problem z widocznoscia na MANTA EASY RIDER...

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

problem z widocznoscia na MANTA EASY RIDER...

Post autor: guti » czw lip 01, 2010 00:10

Czołem załoga.. otóz w podrózach po swiecie.. trafiłem przelotem na Łódz.. a ze kilka dni wczesniej zastanawialem sie nad jakąs mówiąca o drodze skrzyneczka.. zapisalem sobie numer do kolesia ktory handluje takimi zabawkami..

http://www.allegro.pl/item1096201805_al ... ratis.html

osobioscie pojechałem do kolesia.. nie kupowalem przez allegro, tylko go odwiedzilem w domu.. , mialem zamiar nabyc Larka 50.1 , ale facet mówi ,ze nie ma juz , bo sie skonczyły ( dziwne bo na aukcjach ma.. ) więc zaproponował mi Mante.. jako, ze to podobny kaiber.. no i nabyłem to cudo..
Manta jest odblokowana. jakas tam mapmapa jest..czy cos w ten desen.. do tego skubaniec wcisnął przelotke do ładowarki.. która na aukcji daje gratis..
no ale mniejsza z tym.. po właczeniu w sklepie.. ( piwnica ) działało.. swieciło , grało itd.. natomiast w dziennym swietle.. jeszcze jak dzisiaj na sloneczku to kompletnie nic nie widac na wyswietlaczu.. pomimo tego ze ustawiony jest na maxa jasnosc.. no zeby poprawnie jechac.. to musiałbym zakrywac czyms ekran.. i jako widac ( co smieszniejsze, w iopisie produktu. jest cos o ekranie antyodblaskowym jakims TFT ) masakra..

zadzwoniłem do kolesia, powiedzialem , ze chce zwrocic.. to mi powiedział, ze sprzet był uzywany.. ze nie moze wymienic. nie mozna zwrocic i nie jest wypozyczalnią..

no i co teraz ? bo z tego co sie kurde orientuje.. to te sprzęty.. to tak dzialają ?

jedyne co mi pozostaje.. to oddac na gwarnacje.. , ale podejrzewam, ze nic tam nie zrobią.. ze to będzie tak do usranej smierci.. dadzą nowe, albo uznają , ze towar jest bez wad itd...

ręce opadywują.. a mogłem sobie kupic tom toma.. ( wprawdzie manta ma 5 " a tom za taką kase to nie wiem czy ma 3,8 " ? .. ale wiem ze to w dzien cos przynajmniej widac !! bo jechalem na kumpla dzisiaj nawi.. i super działało ! ( da sie tom toma ONE jakos odblokowac ? wywalic to tomtomowskie szajstwo i wgrac jakąs normalniejszą mape ?

pomozecie ? da sie jakos cos wyczarowac, zeby manta swieciła lepiej w dzien ? bo widac tylko biel.. jakby odblask normalnie.. , czy moze powalczyc, zeby mi wymienił na larka ? ewentualnie męczyc kolesia gwarancjami ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » czw lip 01, 2010 06:28

sprobuj twardego resetu, moze masz cos namieszane w ustawieniach



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw lip 01, 2010 08:24

zrób fotkę jak to wygląda, mam tą mante od paru lat i widzę wszystko, no czasami jak pod słońce to mniej ale wszędzie dojadę, i wgraj lepiej automape niż mapmap



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 01, 2010 10:15

agrala pisze:sprobuj twardego resetu, moze masz cos namieszane w ustawieniach
ustawienia.. hmm, no tam wiele nie ma ustawien :D jasnosc na maxa.. i jakies skórki , kolory mapy itd... moze to cos zmieniłoby jakbym jakies nowe skórki wgrał..


Mako pisze:zrób fotkę jak to wygląda, mam tą mante od paru lat i widzę wszystko, no czasami jak pod słońce to mniej ale wszędzie dojadę, i wgraj lepiej automape niż mapmap
fotki wrzuce dzisiaj ,

podejrzewam, a co do automapy.. to nawet zakupiłem karte micro SD.. ma ktos namiar na automape ? :) i co pozniej z tym ? wgrac na karte, a pozniej pokazac sciezke w urzadzeniu do automapy ? i to juz ? nie trza nic instalowac ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Kamtar
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 20:22
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kamtar » czw lip 01, 2010 10:18

dziwna sprawa ojciec tez ma mantę tylko model starsza tą srebrna i widać wszystko w dzień no wiadomo słabiej niż w pochmurny dzień ale to normalne przy takich ekranach bo one sa takie matowe dziwne, sam mam palmtopa eten i na nim auto mapę to jak w niego słońce świeci to nic nie widać choć ekran dobrej jakości ale z połyskiem, wtedy się tylko słucha komunikatów auto mapy taki chyba urok kolorowych ekranów, spróbuj jeszcze zrobić hard reset może pomoże



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 01, 2010 10:21

Kamtar pisze:spróbuj jeszcze zrobić hard reset może pomoże
jak to sie robi ??



dla porówania.. tom tom... hehe , mozna sobie oswietlac podłoge w aucie :)

[ Dodano: Czw Lip 01, 2010 10:26 am ]
aaaaa i jeszcze jedno...

jak mu zrobie powiedzmy takiego twardego .. to czy mapa ta smieszna nie wyfrunie w tej chwili ??

znalazlem guzik od reseta w obudowie z tyłu.. wcisnąłem..., ale jak to na dworze bedzie widac.. to sie okaze :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw lip 01, 2010 10:45

guti pisze:to nawet zakupiłem karte micro SD.. ma ktos namiar na automape ? :) i co pozniej z tym ? wgrac na karte, a pozniej pokazac sciezke w urzadzeniu do automapy ? i to juz ? nie trza nic instalowac ?
nawet tutaj ktoś wrzucił pliki automapy nowszej, ściagasz rozpakowujesz wrzucasz i działa a jeżeli jest to instalka to kartę do czytnika i w instalacji wybierasz opcje instalacji na kartę sd i wsio :), karta musi być sd nie sdhc niestety aha i max 4gb można wsadzić tylko, ale ogólnie nawigacja jest wporzo filmy itd można oglądać :)



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 01, 2010 11:48

no dobra , to instrukcje wgrania mapy mam juz:D

teraz musze poszukac czegos co sie nadaje:D teraz smigalem z dwoma nawigacjami .. dzien sloneczny , takze mialem porownianie..

co smieszniejsze.. dzisiaj jakby lepiej widac.. tylko ze slonce bezposrednio nie swieci na ekran.. bo jest wysoko, wczoraj kolo 18 byla masaaakraaa

w kazdym badz razie , TOM TOM jest widoczny.. i po zmianie mancie kolorow dziennych tez idzie cos tam dojrzec... ( mozna sciagnac jakies intensywniejsze mapki ??) no i juz wiem ze po wlaczeniu manty trzeba znowu jasnosc ustawiac.. mimo , ze wskaznik wskazuje max.. to wciskajac plusa, jeszcze sie rozjasnia.. dziwne:) zobacze jak to bedzie w ciagu dnia smigac....


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw lip 01, 2010 12:19

może jeździłeś wcześniej na innych navi które lepiej spisywały się przy naświetleniu słońca na ekran ? porównania sam nie mam żadnego z inną navi, chyba ten typ tak ma, ale w razie czego głos hołka poprawadzi bez wpatrywania się w navi :helm: w am jest chyba opcja regulacja jasności jak się nie mylę musiałbym sprawdzić, ponadto w 6,5 jest opcja pogrubiania i zmiany skórek jest to fajna sprawa bo lepiej widać tło (menu>ustawienia>interfejs) np. mam na dzień ustawioną skóre pastelową, na noc mam ustawioną skórę noc noktowizyjna, ale generalnie wyświetlacz jest jaki jest i ogromnej różnicy nie będzie
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 12:55 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 01, 2010 14:01

Mako pisze:karta musi być sd nie sdhc
kurde... teraz przegladam to opakowanie od karty.. a tam napisane micro SD HC ... czyli co ? nie bedzie pasowac ?? czy jak ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw lip 01, 2010 14:16

nie wykryje jej :) ale może u Ciebie świeższa wersja jest także wgraj mape i zobaczymy :>



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 01, 2010 14:38

Mako pisze:ale może u Ciebie świeższa wersja jest także wgraj mape i zobaczymy :>
gorzej jak sie uda... i koles powie , ze nie przyjmie zwrotu.. bo karta uzywana.. :)



zalogowalem sie na forum manty...jedni mówią, ze manty nie obsługuja HC.. a drugi napisał ,ze bedzie działac.. ( w odpwoeidzi na zapytanie konkretnie 510MS ..



oprogramowanie mam : 20100420


nie masz gdzies namiarów na Automape ??


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw lip 01, 2010 14:51

guti pisze:nie masz gdzies namiarów na Automape ??
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=340170 :bigok:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lip 01, 2010 15:07

juz spływa do mnie z innego zródła.. nawiązałem kontakt z facetem z forum manta..

powiediał ,ze wyswietlacz jest lipny i z tym sie nic nie zrobi..
co do karty to mówią ze powinno działac..

no i powiedzial jeszcze , ze automapa , ma tez inny zestaw kolorów.. ale gwarantuje mi ze wiele sie nie zmieni w widocznosci w dzień.. powiedziuał cos o jakiejs foli poliwęglanowej.. ze to podobno minimalnie poprawia widocznosc, bo wyswietlacz robi sie bardziej matowy..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości