CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 20:07
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Mirek » pt gru 28, 2007 22:57

Otuningowany pisze:...bardzo polecam wiadomo Unidena pro 520 xl! Wspaniałe radio: parametry/jakość = wspaniała cena! Każdy poleca a tą deklaracją się nie przejmuj, misiak i tak nie patrzy na to przy kontroli bo oni sami nie wiedzą, że taka ustawa weszła...
Jeszcze nie, ale znając polskich policmajstów to pewnego dnia się dowiedzą...
I się będa czepiać, (nie mając czego innego) i będa szukać a gdzie a po co a kiedy i skąd pan to kupił a to na indeksie, a moze zatrzymamy jako dowód w sprawie.
Wg mnie to tylko kwestia czasu i tylko czekam na kolejna aferę w światku CB...
O tym jakoś mało kto myśli, miałem już z nimi raz zatarg w starych czasach o radio (gdy było posiadanie mogace wskazywać na użycie przestępstwem) i cudem się z tego wyłgałem...

Dlatego omijam unideny (choć tak naprawdę president to tylko odmiana tego samego produktu) szerokim łukiem...


Nanosekunda
Odcinek czasu jaki upływa pomiędzy zapaleniem się zielonego światła a naciśnięciem klaksonu przez faceta za tobą.

Otuningowany

Post autor: Otuningowany » pt gru 28, 2007 23:11

Mirku, nie chcę się z Tobą kłócić ale policja ma inne zazwyczaj sprawy niż patrzenie kto jakie ma Cb, oni tylko zatrzymują - dają mandacik i z tego maja kasę.
Słyszałeś, żeby komuś zabrali CB - każdej marki. Ano właśnie.

Jeżeli każdy się tak bardzo boi i policjant będzie chciał zobaczyć deklarację to można mu pokazać deklarację Presidenta Johnego i podmienić naklejkami na Unidenie. ale ja tego nie stosuję. W zakazie UKE jest wyraźnie napisane: "...dalszego przekazywania...". Kto umie dobrze czytać pismo to wie, że mu nic nie grozi, bo nie pisze: "...dalszego użytkowania...".
Więc sprzedawać nie można, a wszyscy na każdym forum motoryzacyjnym czy markowym piszą, że uwaga na radia marki Unidena 510 i 520 bo nielegalne a przeczytają tylko tytuł i juz wiedza, że nielegalne a wszystkiego nie przeczytają, bo wyraźnie pisze, że "nie wolno sprzedawać" a użytkować wolno tak więc w czym problem Mirku?

Każdy kto ma Unidena mówi: Co z tego, że nielegalny - teraz w teraźniejszym życiu, ważne, że bardzo dobry, ma bardzo dobrą modulację i odbiór, nie wspominając już na gabaryty radia. Jest wspaniały.

Nie chce tu wnikać, rozumiem każdy ma swoje zdanie ale zrozum policja nie sprawdza co masz w samochodzie, jeżeli by sprawdzała deklarację zgodności radia Cb, to też by mogła sprawdzić Ci deklarację zgodności telefonu komórkowego. Też nadawczo - odbiorcze.
Tak więc nei wiem czemu omijasz szerokim łukiem tak polecane Unideny...

Bo przyszła moda na Cb teraźniejsze, coraz więcej anten kołyszących się na dachach osobówek nie wspominając o Truckerach, na każdym tirze widziałem zawsze antenkę FM i CB i myślałem po co mi ? Przecież tiry jeżdżą w trasy, bardzo duże i im to jest potrzebne bo zarabiają na swój grosz. ale okazało się, że można czerpać też z tego inne korzyści, tak więc zakupiłem podłączyłem i jestem zadowolony z mojego sprzętu!

Pozdrawiam serdecznie, Stg.



Awatar użytkownika
Mirek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 20:07
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: Mirek » sob gru 29, 2007 09:12

Nie kłócimy się tylko dyskutujemy. Przyznaję Uniden to dobre radio (właściwie to prezydent tylko inna nazwa handlowa). Ale zupełnie nie o to chodzi.
W współczesnych czasach fakt - nie słyszałem by się akurat tego czepiali, ale sam na własnej skórze przeżyłem to w starych czasach (w CB siedze już od 17-tu lat). Dobiegają mnie nieśmiałe sygnały że posiadaczy osobówki z anteną na dachu traktują hmmm..bardziej surowo(Dlaczego - oczywiste - pozbawiło ich to jakiejś tam części przychodów z mandatów).
Owszem że nie mają czasu na takie d..... jak parametry unidena (bo tak naprawdę nie od tego są - to może UKE) ale wierz mi jak wyczuja że mogą się czepiać takich pierdół to się przyczepią jak za brak ważnej gaśnicy.
Sprawy nie będą sie toczyć o to że ktoś używa tylko jak wszedł w posiadanie, przed ,po, czy w trakcie trwania wiszenia na indeksie UKE - to potrafi skutecznie zepsuć radość z posiadania unidena a duże gremium osób może narazić na koszty (i to będą koszty dotyczące zwykłych użytkowników). Naklejanie na radio, (fałszowanie nalepek) może być dość surowo traktowane (jak się połapią) i też można trafić za to pod paragraf.
Żyję w tym kraju od ładnych kilku lat i nigdy do nich nie miałem zaufania.
(...oczywiście chciałbym się mylić w moich wywodach, ale doświadczenie mi podpowiada ten czarniejszy scenariusz....)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony sob gru 29, 2007 09:23 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.


Nanosekunda
Odcinek czasu jaki upływa pomiędzy zapaleniem się zielonego światła a naciśnięciem klaksonu przez faceta za tobą.

Otuningowany

Post autor: Otuningowany » sob gru 29, 2007 14:48

Ok rozumiem Cię, mogą się przyczepić moga, ale też nie muszą albo się nie będa przyczepiać. Koniec OT, rozmawiamy o Cb - Radiu!



Awatar użytkownika
collin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn lis 05, 2007 20:36
Lokalizacja: Pomorze-Połęczyno
Kontakt:

Post autor: collin » ndz gru 30, 2007 01:15

a ja mam taki pomysł: Uniden 510 + Midlan 66cm jak myślicie jak to będzie działać??? bo zależy mi żeby nie była to wysoka antena góra 75-80cm.

[ Dodano: 30 Gru 2007 00:20 ]
i jaka różnica między Uniden 510 a 520 opłaca się to 100zł dołożyć i kupić 520??
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2007 01:24 przez collin, łącznie zmieniany 2 razy.


mój były białasek i new czarnuch: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=138531
[img]http://images41.fotosik.pl/58/2fa56c3fef9760d6.jpg[/img]

mój symbol motoryzacji: mk1 czarna+zdesie chrom+felga pirelli+gleba -40/-40

Awatar użytkownika
zmc-mafe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 14:41
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: zmc-mafe » ndz gru 30, 2007 11:29

collin pisze:a ja mam taki pomysł: Uniden 510 + Midlan 66cm jak myślicie jak to będzie działać??? bo zależy mi żeby nie była to wysoka antena góra 75-80cm.

[ Dodano: 30 Gru 2007 00:20 ]
i jaka różnica między Uniden 510 a 520 opłaca się to 100zł dołożyć i kupić 520??
520 ma dodatkowa funkcje ktora sie bardzo przydaje w miescie RFGain
a 510 jej poprostu niema
a jesli chodzi o antene to jesli ci chodzi o midland na magnes 66cm to nigby jej niekupuj
warto kupic presodenta floride ktora ma okolo 45-60cm i jest o niebo lepsza i ladnie wyglonda
nawet 100 niemusisz dawac wiecej unideny 510 sa za okolo 220-230zl a 520 widzilemjuz za 270zl ( http://www.allegro.pl/item289013828_now ... awcy_.html )
Ostatnio zmieniony ndz gru 30, 2007 11:31 przez zmc-mafe, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
collin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn lis 05, 2007 20:36
Lokalizacja: Pomorze-Połęczyno
Kontakt:

Post autor: collin » czw sty 03, 2008 16:42

a mam takie pytanie bo widziałem presidenta georgie, czy ona jest lepsza czy gorsza od floridy???


mój były białasek i new czarnuch: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=138531
[img]http://images41.fotosik.pl/58/2fa56c3fef9760d6.jpg[/img]

mój symbol motoryzacji: mk1 czarna+zdesie chrom+felga pirelli+gleba -40/-40

Awatar użytkownika
zmc-mafe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 361
Rejestracja: ndz mar 20, 2005 14:41
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: zmc-mafe » czw sty 03, 2008 19:59

gorsza jesli chodzi o nadawanie
gorsza jesli chodzi o odbior
lepsza bo mala jakas taka fajna ;p
bierz floride mialem polecam :bigok:



Awatar użytkownika
collin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn lis 05, 2007 20:36
Lokalizacja: Pomorze-Połęczyno
Kontakt:

Post autor: collin » czw sty 03, 2008 21:06

zmc-mafe, dzięki kolego pozdro :bigok:


mój były białasek i new czarnuch: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=138531
[img]http://images41.fotosik.pl/58/2fa56c3fef9760d6.jpg[/img]

mój symbol motoryzacji: mk1 czarna+zdesie chrom+felga pirelli+gleba -40/-40

Awatar użytkownika
dygac
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 204
Rejestracja: czw lut 01, 2007 23:52
Lokalizacja: Pisz
Kontakt:

Post autor: dygac » pn sty 07, 2008 00:23

President Johnny II ASC czy Uniden 520XL - które ma ładniejszy i czystszy odbiór?


Pozdrawiam :bigok:
dygac


[img]http://images24.fotosik.pl/46/b1f4807d10125b17.jpg[/img]
i MK3 US w duecie

_TEo_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 16, 2007 00:55
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: _TEo_ » ndz sty 13, 2008 22:12

witam
czytałem ze uniden jest zakazany ... president ponoć działa na tych samych podzespołach i teraz nie wiem jakie CB kupić ?

proszę pomóżcie .... do tej pory obydwa CB co czytałem były na topie ale juz nie wiem co o tym myśleć?



Piteros_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 11, 2008 00:40
Lokalizacja: Sztum/Malbork

Post autor: Piteros_87 » ndz sty 13, 2008 23:38

Powiedzcie co byście polecali lepiej unidena czy jakiegoś alana mam ograniczone środki z anteną max 300 zł pomóżcie!!



Awatar użytkownika
maciek.wroc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 716
Rejestracja: wt cze 20, 2006 22:14
Lokalizacja: Wrocław/kozanów
Kontakt:

Post autor: maciek.wroc » pn sty 14, 2008 10:52

polecam antenkę ML-145 normalnie wspaniała jest

[ Dodano: 15 Sty 2008 16:51 ]
jaki cb-radio byscie polecili do tej antenki ML-145


VW Passat B5 Virus by DanoSoft 119 KM i 287 Nm viewtopic.php?p=3903908#3903908 NOWE FOTY ZAPRASZAM

Obrazek

MalowanieFelg.com
POLECAM

Awatar użytkownika
collin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn lis 05, 2007 20:36
Lokalizacja: Pomorze-Połęczyno
Kontakt:

Post autor: collin » wt sty 15, 2008 18:53

o co chodzi z tym przestrajaniem Unidenów na częstotliwość: 26,960-27,400 MHz z częstotliwości: 26,965-27,405 MHz??? czy ta druga przeszkadza w normalnym użytkowaniu??? Bo słyszałem gdzieś, że ta druga jest używana a USA i w Polsce będą zakłucenia. To prawda??? Z góry dzięki za odpowiedź i pozdravwiam.


mój były białasek i new czarnuch: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=138531
[img]http://images41.fotosik.pl/58/2fa56c3fef9760d6.jpg[/img]

mój symbol motoryzacji: mk1 czarna+zdesie chrom+felga pirelli+gleba -40/-40

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości