Zmiana MCD na MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Zmiana MCD na MFD

Post autor: slavo_s2k » wt cze 01, 2010 00:08

Chciałbym zmienić moje navi MCD na MFD, mam fabryczną zmieniarkę, pełnego FISa, auto chyba na CANie (produkcja 11.2001 - Variant GT) bo nie wpisuje kodu po rozłączeniu AKU. Pytanie - czy po zmianie na MFD kupuję tylko kabel P&P by to podłaczyć i będzie mi działać zmieniarka i RDS na FISie czy jeszcze coś muszę dokupić? Mam również zestaw głośnomówiący który wycisza radio podczas rozmowy,czy to również będzie działać "po staremu"??



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Post autor: makeć » wt cze 01, 2010 06:36

CAN nie ma nic wspólnego z zapisywaniem kodu, jak zmienisz navi, będziesz musiał go wklepywać po odpięciu od aku.
jak kupisz kabelek p&p, to w zasadzie wszystko powinno działać, trzeba będzie tylko zakodować (vagiem) navi pod urządzenia dodatkowe, czyli: tel, zmieniacz ...
Jeśli się zdecydujesz to kup wersję D.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » wt cze 01, 2010 08:07

makeć pisze:CAN nie ma nic wspólnego z zapisywaniem kodu, jak zmienisz navi, będziesz musiał go wklepywać po odpięciu od aku.
To MCD nie były kodowane?? bo nie pyta mnie o kod po odpięciu aku.



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Post autor: truckman » wt cze 01, 2010 11:45

slavo_s2k pisze:To MCD nie były kodowane?? bo nie pyta mnie o kod po odpięciu aku.
Jak radio jest ori wstawione to niby samo się koduje. U mnie Beta w Golfie sama się zakodowuje, a u ojca w Polo sprawdzałem i już klepać trzeba.


Obrazek

Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » wt cze 08, 2010 21:52

makeć pisze:trzeba będzie tylko zakodować (vagiem) navi pod urządzenia dodatkowe, czyli: tel, zmieniacz ...
VAG-a mam, ale za bardzo nie mam doświadczenia w pracy z nim, używam go w sumie tylko do odczytywania/kasowania błędów i ustawiłem sobie po zakupie domykanie szyb z pilota, czy to "zakodowanie" jest skomplikowane czy może są jakieś tutoriale?



Awatar użytkownika
Gumis_Krk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: wt sie 05, 2008 12:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Gumis_Krk » pn cze 14, 2010 08:34

slavo_s2k, Kolego ja miałem w mk4 MCD i wywaliłem to na rzecz MFD Kupujesz jedynie adapter p&p o ile dobrze pamietam to tak wygladał:
http://www.allegro.pl/item1069499995_pl ... _plus.html

Spinasz wszystko do kupy ew sprawdz czy działą ci antena od navi z mcd pod mfd u mnie nie działała ta na dachu z mfd wiec kupiłem uniwersalna za 25 zł wsadziłem w prawy słupek POD tapicerke i jest ok. Zmieniarki nie trzeba było nic kodowac wszystko działało po spieciu w kupe. Jedynie co to ustaw sobie rozmiar koła w opcjach.

http://forum.vw-passat.pl/archive/index.php/t-8051.html
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 08:35 przez Gumis_Krk, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości