Navigation system MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: MaciekV5 » pn sty 13, 2014 13:01

Panowie mam drobny problem.
Moja navi MFD wer. D działała sobie bez problemów, aż do wakacyjnej drogi powrotnej we wrześniu, w pewnym momencie zaczęła świrować, gubić drogę lub odnajdywać się 20 km od miejsca w którym aktualnie byłem. Temat zarzuciłem bo akurat nie była mi szczególnie potrzebna... teraz mi się przypomniało, wyjąłem navi, sprwadziłem kabel od anteny - siedzi dobrze, natomiast liczba obieranych satelit to 3 - wyłączony silnik, 2 - odpalony silnik. Domyślam się, że problem leży w liczbie odbieranych satelit, bo wcześniej miałem 5-8 satelit. Antena (chiński zamiennik z allegro przyklejony do schowka) kwalifikuje się do wymiany? Czy gdzie indziej szukać problemu? Dzięki za sugestie.
P.S. Błędów w navi jeszcze nie sprawdzałem ;)



Rychurapper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 09, 2014 17:24

Navigation system MFD

Post autor: Rychurapper » pn sty 13, 2014 14:27

Witam
Mam pytanie odnośnie montażu radia w swoim golfie. Chciałbym się dowiedzieć jaki model radia (2 din, bez CAN) najlepiej zamontować?
Raczej opcja navigacji będzie zbędna, ma mi głównie służyć do odtwarzania muzyki i słuchania radia, czytałem że niektóre nie czytają audio CD.
Czy navi od touraga podejdzie bez zbędnych przeróbek?nie wiem czy jest tych samych wymiarów http://allegro.pl/nawigacja-navi-radio- ... 35751.html" onclick="window.open(this.href);return false;
P.S. Można gdzieś dokupić ramkę pod radio od golfa V?
Ostatnio zmieniony pn sty 13, 2014 15:42 przez Rychurapper, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » pn sty 13, 2014 14:33

Rychurapper pisze:Czy navi od touraga podejdzie bez zbednych przeróbek? http://allegro.pl/nawigacja-navi-radio-" onclick="window.open(this.href);return false; ... 35751.html
Niestety nie.

Fizycznie trzeba poszerzyć wnękę pod panel. Sprowadza się to do tego że trzeba wyciąć dekory i jeszcze kawałek osłon. Od strony elektrycznej to jak nie masz CAN w zegarach to musisz kupić jeszcze CAN adapter, jak masz to dorobić wiązkę CAN do zegarów.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Rychurapper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 09, 2014 17:24

Navigation system MFD

Post autor: Rychurapper » pn sty 13, 2014 14:38

Dzieki, a jakie radio byś polecał ew. może być mono kolor MCD podobno bez przeróbek pasuje, a MFD?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » pn sty 13, 2014 15:05

MFD też ale nie czyta CD i trzeba kupić zmieniarkę.

Jak na samo CD to MCD jest jak znalazła.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
saszelqq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 22:05
Lokalizacja: Białystok

Navigation system MFD

Post autor: saszelqq » wt sty 14, 2014 19:45

Witam panowie, macie jakiś sprawdzony sposób aby poprawnie nagrać mapy na płytę? Ściągnąłem mapy Blaupunkta DX i jakoś mi to nie wychodzi, może ktoś mi napisze krok po kroku jak to dobrze zrobić, żeby moje MCD odczytało płytę, bo jak na razie tylko błąd płyty wywala :/



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Navigation system MFD

Post autor: HojaNT » śr sty 15, 2014 16:00

Mój problem jest taki, nagrałem płytę z nawigacją. MFD (G) czyta płytę mapy się pokazują, idzie wybrać cel trasy itd. Ale nie mam lektora po PL, jest tylko po angielsku kobieta która mówi że oblicza trasę a potem i tak się nie odzywa.

Nagrywałem CloneCD wersje mapy niby PL ale do Clone mogłem dodać plik tylko .iso - a plik który jest chyba lektor .sub nie mogę "wkleić" do nagrywarki.

Co robie źle ? :bajer:


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: koczyk » śr sty 15, 2014 20:51

Lektor nie jest w sub na necie nie znajdziesz chyba mapy z lektorem na 2014 do ściągnięcia lektora należy dorobić samemu.

Jakbyście chcieli mam dostęp do takich płytek wraz z damskim lektorem PL:

ver 1. http://images63.fotosik.pl/547/1bf5063e5546b9f6med.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;


ver 2. http://images63.fotosik.pl/547/6196d52977ceb0c8med.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

cena na PW.

Pozdrawiam serdecznie



Awatar użytkownika
HojaNT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 612
Rejestracja: wt cze 14, 2011 16:46
Lokalizacja: Gostyń

Navigation system MFD

Post autor: HojaNT » śr sty 15, 2014 21:49

koczyk, rozumiem. Może ktoś jeszcze wie jak to rozwiązać ?


Kupię:
- Wahacze regulowane do 4motion
- Gwint 4 motion

Moje MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=579960" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
saszelqq
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 22:05
Lokalizacja: Białystok

Navigation system MFD

Post autor: saszelqq » ndz lut 23, 2014 21:48

Pany! Jak wyłączyć/wyciszyć radio żeby było słychać tylko lektora z nawigacji? Mam MCD i nie wiem, czy jest wgl taka opcja? Mapy 2k13/14 z Polskim lektorem.



karinabyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 26, 2014 10:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Navigation system MFD

Post autor: karinabyk » śr lut 26, 2014 11:11

mam sprowadzone auto z Niemiec (astra III) i mam wbudowaną navi, czy ktoś wie jak mogę wgrać polską wersję?



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Navigation system MFD

Post autor: Jarek_NS » śr lut 26, 2014 11:27

karinabyk pisze:mam sprowadzone auto z Niemiec (astra III) i mam wbudowaną navi, czy ktoś wie jak mogę wgrać polską wersję?
A forum opla niema? poza tym w oplu są dwa rodzaje nawigacji które mają różne mapy.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

Navigation system MFD

Post autor: Arashhh » czw lut 27, 2014 15:51

Pod moją nieuwagę do nawigacji ktoś wsunął płytę CD i teraz jest jeden problem... płyta nie chce się wysunać... słychać jak działa mechanizm... ale płyta nie wychodzi.
pomożecie??

Czy jedyna opcja to wyjęcie całej nawigacji??



Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Odp: Navigation system MFD

Post autor: maj0nez » czw lut 27, 2014 18:09

Arashhh pisze:Pod moją nieuwagę do nawigacji ktoś wsunął płytę CD i teraz jest jeden problem... płyta nie chce się wysunać... słychać jak działa mechanizm... ale płyta nie wychodzi.
pomożecie??

Czy jedyna opcja to wyjęcie całej nawigacji??
Nic się nie stanie, musisz jej czymś pomóc żeby się wysunęła, jeszcze pewnie nagrywana? One strasznie się slizgaja po rolkach i takie problemy.


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości