CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt lis 06, 2009 21:14

nie trzeba czy trzeba hmmm tego my nie rozsądzimy, tylko organy sądownicze mogłby to rozsądzić



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt lis 06, 2009 21:15

To nie chodzi o to, że sobie wymyśliłem, że nie trzeba wozić homologacji. Taki jest przepis, że należy posiadać, ale nie trzeba jej mieć w aucie.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt lis 06, 2009 21:29

aki jest przepis, że należy posiadać, ale nie trzeba jej mieć w aucie.
ale gdzie jest napisane że nie trzeba jej mieć w aucie ?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt lis 06, 2009 21:32

Ojejku męczysz strasznie. Po prostu tak jest, nie chce mi się teraz szukać ustaw, uwierz na słowo. Ewentualnie poczytaj troszkę forum cb-radio.pl


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt lis 06, 2009 21:35

k0nr4d pisze:Po prostu tak jest, nie chce mi się teraz szukać ustaw, uwierz na słowo. Ewentualnie poczytaj troszkę forum cb-radio.pl
ja na tym forum więcej przeczytałem niż ty przeczytałeś książek :bajer: Jak cię zatrzyma policja i zarząda homologacji a ty jemu walniesz ustawą to ciekawe jaki będzie przebieg heh czekam na relacje ;)



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt lis 06, 2009 21:37

Linc pisze:ja na tym forum więcej przeczytałem niż ty przeczytałeś książek
Zapewne, bo książkoholikiem nie jestem. Policjant może poprosić o papierek, a nie zażądać go. Ja nie muszę go mieć w samochodzie, muszę mieć w domu. Dyskusję uważam za zakończoną.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob lis 07, 2009 09:29

a co za różnica w domu czy w samochodzie ? musisz go mieć razem z urządzeniem nadawczo/odbiorczym jakim jest cb-radio :) równie dobrze zostaw dowód rejestracyjny albo ubezpieczenie w domu :)



Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » sob lis 07, 2009 09:54




Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob lis 07, 2009 10:24

dokładnie tomku ;) " CB Radio - CB radio a homologacja

Zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 24 października 2005r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia (Dz. U. Nr 230, poz. 1955) nie wymaga pozwolenia radiowego używanie urządzeń Radia Obywatelskiego CB wyłącznie w zakresie częstotliwości 26,96-27,41 MHz, pracujących z modulacją częstotliwości lub amplitudy (FM/AM//SSB) z mocą wyjściową nadajnika do 4 W dla FM i AM oraz z mocą 12W (PEP) dla SSB.

Obecne uregulowania prawne nie nakładają na użytkowników urządzeń typu CB Radio obowiązku posiadania przy sobie i okazywania na żądanie organu kontroli ruchu drogowego świadectwa homologacji czy deklaracji zgodności użytkowanego urządzenia.

Istnieje jednak możliwość, że urządzenie typu CB radio znajdujące się w pojeździe może nasunąć podejrzenie policjantowi, iż znajduje się ono w obrocie, choć nie spełnia wymogów formalnych. Zdarzają się przypadki modyfikacji konstrukcji urządzenia oraz dopuszczalnych parametrów pracy. Zdarzają się także przypadki sprowadzania urządzeń spoza granicy Polski, których parametry pracy nie zawsze są zgodne z polskimi przepisami.

W przypadku pojawienia się uzasadnionych wątpliwości co do użytkowanego sprzętu, naturalnym zachowaniem jest próba zweryfikowania (w miarę możliwości na miejscu kontroli), czy znajdujące się w pojeździe CB radio zostało dopuszczone do obrotu na polskim rynku. Dużym ułatwieniem w takim przypadku będzie okazanie policjantowi Świadectwa Homologacji lub Deklaracji Zgodności. I choć nie ma obowiązku posiadania tego dokumentu przy sobie, to jednak posiadanie go przy sobie w dużym stopniu może ułatwić obu stronom udokumentowanie faktu użytkowania zgodnego z prawem.

W przypadku braku takiego dokumentu, użytkownik może być narażony na konieczność zabezpieczenia urządzenia do czasu wyjaśnienia sprawy. Oznacza to również, że na potrzeby prowadzonego postępowania wyjaśniającego będzie musiał w późniejszym terminie dostarczyć taki dowód celem uniknięcia posądzenia o popełnienie wykroczenia lub nawet przestępstwa.

Źródło: www.policja.pl"

a przy okazji razem z UKE prowadzę sprawę wyjaśniającą w Departamencie Kontroli i Egzekucji co do kontroli urządzeń jakim jest cb-radio przez Policje.



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » sob lis 07, 2009 15:11

Hahaha i co wynika z tego linka? Tylko tyle, ze cb.... nie wymaga pozwolenia.
Skoro nie ma obowiazku wozenia homologacji to nie trzeba jej wozić. Policja tak pisze, a co mieli napisac? Podobnie jak nie ma obowiazku okazywania do kontroli drogowej dowodu osobistego, a ze policja chce to niech sobie chce. Okazuje sie pj+dr+oc i dane zawarte w tych dokumentach wystarcza do sprawdzenia tozsamosci kierowcy bedacego/nie bedacego wlascicielem pojazdu. Trzęsiecie portkami jakbyscie zyli w poprzedniej epoce, gdzie milicja robila co chciala.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » sob lis 07, 2009 15:14

A co do rekwirowania CB, to jeszcze nigdy nie spotkałem się, żeby policjant zabrał radyjko, bo nie ma homologacji, jest na liście urządzeń niedopuszczonych itd. Jedyne co krąży w internecie to legendy, że znajomy znajomego brata mojej kuzynki miał Unidena i mu policja zabrała.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » sob lis 07, 2009 16:21

Kristensen, czytać ze zrozumieniem nie umiesz ?



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » ndz lis 08, 2009 15:38

Linc pisze:Kristensen, czytać ze zrozumieniem nie umiesz ?
Linc w przeciwieństwie do Ciebie posiadam tą umiejętność :green_fuck:


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

freelt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 11, 2009 16:56

Post autor: freelt » ndz lis 08, 2009 18:45

Po prostu CB radyjko w aucie jest dozwolone tylko jeżeli psy będą mieć podejrzenia co do radyjka to mają prawą sznupać, a Ty wtedy wyciągasz im świadectwo homologacji bądź dostarczasz je jak najszybciej na gubernie celem uwiarygodnienia legalności, a wtedy glina zostaje zbita z tropu. dzięki...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości