Czujnik temp powietrza !!

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

Awatar użytkownika
krzyslebork3
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 62
Rejestracja: pn gru 10, 2007 17:33
Lokalizacja: Lemborg koło lubonidz :P
Kontakt:

Czujnik temp powietrza !!

Post autor: krzyslebork3 » czw wrz 18, 2008 16:54

Mam pytanko i potrzebuje pomocy - ktore piny odpowiadaja za czujnik w temacie ??

(mam AAA 91r i 6 pinów )


<b>JP - jestem prawilny <b>

O213
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 23, 2008 18:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: O213 » czw wrz 18, 2008 21:28

Zadne? Czujnik jest wkrecony z boku w kolektor nad czujnikami temp silnika
(w okolicach rurki z ktorej brane jest podcisnienie do serwa hamulcow )



Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Re: Czujnik temp powietrza !!

Post autor: x27 » pt wrz 19, 2008 03:40

krzyslebork3 pisze:Mam pytanko i potrzebuje pomocy - ktore piny odpowiadaja za czujnik w temacie ??

(mam AAA 91r i 6 pinów )
pewnie chodzi ci o maf . ?


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
krzyslebork3
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 62
Rejestracja: pn gru 10, 2007 17:33
Lokalizacja: Lemborg koło lubonidz :P
Kontakt:

Post autor: krzyslebork3 » pt wrz 19, 2008 22:06

Dokładnie chodzi mi o "czujnik temeperatury powietrza" z tego co sie dowiedziałem mieści się on w przeplywomierzu jeżeli tak nie jest to uświadomcie mnie proszę - mojego Vr-a mam od nie dawna i nie za bradzo jestem w temacie dlatego proszę o pomoc :(

P. S. jescze jedno pytanie - nie wiem jak u was ale u mnie w przeplywomierzu jest 6 pinów a w kostce którą do niego wpinam jest miejsce na 6 ale pinów jest tylko 5 - czy tak ma być czy coś z moją kostką jest nie tak ???


<b>JP - jestem prawilny <b>

Awatar użytkownika
marfet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 23:00
Lokalizacja: Siemiatycze
Kontakt:

Post autor: marfet » sob wrz 20, 2008 07:20

...u mnie w przeplywomierzu jest 6 pinów a w kostce którą do niego wpinam jest miejsce na 6 ale pinów jest tylko 5 - czy tak ma być czy coś z moją kostką jest nie tak ???
tak ma być, 5 przewodów

pzdr
Ostatnio zmieniony sob wrz 20, 2008 07:20 przez marfet, łącznie zmieniany 1 raz.



O213
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob lut 23, 2008 18:40
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: O213 » sob wrz 20, 2008 13:57

czujnik temp powietrza tam jest gdzie napisalem -nie wiem czy byly jakies vr z czujnikiem w przeplywomierzu. Jak szukasz go aby zrobic "tunning" za 5zl z allegro to niewiele to da bo w vr czujnik wraz ze wzrostem temp powietrza ma mniejszy opor wiec jak dolozy mu sie tak jak zalecaja tunningowcy z allegro dodatkowy opor rownolegle to sterownik uzna ze jest powietrze bardzo gorace i zubozy mieszanke - mocy na pewno tak nie przybedzie a raczej spadnie , co najwyzej mozna osiagnac bardzo niewielka oszczednosc paliwa



Awatar użytkownika
krzyslebork3
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 62
Rejestracja: pn gru 10, 2007 17:33
Lokalizacja: Lemborg koło lubonidz :P
Kontakt:

Post autor: krzyslebork3 » sob wrz 20, 2008 14:52

O213 pisze:czujnik temp powietrza tam jest gdzie napisalem -nie wiem czy byly jakies vr z czujnikiem w przeplywomierzu. Jak szukasz go aby zrobic "tunning" za 5zl z allegro to niewiele to da bo w vr czujnik wraz ze wzrostem temp powietrza ma mniejszy opor wiec jak dolozy mu sie tak jak zalecaja tunningowcy z allegro dodatkowy opor rownolegle to sterownik uzna ze jest powietrze bardzo gorace i zubozy mieszanke - mocy na pewno tak nie przybedzie a raczej spadnie , co najwyzej mozna osiagnac bardzo niewielka oszczednosc paliwa
ok dzieki tak myślałem źe będziecie mnie o to posądzali heheh - ale to nie o to chodzi - studiuję fizykę na uniwerku koszalińskim i wpadłem chyba na genialny omysł tylko własnie nie wiedziałem gdzie jest ten czujnik jeżeli wyjdzie to co myśle bedzie można zyskać kilka ładnych koni bez żadnych strat na silniku i jego częściach - oczywiście poinformuje was jak zrobic to "coś" jeżeli tylko wyjdzie :)


<b>JP - jestem prawilny <b>

ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości