Navi MFD ver. D źle pokazuje pozycję na mapie

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Navi MFD ver. D źle pokazuje pozycję na mapie

Post autor: slavo_s2k » sob lip 03, 2010 14:37

Mam navi MFD (wcześniej miałem MCD, wymieniłem na MFD i założyłem inną antenę bo oryginalna nie działała nawet z MCD, aktualnie antenę mam w środku na desce). Widzi ok 7-8 satelit, wg współrzędnych GPS pozycja jest dobrze wyliczona , ale na mapie pokazuje mnie kilkaset metrów dalej i jakimś szczerym polu. Poza tym jak jadę to nawigacja zmienia pozycję auta co ok 30sek albo i rzadziej (czasami nawet uda się jej prawie w drogę trafić), samochód nie przesuwa się wg aktualnej pozycji tylko co jakiś czas przeskakuje fragment mapy. Czego to może być wina? Odbiór sygnału GPS wygląda ok, poza tym jak ustali pozycję i sprawdzę ją np z pozycją navi w telefonie to współrzędne są ok (no może pozycja jest o 2-3 w innym miejscu ale to szczegół).



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Yuri » sob lip 03, 2010 15:01

Nie wiem czy to nie jest wina sygnału prędkości. Bo oprócz sygnału z satelitów, to zarówno MCD, jak i MFD potrzebują właśnie sygnału prędkości. Z tego co kiedyś wyczytałem w tym temacie, to MCD pobiera ten sygnał z GALI, która zapewne była fabrycznie wpięta w kostkę. Natomiast podobno MFD na GALI nie polata i trzeba poprowadzić sygnał prędkości z ABS. Ja fabrycznie miałem Gammę, a ostatnio założyłem sobie MCD i po zakupie customowej anteny wszystko pięknie działa, a sygnał prędkości mam na 100% z GALI.

P.s. To są tylko moje takie luźne rozważania bo wielkim znawcą tematu nie jestem, więc dobrze by było żeby się ktoś bardziej ogarnięty w tych sprawach wypowiedział ;).



Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » sob lip 03, 2010 21:21

Wszystko się samo naprawiło, trochę pojeździło i zaczęło działać all ok :) więc temat do zamknięcia, na forum passat poczytałem również, że właśnie na początku musi trochę przejechać by się skalibrować, a potem all ok... :)

A MCD w ogóle mi nie działało, nie mogło złapać sygnału GPS, teraz już wiem, że to była antena padnięta, bo teraz na nowej antenie all ok :)
Ostatnio zmieniony sob lip 03, 2010 21:22 przez slavo_s2k, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości