Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » śr wrz 26, 2012 21:54

Jeśli chcesz znacznej poprawy, to wymień antenę na dłuższą, a potem Harrego na porządne radio.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » śr wrz 26, 2012 23:21

Chmarski pisze:P.S. Jarek chyba ma jeszcze jednego Modulatora... Świetna antena.
Pisałem do Jarka. Wołał chyba 170zł za Modulatora. Alana 18 sprzedałem, ale gdybym wiedział że taki łapciuch po niego przyjedzie, to bym go nie oddał. Ale koniecznie chciał to radio, bo kiedyś popsuł znajomemu i musiał mu oddać takie samo. Mam nadzieję że trafi jeszcze na dobre ręce. Obecnie się wożę z Cobrą i uważam, że po drobnej modyfikacji byłoby to świetne radyjko. Narazie czekam jeszcze na dłuższy bat a potem wydam ostateczne wnioski.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » czw wrz 27, 2012 12:49

Osobiście uważam, że w Cobrze trzeba pogrzebać tylko RFG, żeby działał płynnie, reszta działa wystarczająco dobrze :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob wrz 29, 2012 13:44

Szybkie foto:

Obrazek

Jakość anteny na średnim poziomie. O ile dolna sprężyna jest sztywna, górną można po silniejszym naprężeniu ściągnąć. Po zamocowaniu przejściówki 3/8 na DV jakoś to się trzyma, ale magnes nie napawa mnie optymizmem. Testy do 120km/h przechodzi pozytywnie, ale wpada w mocne przechyły. Wysłałem już zapytanie do Konektora o kabel, uchwyt i główkę DV do tej anteny także czekam na odpowiedź i będę zamawiał. Co do strojenia. Antena na maxa wysunięta i domaga się jeszcze. Zszedłem do ok 1.3 na #1, 1.2 na #20 i 1.1 na #40. Więcej już nic nie zrobię.

Miał ktoś z Was kiedyś Galaxy DX 949 albo Magnum Alphaforce????



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » sob wrz 29, 2012 19:19

To nie sprężyna tylko cewka :satan:
Tzw. dual coil. U mnie w Dominatorze też złaziła. Trzeba podłapać to jakąś żywicą. Inaczej SWR może Ci szaleć. Mi klejenie wyszło trochę krzywo, ale akurat wyszło tak, że zniwelowało pochyłość dachu i promiennik mam w pionie.

Wymień promiennik na dłuższy... albo dołóż sprężynę na 3/8 (dostępna w Avanti radio i pewnie jeszcze w innych miejscach, być może u Konektora też). Ale to dopiero jak już będziesz miał główkę. Może się inaczej stroić jak wyląduje w innym miejscu i może nie być potrzeby.

Jak już masz ochotę kupować duże radio pokroju tych Magnum czy Galaxy, to poszukaj radii ze wstęgami. Z Magnum Deltaforce'a lub Omegaforce S45 (najlepiej stare), a z Galaxy np DX99V.
Możesz tez pogadać z Jarkiem na ten temat. Bardzo fajnie działają też Presidenty Granty. Wybór w każdym razie jest spory.
Jak chcesz mniejsze, to nie wiem czy nie jest jeszcze do wzięcia klon takiego radia jak moje - DNT Calypso.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » ndz wrz 30, 2012 12:36

Delta Force leży nawet u Konektora kilka egzemplarzy nówek ze Stanów. Ten magnes rzeczywiście trochę mały, tutaj to potrzeba Sirio 145 DV :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » ndz wrz 30, 2012 13:29

Tutaj to potrzeba neodyma porządnego. Z innymi bym się bał. Taka antena to może sporo szkód wyrządzić.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » ndz wrz 30, 2012 21:36

Spokojnie. Zamawiam niebawem uchwyt Diamonda do tego baciska. Potem sprawdzę jeszcze raz SWRa. Co do radyjka to się porozglądam, żeby wyrwać dobrą ofertę.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob paź 06, 2012 12:51

U mnie już po zakupach u Konektora. Zamiast uchwytu Diamonda dorwałem świetny regulowany uchwyt relingowy. Do tego zamówiłem u niego główkę DV Sirio wraz z kablem H-155 i wtykiem. Całość wygląda oto tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z SWRem nie jest najlepiej. Po zastosowaniu przejściówki 3/8 chyba nie uda mi się tego dostroić idealnie i zostaje wymiana bata na dłuższy albo zakup dodatkowej sprężyny. Znalazłem w domu stary bat ale jest równy z tym, co siedzi w Discovery. Mimo to i tak udało mi się zejść do ok 1.05 na #20. Na #1 było 1.2 a 40stka pokazywała równe 1.0.

Pisałem też do Konektora w sprawie radyjek. Odpisał, że niedługo będzie miał S-9 oraz RCI 2970N2 na sprzedaż. Ma mi dać znać kiedy będą i po ile.

Z dalszych prac zostanie mi jeszcze zmiana motylka na zwykłą nakrętkę, żeby kogoś nie kusiło.

A co do Cobry? Radyjko teraz naprawdę przyjemnie pracuje. Może być trochę przygłuche, ale uważam to za zaletę, bo wycina sporo tych słabszych stacji i zostawia same "czytelne". Mimo wszystko i tak już myślę o jakimś bacie 2m a po nocach ciągle śni mi się WA-27 :satan: W ciężarowym mam teraz Johnnego I i to jest straszny szumołap. Szef ma jeszcze Alana 87 i będe go dusił o zamontowanie zamiast tego Presidenta.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » sob paź 06, 2012 14:21

Coś mi się wydaje, że WA może pracować podobnie lub nawet gorzej od obecnej Twojej anteny.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob paź 06, 2012 17:15

Nie mam porównania i nie mam możliwości żeby chociaż od kogoś pożyczyć na testy WA27.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » sob paź 06, 2012 17:29

WA przegra w tym porównaniu, sygnał będziesz miał dużo bardziej stabilny na Discovery.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pn paź 08, 2012 15:05

Szukam opinii o radiu Dragon Delta Force. Niby odpowiednik starszego Magnuma. Chciałbym powoli jakieś konkretne radyjko ze wstęgami i rozglądam się właśnie za jakimś Magnum s9 albo najlepiej S45 HP. Tylko ciekawi mnie jeszcze opinia o tym Dragonie jak to się ma w porównaniu z innymi.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » pn paź 08, 2012 20:37

U Konektora leży kilka sztuk świeżo sprowadzonych, mają na bazie jedną sztukę, pytaj :)


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości