duzy obieg wiec ta ja wspomaga tak mi mowi logika ale moge sie mylic mialem tylko 3 przypadki


maly jest fajny,ale duzy moze wiecej

Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » czw gru 25, 2008 23:59

pompka powinna sie załączac zaraz po właczeniu zapłonu na 100%.temat przerabiany przeze mnie wiele razy :grin:



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » pt gru 26, 2008 01:19

wcale nie powinna chodzić non stop po przekręceniu zapłonu . Z tego co mi wiadomo i widzialem w nietykanych przez obce ręce vr6 pompka chodzi gdy silnik jest wyłączony i to tylko przy określonych temperaturach - ma w sobie czujnik temperatury - bynajmniej ta oryginalna które widziałem .

Jestem tego pewien na 100 % a jest ona zamontowana w aucie po to by nie przegrzać głowicy po ostrej jeździe gdy gasisz silnik i pompa wody z paska juz nie przepompowywuje wody po kanałach .

Aha , ta wspomagajaca pompka jest bardzo potrzebna na dłuższą metę w vr6 własnie z powodu o którym napisalem wyżej . No chyba ze ktoś nie gasi odrazu auta jak zjedzie tylko czeka aż się ostudzi .

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt gru 26, 2008 01:20 przez lawrai, łącznie zmieniany 1 raz.


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » pt gru 26, 2008 01:46

struna pisze:niewiem czy plusem czy minusem nie jestem elektrykiem ale jak cos ma prad musi chodzic skoro nie chodzi wiec cos jest nie tak,nie skamieniala rozebralm byla skwara na komutatorze,przeplyw jest ale pompa wody nie daje rady za duzy obieg wiec ta ja wspomaga tak mi mowi logika ale moge sie mylic mialem tylko 3 przypadki

nie prad tylko napiecie :jezor:

[ Dodano: Pią Gru 26, 2008 12:48 am ]
lawrai pisze:wcale nie powinna chodzić non stop po przekręceniu zapłonu . Z tego co mi wiadomo i widzialem w nietykanych przez obce ręce vr6 pompka chodzi gdy silnik jest wyłączony i to tylko przy określonych temperaturach - ma w sobie czujnik temperatury - bynajmniej ta oryginalna które widziałem .
twierdzisz ze w sobie pompka zawiera ntc ew. ptc ?
Ostatnio zmieniony pt gru 26, 2008 01:48 przez x27, łącznie zmieniany 1 raz.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

pysio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 18:53
Lokalizacja: montreal

Post autor: pysio » pt gru 26, 2008 05:38

Panowie oto co pisza w uczonych ksiazkach - przy wylaczonym zaplonie dodatkowa pompka wody i wentylator chlodnicy sa sterowane zoltym czujnikiem ktory znajduje sie w kruccu na silniku. Cztero pinowy czujnik to : G2-czujnik temp do zegarow i F87 wlacznik pompki i wiatraka. Temp zalaczania to 101-107 C a wyl 94-100 stopni C. Sprawdzenie polega na wypieciu wtyczki i zwarciu pinu 1 i 3 ( kabel brazowo czerwony i brazowy ) a w/w ustrojstwo powinno zadzialac. Wszystko przy wylaczonym zaplonie.

U mnie dziala jak wyzej, poza tym pompka dziala caly czas na wlaczonym zaplonie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości