Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » śr sie 04, 2010 09:53

Na bazie chodził rewelacyjnie. Na samochodzie, spodziewałem się, że będzie za ostro i się modulacja przekotłuje.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » śr sie 04, 2010 10:51

Gadałem wczoraj z Jarkiem i sporo mi wyjaśnił. Nad mikrofonem jeszcze mogę popracować. A z innych radyjek mi zaproponował Presia Granta jako przejściówkę miedzy S45. :food: Także zaczynam zbierać kase.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » śr sie 04, 2010 13:20

Grant nie jest zły. I ładny jest.
Wczoraj rano ktoś w Wawie chiał na kanale #19 sprzedać Cobrę 146GTL z Megawattem 4000 za... 450PLN.

Przeczytałem właśnie wątek na cb-radio.pl :kac:

P.S. masz tam w podpisie S1200 w dzirze. Nie wiem czy chodziło Ci o dziurę czy o zdzirę :helm:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » śr sie 04, 2010 15:29

Siedzę na kilku forach o CB, ale właśnie to
Chmarski pisze:cb-radio.pl
jest najmniej konstruktywne i pomocne. Same barany tam siedzą, chociaż znajdę też rodzynki z którymi warto popisać.
Kolega Sp5it pisze tam wszedzie i o wszystkim - do każdego pytania zawsze cięta riposta i głupie odzywki, jakby wiedział wszystko o wszystkim. I te jego ironicznye podpisy pod postem "Michał" :panna: :rotfl:

Zaglądam też na CB Manie ale nie mam tam konta, chociaż w sumię żałuję :helm: Sama śmietanka życia warszwskiego CB :food: i w ogóle klimat taki sielski tam panuje.

Chmarski pisze:Przeczytałem właśnie wątek na cb-radio.pl
Potem rozmawiałem o tym z Jarkiem. Stwierdził, że nikt tam nie ma racji :okej:
Chmarski pisze:P.S. masz tam w podpisie S1200 w dzirze. Nie wiem czy chodziło Ci o dziurę czy o zdzirę
:rotfl: :rotfl: Faktycznie. Dzięki.

Widziałem na CB Manii Twoje tematy na temat sprzętu Twojego i Twojej żony. Nie sądziłem że Twoja kobieta też ma CB :shock: Nawet całkiem konkretny sprzęt tam siedzi u niej w aucie. Fajnie, że ona to rozumie i możesz z nią pogrzmieć przez połowę Wawy. U mnie kobieta nie neguje CB, ale jak ma warna na mnie, każe mi wyciszyć szumy do 0. A normalnie mogę używać CB. Nie interesuje ją to, ale stwierdziła, że jak dostanie samochód to mogę jej wpakować CB do środka :hmm:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » czw sie 05, 2010 09:37

VDO - Blink pisze:Sama śmietanka życia warszwskiego CB i w ogóle klimat taki sielski tam panuje.
Nie do końca. Klimat sielski się skończył i na forum jest większy ruch niż na kanale #27. :foch: Łatwiej ich teraz chwycić na #19 niż u siebie.
My się przenieśliśmy na kanał #7 i mamy swoje forum, na którym ruch jest dużo mniejszy niż na kanale. My wolimy gadać niż pisać.
VDO - Blink pisze:Kolega Sp5it pisze tam wszedzie i o wszystkim - do każdego pytania zawsze cięta riposta i głupie odzywki, jakby wiedział wszystko o wszystkim.
Większość jego postów wygląda tak: "g..wno".
Miałem okazję posłuchać trochę radii, które "poprawił". Dobrze, że do niego nie oddałeś.
VDO - Blink pisze:Nie sądziłem że Twoja kobieta też ma CB
Nawet czasami na kanał wdepnie.
VDO - Blink pisze:Nawet całkiem konkretny sprzęt tam siedzi u niej w aucie.
Zabrała mi moje ukochane radio. :panna:
VDO - Blink pisze:U mnie kobieta nie neguje CB, ale jak ma warna na mnie, każe mi wyciszyć szumy do 0. A normalnie mogę używać CB.
Moja nie lubi szumów z Albrechta. Nie wiem czy polubi te z Magnuma. Ale znalazłem na to sposób. Kupiłem mikrofonosłuchawkę, urżnąłem diaxem wtyk mikrofonowy i przez przedłużkę (by było łatwiej z przełączaniem na głośnik zewnętrzny) przełączam się na nią jak jadę z rodziną. Wtedy nikomu nie przeszkadza jak ja sobie słucham a oni gadają czy śpią w czasie jazdy.

A od wczoraj mam już zamontowaną OmegaForce S45.
Faktycznie nówka sztuka. Nie wygląda na to by ktoś jej wczesniej używał. Wyprodukowana w styczniu 2005 na Filipinach. Montaż przewlekany. Końcówki 2C1969 (czyli te słabsze jednak się trafiły). Idzie lepiej od Albrechta.
Odsłuch, jak na razie bomba.
A po urlopie Yankes weźmie ją jeszcze na warsztat.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » czw sie 05, 2010 14:56

Chmarski pisze:A po urlopie Yankes weźmie ją jeszcze na warsztat.
Jak można poprawiać coś co jest idealne??? :panna: :grin:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » czw sie 05, 2010 18:38

A kto powiedział, że jest idealne? Jest bardzo dobrze, ale jeśli może byc lepiej, to czemu nie spróbować? "Lepsze wrogiem dobrego".

P.S. Twój temat już odblokowali. Dolałem oliwy do ognia :bajer:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » czw sie 05, 2010 22:53

A tak ku ścisłości, to nazywam się Łukasz Przybylski :grin: ale ksywka z dzieciństwa to po prostu "Blink" :helm: na różnych forach mam inaczej to napisane ze względu, że już ktoś używa podobnego nicku albo po prostu ma za mało znaków itp itd. Gdziekolwiek spotkasz odmiane "Blink" to ja :hmm:

Co do mikrofonu, będe go jeszcze rozkręcał peerką do ok 80 - 90 % możliwości i wyreguluję MIC gainem, jak tylko będe miał odsłuch i tak zostawiam. Więcej się nie bawię.

Na pytanie do Jarka, czy mam sprzedać Alana 18 rzekł, że mam go zostawić na drugie radio. Hmm. Ciężka sprawa XD Ale naprawdę żal mi tego sprzętu, bo to świetne radio.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pt sie 06, 2010 12:33

Jakieś radio na zapas warto mieć.
Akurat Alan 18 w niezłej kondycji jest świetnym radiem do tego celu. A Twój jest w naprawdę dobrym stanie jak na ten wiek. I grzmiąco i wizualnie.
Jak Ci się główny sprzęt skaszani, to musisz go wysłać do naprawy. Potem nie wiadomo ile potrwa ta naprawa.
Ja mam o tyle łatwiej, że coś tam zawsze od Jarka na chwilę dostanę no i mam do niego po drodze do roboty. Ale i tak wolę mieć zastepczaka dopasowanego do siebie, do samochodu mojego i mojej żony.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt sie 06, 2010 19:45

W sumie też tak myślę. 2 radio na bazę zawsze moze się przydać i wiem, co mam. Szkoda mi tego alana, bo jego stan jest wręcz rewelacyjny i to naprawde kolorowo leci w eter teraz. Tylko muszę jeszcze podkręcić peerkę jak znajdę czas teraz w weekend i sprzęt jak ta lala. :okej:

Zaglądam na cb-radio.pl a tam temat znów wrze :kac: Kolega R.T. za mocno się zgrzał i chyba ma na pieńku z Jarkiem 8)



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » sob sie 07, 2010 06:27

Najlepiej ustaw te pr'ke w mikrofonie, by było ok na na maksa rozkręconym MicGainie. Nie będzie problemu, że niechcący Ci się Mic Gaine rozkrecić i masz znowu kiszkę jak nie zauważysz albo jak ktos Ci nie zwróci uwagi.

P.S. Juz nie mam najdłuzszej anteny w mieście. Chłopaki mnie szokują. Nie udało im się z Texasem, juz namierzyli antenę na pasmo 10m i wsadzili dłuższy promiennik. Mają teraz 2,38 zestrojona podobnie jak moja i idzie z niej w eter, że hoho...


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob sie 07, 2010 13:44

Zrobiłem mikrofon. Peerka na 90% i wyregulowany mic gain. Od razu testy z kuzynem i bardzo pięknie i czysto leci w eter. Jestem naprawde pod wrazeniem. Wreszcie ja do Floridy dolatuje, a ją słabiej odbieram, co potwierdza moc mojego zestawu i przewagę nad nim. Poprzednio było odwrotnie.

Tomek, co do ustawienia MicGaina to nie ma żadnych obaw. Pokrętło ciężko pracuje i raczej nikt mi radia nie rusza w aucie. Samoistnie też się nie przekręci bo ta gałka nie jest jeszcze 'wyrobiona' nawet :bigok:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » wt wrz 07, 2010 09:20

Wróciłem z urlopu.
Omegaforce czeka w serwisie na RFX'a. Będziemy z niej robić wersję HP.
Z zastępczakiem Taylorem się żegnam. Wczoraj jego miejsce zajęło Euro-CB HAM 3900 z zainstalowanymi TopGunami (Modulatorem i Compressorem). Jak na razie jestem w szoku. Przy nim OmegaForce wydaje się być szumofonem. Muszę z nim trochę jeszcze pojeździć by sprawdzić czy nie dzieje się to kosztem zasięgu odbiorczego, ale nawet jeśli tak, to niewiele. Dobrze, że nie ma takiej mocy jak OmegaForce bo miałbym duży dylemat co ma zostać zastępczakiem i grzecznie leżeć w garażu.
Oczywiście dobraliśmy do niego od razu mikrofon. Jarek stwierdził, żeby sprawdzić czy może "masakrator" z nim zadziała. Zadziałał.

W ramach wieczornych prób dolatywania, doleciałem z Nieporętu na Gocław, Grochów, Bemowo i do Rembertowa (bazówki).
Moc radia to 1W. Z TopGunami buja się do 15W. Bez nich do 4W.

Już nie mam najdłuższej anteny w mieście. Koledzy nie próznowali i przerobili jedną antenę na pasmo 10m. Po wymianie promiennika ma bodajże 245cm. A w zeszłym tygodniu przerobili Santiago. Obecnie najdłuższy bat w Warszawie jeżdżący na mobilu ma 250cm...

... wariaci. A był spokój i wszyscy się zastanawiali czy T/P 5000 czy Santiago :panna:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » ndz wrz 12, 2010 20:41

A już myślałem że Cię wywiało! :jezor: Ja co prawda rzadko tutaj teraz przebywam ze względu, że śmigam ciężarowym w międzynarodówce i rzadko ma dostęp do kompa. W ciężarowym mamy unidena 520 xl. do tego antena magnum 27 Lemma bodajże. Szumofon, w połączeniu z tą anteną to badziewne zestawienie. Trzeba to nieśle poskręcać co daje minimalny zasięg w trasie 3-4 km żeby się jakoś w miare przyjemnie jeździło. Obstawiam też, że antena jest źle zestrojona i jej położenie wpływa na słaby zasięg. W porównaniu z moim Alanem to jakaś pomyłka co mam w środku w ciężarowym. Teraz naprawdę mogę powiedzieć, że ten kto nie ma porównania z lepszym radiem, naprawdę nie wie co mówi.

Mój wyścig zbrojeń potrwa, ale narazie muszę kasę przeznaczyć na inne wydatki. Czaje się najpierw na tego Granta o którym mi Jarek wspominał. Potem będzie coś lepszego, ale to z czasem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości