Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » wt maja 15, 2012 18:19

Chmarski pisze:C-Maxie. Nie zdazylem. Wczoraj odebralem Meganke
Zmieniasz jak rękawiczki. Golfina też poszła do lamusa? U mnie na pocieszenie helikalny sirio DV 27S na magnesie + Valery. Podpowiedzcie, czy na magnesie 15cm mogę się skusić na jakiegoś 2metrowca? Prędkości max ok 130 - 140km/h sporadycznie. Oprócz WA-27 jest coś jeszcze z dwumetrowców montowane na główce DV? Co do zakupów zza Odry to muszę się chwilkę wstrzymać.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » wt maja 15, 2012 19:23

Jaki to magnes dokładnie? Nic innego na DV w Polsce chyba nie ma oprócz tego Presidenta...


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

brxIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: czw lis 13, 2008 18:48
Lokalizacja: Świdnica

Citizen Band

Post autor: brxIII » wt maja 15, 2012 20:32

Wymieniał ktoś wyświetlacz w Unidenie 520 ?? Nie wyświetla jednej "bekli" np- zamiast 7 mam 1 ( jedna pionowa kreska, pozioma na górze martwa )



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » śr maja 16, 2012 10:45

WA-27 i mogę ją polecić. Ludzie piszą, że SWR wariuje w czasie jazdy, ale ja tego nie stwierdziłem. Mam na stałe podłączoną elektorniczną miarkę w samochodzie i nic takiego się nie działo co w jakiś sposób zagrażało by końcówkom. Wahania były ale w jak najbardziej bezpiecznych granicach.

Możesz ewentualnie zainwestować w przejściówkę z DV na 3/8 i wziąć Modulatora. Jarek chyba jeszcze ma. Wysokość około 180cm+. W naszych porównaniach wyszedł porównywalnie/ciut lepiej od T5000. Stroi się szeroko i jest zdecydowanie mniej wymagający od innych anten ~2m dla magnesu.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » śr maja 16, 2012 22:58

A u Jarka coś sie zmieniło? Nadal można u niego dłubnąć radyjko? Bo chętnie bym do niego znów podesłał Valerego na mody + przy okazji jakieś zakupy.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pt maja 18, 2012 11:23

Dalej można dłubnąć. Chętnych do dłubnięcia w ich radyjkach wielu, więc kolejka rośnie. Przy prostej dłubaninie (standardowy przeglą itp) nie ma jakichś bardziej odległych terminów. Te się pojawiają przy indywidualnych projektach gdzie trzeba poczekać na graty (np. filtry robione na konkretne zamówienie).
Dalej można u niego kupić ciekawe radia, mikrofony, miareczki, zasilacze itp.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » czw maja 24, 2012 13:20

W Megance wygląda to tak:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mikrofon pewnie jeszcze dzisiaj powieszę na właściwym miejscu. Radio też niedługo zawiśnie na boku tunelu.

Antena wrzucona w dziurę po FM'ce. Już przygotowana na EURO :glupek:

Zasilanie poprowadzone od akumulatora.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » czw maja 24, 2012 14:33

Ładnie to wszystko poupychałeś. Mi Valery sie nie mieści miedzy tunelem a siedzeniem i trzymam go od strony pasażera przy tunelu. Antene udało mi sie wystroić dość dobrze, bo na 1.15 na #20 i lepszego wyniku już nie kręcę, bo nerwów nie mam :panna: Myślę czy by nie kupić w zastępstwie WA-27 na wszelki wypadek.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pt maja 25, 2012 23:27

W moim golfie też się nie mieściło pomiędzy fotelem a tunelem. Mimo to caly czas myślę nad tym czy nie zamontować go jednak na stałe do tunelu przy nogach pasażera. Będzie bezpieczniej a przy okazji miarka SWRa będzie się lepiej trzymała.

Decyzję czy wziąć WA musisz podjąć sam. To dobra antena. Jak nie walisz w nią jakichś olbrzymich Wattów, to nie musisz się stresować. Na #19 nawet nie ppczujesz ewentualnych wahań zasięgu. Ja zauważałem niewielkie na #7. Nie powodowały na szczęście problemów z komunikacją w obrębie Warszawy i okolic. Ot tylko ktoś zwrócił czasem uwagę, że się sygnał trochę buja i tyle.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt cze 08, 2012 13:55

U mnie to wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Narazie skromnie. Ale już nie wystarcza. Przy tym zestawie zasięgi 12 - 15km nie stanowią problemu.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » ndz cze 10, 2012 15:49

No i łądnie. Teraz jeszcze mikrofon lepszy ogarnąć, antenę... ja już skończyłem zbrojenia. Koniec zakupów sprzętu CB. Koniec. Koniec. NIc więcej... :bylo:



... mam nadzieję, że ze 3 miesiące wytrzymam w tym postanowieniu...


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » czw cze 14, 2012 21:02

Ostatnio sprawdziłem SWRa w ciężarówce i jak na montaż anteny za kabiną na metalowej rurce wartości na granicy 1.6 i 1.8 to uważam za w miarę umiarkowany wynik. Zastanawia mnie tylko dlaczego na #40 jest taka skala na radiu...

Obrazek

..a na #1 jest tak...

Obrazek

Za mało mocy pompuje w radio czy jak?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: k0nr4d » czw cze 14, 2012 21:26

Wskazania SWR tej miarki brałbym ze sporą dozą dystansu. Sprawdź lepiej analizatorem, co się dzieje z SWRem. Mój Alan K150 pokazuje 1.5 podczas, gdy rzeczywisty SWR wynosi 2... Co do wskazań, to skala moze sugerować, że na 1 masz wyższy SWR niż na 40 i na 1 mniej mocy wypompowuje w eter.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » czw cze 14, 2012 21:40

k0nr4d pisze:Sprawdź lepiej analizatorem, co się dzieje z SWRem.
Tylko że u mnie w promieniu 100km znaleźć kogoś ogarnietego w tematyce CB z analizatorem graniczy z cudem a pseudofachowcom ze sklepów już podziękowałem gdy mnie kiedyś kilka razy wyzłocili na nowy kabel. Montaż anteny jest jaki jest i raczej w ciężaróce mi siego nie uda zmienić, chyba że przytnę antenę i coś z tego wyjdzie. Bardziej sie martwie dlaczego radio nie chce mi pompować na maxa na #19 ???



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości