CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: h2so4 » czw maja 28, 2009 21:01

na ten przykład Euro CB OCEANIC MK3, Alan 18 (uważaj żeby miał 4 W), alan 28. Dołóż stówe jeśli chcesz mieć koniecznie nowe a będziesz miał fajnego unidena 68



Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Post autor: Freeq » pt maja 29, 2009 16:02

k0nr4d pisze:Oficjalnie nie można 510 i 520 sprzedawać
Dlaczego?
A czy warto kupić ten "mikrofon"?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt maja 29, 2009 16:43

Oba modele straciły homologację na Polskę. Warto za tą cenę :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Post autor: Freeq » pt maja 29, 2009 16:52

No ok straciły homologację. Jakie są konsekwencje ich używania? wujaszek ma 520 i już od 3 lat na nim śmiga.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pt maja 29, 2009 17:38

Temat był wałkowany setki razy. Nie ma konsekwencji używania, nie można go jedynie sprzedawać.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
Freeq
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: czw mar 12, 2009 11:56
Lokalizacja: NGO --> NO
Kontakt:

Post autor: Freeq » pt maja 29, 2009 17:58

I o taka odpowiedź mi chodziło, krótko, zwięźle i na temat :) dzięki k0nr4d.

Dla zainteresowanych, znalazłem coś takiego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic781502.html
Po dokładnym zapoznaniu się Legalnością lub Nie co do Unidena 510 i Unidena 520 muszę stwierdzić , że mój pogląd na ten temat był NIE do końca słuszny.

Zakaz użytkowania, sprzedaży dotyczy tylko i wyłącznie dwóch firm (sprzedających te Unideny po ingerencji w elektronikę).

wypis z UKE - Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

Dotyczy to tylko DAG-Electronics i CANEX.

Inne źródła pochodzenia i sprzedaży (poza tymi dwoma) nie są objęte tzw. "embargiem" w Polsce.



Natomiast tekst w tym sklepie http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radio ... ,typy.html powalił mnie na glebę :helm: :helm: :helm:
W obecnej postaci Uniden 520 to przykład chińskiej myśli technicznej z cyklu "czego nie montować aby obniżyć cenę z jednoczesnym zachowaniem szumu z głośnika"

Zapytaj naszego konsultanta co warto kupić w zamian.
Ostatnio zmieniony pt maja 29, 2009 18:12 przez Freeq, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: sebcio » pt maja 29, 2009 19:26

jeśli chodzi o ta stronę cb-radio.info.pl to mam mieszane uczucia według nich wszystko jest badziewne co nie kosztuje mniej niż 500 zł a jak chcesz się poradzic to wyślą Cie do poradnika :grin: :grin: :grin:


lama mechaniczna ;D

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt maja 29, 2009 20:04

co do obecnych unidenów to prawda, chińszczyzna sprowadzana z chin jest do du... starsze wersje ok polecam, obecne ehhh no można kupić ale i tak z miejsca oddać trzeba na stół żeby go przepadać bo większość to tani shit, jak sobie przypomne 60sztuk unidenów 510/520 które mi przysłali z pewnej firmy do naprawy/poprawy to dostaje sra :P polecam jak najbardziej unidena obojętnie jaki model, z tym że na prawdę tak jak kupujecie samochód i sprawdzacie co ma pod maską to i proszę dajcie komuś kto się zna na stół żeby go obadał, nie antene tylko radyjko :)

[ Dodano: 29 Maj 2009 20:06 ]
zresztą każde radyjko trzeba co jakiś czas sprawdzać, radyjko które stoi w częstotliwościach i leży na półce nie będzie stało w częstotliwościach po pół roku, itd itp :P



Awatar użytkownika
sebcio
VW Das ist auto
VW Das ist auto
Posty: 736
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 19:06
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: sebcio » pt maja 29, 2009 20:23

aaaa ale jest 1 rzecz która mi się podoba na cb-radio.info.pl :grin: można sluchac przez neta kanał 19 z Bydgoszczy :grin:


lama mechaniczna ;D

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt maja 29, 2009 21:22

każda firma musi zarabiać na siebie, to że polecają np. president walker asc a nie uniden to dobrze, bo walker jest na prawdę dobrym radyjkiem, jeżeli byście założyli firme cb i gdyby klient przychodził to byście odsyłali go na allegro żeby tam kupił sobie chińszczyzne ?



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: h2so4 » ndz maja 31, 2009 00:35

k0nr4d pisze:Temat był wałkowany setki razy. Nie ma konsekwencji używania, nie można go jedynie sprzedawać.
Nie do końca jest tak jak piszesz.
Unideny straciły homologację w którymś tam roku (Uniden produkował, nie wiem jak obecnie, podzespoły do Presidentów min do Harrego i Johnego. Jak ktoś rozbierze starego johnego czy harrego to zobaczy na wnętrznościach loga unidena. Unidem w międzyczasie produkował też swoje radia - 510 i 520 niczym nie różniące się od konkurenji presidenta. Tzn różniły się ceną co powodowało spadek sprzedaży najsłabszych modeli presidenta. Strata homologacji nie wyszła sama z siebie, przyczynił się do tego president. Unideny sieją po kanałach i wg mnie nie powinno się tego w eterze używać ale postawić Harrego na miernik to też żadko który stoi w częstotliwości dlatego nie dopuściłbym do użytku ani tego ani tego). Już tłumacze jak to jest z handlem i używaniem - unideny straciły homologacje jak już wspomniałem w którymś tam roku (nie pamiętam) ale że prawo nie działa wstecz więc te wyprodukowane przed zakazem (głównie made in philippines) są "legalne" i dozwolony jest handel tymi radiami, jest to pewnego rodzaju furtka ale tych które są wyprodukowane po zakazie - mają zakaz używania a handlowcy wprowadzania ich w obrót. Teoretycznie podczas kontroli i wątpliwości miśka, może on zarekwirować radio za pokwitowaniem i odesłać na dalsze badania. Osobiście nie znam nikogo ani nie słyszałem o żadnym przypadku kiedy by misiek zażądał deklaracji zgodności lub miał jakieś "ale" do jakiegokolwiek radia.

Jeśli chodzi o same unideny i ich jakość, niech najlepszą opinią będą słowa kogoś kto tymi radiami handlował (zarazem forumowicza cb-radio.pl):

http://paa.pl/uniden_pro_510xl_made_in_ ... 42269.html



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » ndz maja 31, 2009 06:07

heeh kwiecień fajny opis napisał :P ale ma racje, a ludzie i tak będą kupywać ten szajs, ale cóż zrobic.



Awatar użytkownika
tomek0o7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn maja 01, 2006 00:03
Lokalizacja: NEL \ BI \ DW

Post autor: tomek0o7 » wt cze 02, 2009 19:16

hmm a tak z ciekawości zapytam co myślicie na temat anteny Presidenta Ml 145 :) :?:



Awatar użytkownika
h2so4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:33
Lokalizacja: Wawa

Post autor: h2so4 » śr cze 03, 2009 16:59

Przyjacielu drogi - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0 (6 wypowiedź od góry).
Od siebie dodam że to jedna z lepszych magnesówek.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości