potrzebny od zaraz

Forum techniczne związane z silnikami VR6

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

wwodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:44
Lokalizacja: więzień #67982451

potrzebny od zaraz

Post autor: wwodzu » czw wrz 20, 2007 21:28

Kto mi może pomóc? :bajer:
Potrzebny od zaraz mechanik taki, żeby sobie z tym poradził (najlepiej w okolicach Szczecina).
Prawdopodobnie padła uszczelka pod głowicą lub przepuszcza pierścień.
Iskra jest,
kompresja jest,
wtrysk działa,
paliwo dochodzi,
a jeden gar nie pracuje.
Pomocy!!! :grrr:



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr wrz 26, 2007 14:54

Uszczelka to to raczej nie jest moze wtrysk, jezeli mowisz ze iskra jest to zaplon i aparat dziala normalnie. Uszczelka to ma troche inne objawy, ale dzialal by na wszytskie gary raczej!



Awatar użytkownika
szymonrs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw gru 30, 2004 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: potrzebny od zaraz

Post autor: szymonrs » czw wrz 27, 2007 09:27

po czym wnioskujesz że wtrysk działa?? auto ma eLPiGżi system??



wwodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:44
Lokalizacja: więzień #67982451

potrzebny od zaraz

Post autor: wwodzu » czw paź 11, 2007 03:20

Wiecie Panowie, chyba pobiłem rekord G-sa, tracąc czas na rekordową ilość odwiedzin u różnych mechaników (magików) :satan: i diagnostów (starostów) :smoke: . Właśnie ten ostatni stwierdził, że "na pewno iskra dochodzi" :owca: . Okazało się to nieprawdą. Oczywiście każdemu płaciłem jak u lekarza za wizytę :mlotek: , a nie jak się okazało za diagnozę. Co jest przyczyną? Oczywiście, to CEWKA :metal: . Ale trwało to dwa dni zanim się ją sprawdziło, bo człowiek sprawdzający stan cewki pracuje przy alternatorach i potrzebował jakiegoś schematu , nie wiem. Niemniej jednak skasował 20zł i powiedział, że tego się nie naprawia [-X . Dowiadywałem się o cenę nowej. Owszem są, ale cena też jest :kac: . Może mi coś poradzicie.
Czy trzeba kupić nowe kable i świece do nowej cewki? :bajer:
Czy można starą regenerować?



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » czw paź 11, 2007 10:45

cewke mozna kupic uzywke, kable jezeli sa sprawne to moga zostac i swiece, tylko musza byc sprawne ale to w kazdym przypadku. co do regenaracji to nie wiem



Awatar użytkownika
fazaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: wt sty 02, 2007 18:01
Lokalizacja: Kielce

Post autor: fazaa » ndz paź 14, 2007 14:06

z tego co sie orientuje to cewka kosztuje jakies 80zl


FIESTA R32 - TERRORYSTA:)
250KM i 320Nm :).....
ET: 13,72s... z silnikiem VR6
http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Fiesta/19077

wwodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:44
Lokalizacja: więzień #67982451

potrzebny od zaraz

Post autor: wwodzu » pn paź 22, 2007 23:07

Panowie, dziś odebrałem bryczkę :zakrecony: i już śmigam z nową cewką za 700zł pln. Niestety zależało mi na czasie więc zmuszony byłem kupić nową.
Uwaga :wazup: ! Jeżeli mechanicy nie będą mogli się połączyć przez komputer z autem, to przyczyna może leżeć np. w zepsutym czujniku temperatury :grrr: , który wskazuje przykładowo 50stopni C, a komputer czyta dopiero przy 75stopni C.
Teraz już wiecie dlaczego tylu mechaników nie mogło zdjagnozować usterki i wszyscy odsyłali mnie :axe: gdzieś dalej.
P.S.
Serwisant mi powiedział, że czujnik temperatury miał zwarcie, bo ktoś wcześniej pomylił wtyczki.
Czy to prawda?
Jak tak , to znaczy , że trzeba stać nad każdym mechaniorem?
Idę na :kufel: .



Awatar użytkownika
pimpski vr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr paź 31, 2007 10:57
Lokalizacja: Slaskie
Kontakt:

Post autor: pimpski vr6 » pn lis 12, 2007 22:20

Marioo pisze:Uszczelka to to raczej nie jest moze wtrysk, jezeli mowisz ze iskra jest to zaplon i aparat dziala normalnie. Uszczelka to ma troche inne objawy, ale dzialal by na wszytskie gary raczej!
a jakie ma uszczelka objawy ??



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Re: potrzebny od zaraz

Post autor: bugalon » śr lis 14, 2007 09:41

wwodzu pisze:Jeżeli mechanicy nie będą mogli się połączyć przez komputer z autem, to przyczyna może leżeć np. w zepsutym czujniku temperatury :grrr: , który wskazuje przykładowo 50stopni C, a komputer czyta dopiero przy 75stopni C.
Teraz już wiecie dlaczego tylu mechaników nie mogło zdjagnozować usterki i wszyscy odsyłali mnie :axe: gdzieś dalej.
P.S.
Serwisant mi powiedział, że czujnik temperatury miał zwarcie, bo ktoś wcześniej pomylił wtyczki.
Czy to prawda?
No większej bzdury to ja w życiu nie słyszałem. Jak mamy rozumiec to tlumaczenie ? Ze niby do 50 stopni jezdzisz bez komputera ? Poza tym co ma zwarcie czujnika z zamiana wtyczek to ja tez nie wiem. Albo czujnik zwiera albo nie, zalozona na niego wtyczka nie zmieni zwarcia w rozwarcie i na odwrót. Albo zle zapamietales to co Ci mechanik mowil, albo tnie Cie w bambuko az milo. Starą cewkę dostałeś do ręki ? Bo moze cie skasowali na 700 a cewka w aucie siedzi stara :)))


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

wwodzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lut 25, 2007 01:44
Lokalizacja: więzień #67982451

Re: potrzebny od zaraz

Post autor: wwodzu » pn gru 03, 2007 22:08

bugalon pisze:
wwodzu pisze:Jeżeli mechanicy nie będą mogli się połączyć przez komputer z autem, to przyczyna może leżeć np. w zepsutym czujniku temperatury :grrr: , który wskazuje przykładowo 50stopni C, a komputer czyta dopiero przy 75stopni C.
Teraz już wiecie dlaczego tylu mechaników nie mogło zdjagnozować usterki i wszyscy odsyłali mnie :axe: gdzieś dalej.
P.S.
Serwisant mi powiedział, że czujnik temperatury miał zwarcie, bo ktoś wcześniej pomylił wtyczki.
Czy to prawda?
No większej bzdury to ja w życiu nie słyszałem. Jak mamy rozumiec to tlumaczenie ? Ze niby do 50 stopni jezdzisz bez komputera ? Poza tym co ma zwarcie czujnika z zamiana wtyczek to ja tez nie wiem. Albo czujnik zwiera albo nie, zalozona na niego wtyczka nie zmieni zwarcia w rozwarcie i na odwrót. Albo zle zapamietales to co Ci mechanik mowil, albo tnie Cie w bambuko az milo. Starą cewkę dostałeś do ręki ? Bo moze cie skasowali na 700 a cewka w aucie siedzi stara :)))

Chodzi o odczyt (diagnozę silnika) stawianą za pomocą podłączanego komputera w serwisie.
Tak mi wytłumaczył pracownik :^o.
Żeby dokonać prawidłowej diagnozy, silnik powinien mieć przynajmniej 75 stopni.
Cewka.
Starą oczywiście bez dwóch zdań, dostałem w kartoniku po nowej.
U nich nowa kosztowała 1070,00zł pln.
Co do wtyczki, to jest tam błąd. #-o
Powinno być, ... czujnik temperatury jest uszkodzony i jeszcze wtyczki ktoś pomylił.
Zwracam HONOR =D> .



ODPOWIEDZ

Wróć do „VR6”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości