problem z radiem cb Yosan JM-3031 Turbo

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

problem z radiem cb Yosan JM-3031 Turbo

Post autor: bullet » pt lip 09, 2010 22:34

radyjko zamontowane w konsoli centralnej, w poleczce pod radiem. Następnego dnia po montażu radyjko przestalo mi dzialac (wlaczalo się, na wyswietlaczu migaly wszystkie mozliwe symbole- istna dyskoteka oraz brak reakcji na jakikolwiek przycisk). Myslalem ze radyjko sie popsulo, ale auto stalo na sloncu caly czas i bylo bardzo cieplo w srodku. Po wystudzeniu wnetrza wszystko wrocilo do normy. Zauwazylem ze gdy radyjko sie mocno nagrzeje to takie cuda sie dzieja, tak jakby mialo jakies zabezpieczenie termiczne. Postanowilem wyciac gore i dol tej kieszonki pod radiem aby radyjko mialo lepsze odprowadzenie ciepla- nie pomoglo. Następnym krokiem bylo zdjecie oslon gornej i dolnej z radia, tak ze zostala sama plyta glowna- tez nie pomoglo. Ostatnią opcją jaka mi przyszla do glowy bylo zamontowanie wiatraka komputerowego w radyjku- dmucha fajnie ale niestety za duzo nie pomoglo... Radyjko nie jest felerne bo probowalem z innymi dwoma takimi Yosanami i to samo się działo. Nie chce wyrzucac radyjka z tego miejsca ale konczą mi się pomysly powoli :( Najchętniej to bym usunął z niego to zabezpieczenie termiczne ale nie moge tego zlokalizowac :helm: Jakby ktoś mial jakiś ciekawy pomysl co z tym fantem zrobić to bylbym wdzięczny :pub:
Ostatnio zmieniony pt lip 09, 2010 22:35 przez bullet, łącznie zmieniany 1 raz.


:)

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob lip 10, 2010 06:26

bullet, szukaj dobrego serwisu na http://www.cb-pomorze.pl/, albo napisz na forum elektroda do użytkownika sp5it i załóż temat ktoś napisze jest tam pełno elektroników, nie chcę zgadywać bo nie miałem tego radia



Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » ndz lip 11, 2010 17:14

To nie jest pierwszy taki przypadek. Identyczne objawy miało sporo osób. Znajomy oddał na gwarancji. Dostał nowe radio i problem zniknął. Reklamuj jak najszybciej bo podobno dyskoteka robi się nie tylko w od słońca w tym modelu. Szkoda nerwów. Kupiłeś towar legalnie na gwarancji to nie ma najmniejszego problemu.



bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Post autor: bullet » ndz lip 11, 2010 19:23

ale jak pisalem dzieje się tak na moim radiu, jak i na 2 innych które sprawdzalem- wszystkie 3 egzemplarze zachowywaly sie tak samo. Jak jest zamontowane gdzies na wierzchu to problemu nie ma. Ostatnio napelnilem klime w aucie więc problem występuje tylko na poczatku poki nie ochlodze wnetrza :grin: Reklamowac nie mam co bo jak dostane nowe to bedzie to samo, a radio kupilem sam od siebie :helm: (prowadze firme zajmujaca sie m.in. sprzedaza cb :bajer: )


:)

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » ndz lip 11, 2010 21:35

Przeczytałem na forum o tematyce cb, że ktoś zareklamował i przysłali sprawny model, który juz nie "świrował". Widocznie jest chyba jakaś wadliwa partia.
Dystrybucją na Polskę zajmuje się Merx i stamtąd zapewe przyszły do Ciebie jak mogę się domyślać. Tam też bym reklamował bo nie jest to normalne.
Sam posiadam yosana 120 i jestem zadowolony. Inne radyjka nie mają takich przypadłości.
Osobiście bym się nawet nie zastanawiał i reklamował nawet te kilka sztuk. Wkońcu płacisz za to. Daj znać jak rozwiążesz ten problem.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości