Problem z czujnikiem prędkości

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Problem z czujnikiem prędkości

Post autor: osbe » sob sie 16, 2008 12:07

Witam! Pewnego czasu zrobiłem dziurę w skrzyni wielkości kurzego jajka :smoke: Po pospawaniu jej siadł mi prędkościomierz. Podłączyłem go do pod kompa no i rzeczywiście wyskoczył mi błąd czujnika prędkościomierza-brak połączenia. Kupiłem używkę czujnik i nadal to samo... przejście na kablach wszędzie jest bo sprawdziłem miernikiem (czujnik-elektrownia i elektrownia licznik) czy jest taka możliwość, że coś hrupło w skrzyni? Czy może raczej podejrzewać licznik? Za wszelkie wypowiedzi THX :pub: PozdraVWiam



Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » sob sie 16, 2008 23:55

jeżeli masz błąd brak połączenia,to szukaj przyczyny w instalacji elaktrycznej :grin:



osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Post autor: osbe » ndz sie 17, 2008 03:12

No właśnie szukałem.... Znalazlem ten kabel "sygnałowy" i spod maski ładnie jest przejście do skrzynki z bezpiecznikami i nawet na licznik wychodzi... nie wiem tylko co to są te dwa pozostałe kable... zasilanie?

wyszperałem troche o tych czujnikach na alektrodzie.... jutro sprawdze czy tam w ogole napiecie jest.... wydaje mi sie ze to bedzie to :smoke:
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2008 04:10 przez osbe, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jarvr6
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: śr gru 20, 2006 09:45
Lokalizacja: SŁUPSK

Post autor: jarvr6 » ndz sie 17, 2008 12:45

no właśnie jeden sygnałowy drugi masa trzeci to zasilanie,sprawdz czy jest masa i + :grin:



osbe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: czw sty 19, 2006 10:21

Post autor: osbe » ndz sie 17, 2008 13:19

Dziś rano sprawdziłem wszystko... zasilanie w porzadku... czujnik tez wykrecilem i sprawdzilem na mierniku... wszystko ładnie hasa... chyba jednak to bedzie licznik :goof: może jeszcze dzisiaj go wykrece.... czy jak mu podam sam sygnał na pin z którego bierze sygnał prędkościomierza to się ruszy? czy musze jeszcze zadbać o zasilanie?

Nie ma czasami dwuch rodzajów czujników? Podających masę lub +? Bo może w tym tkwi problem? Mój podaje mase

W sumie to zrobie jeszcze jeden manewr... podłącze czujnik do kostki i sobie pokrece :kac: jeżeli nie będzie sygnału to chociaż będe pewien że to nie skrzynia :bigok:
Ostatnio zmieniony ndz sie 17, 2008 13:27 przez osbe, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości