CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » czw maja 13, 2010 22:16

Poszukaj używki Unidena - trafisz na produkcję chińską i będziesz zadowolony. Powiem Ci tylko jedno - na tydzień miałem TTI 880 w komplecie i po tygodniu zwróciłem, bo szumofon. SQ cały czas godzina 3. Uniden na tej samej antenie w WWA na połowę nawet z RF Gain na maks.

Niestety kolego, ale prawda jest taka, że lepiej bez bajerów i podświetleń, a z lepszą jakością.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw maja 13, 2010 23:31

promader, Mam takiego Alana z anteną Lemma 1,7m i powiem Ci że dla mnie to jest szmelc. Dlaczego. Powieważ tak jak Ty byłem napalony na początku na CB, więc okazyjnie kupiłem. Na dzień dobry przez pół roku byłem zadowolony, ale teraz wiem, że za troszkę większą kasę można wyrwać całkiem co innego i o wiele lepszego. Ten Alan nie ma żadnych filtrów, taki typowy szumołap. Ściągać ściąga, ale każde szumy i wtedy jest zasięg. Skręcisz SQL żeby nie szumiał i zasięg Ci ucina o połowę :crazy: Nie ma co oszukiwać, kiepskie radyjko. Szukaj czegoś używanego na allegro, tak jak koledzy wyżej piszą. Ja swojego Alana też się niebawem pozbywam. Jeśli chcesz to odezwij się pod koniec miesiaca i się dogadamy co do radyjka. Myślę że cena będzie okazyjna jak dla Ciebie :bigok: a za resztę z tego 199zł kupisz świetną antenkę i będziesz miał dobry zestaw dla początkującego.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt maja 14, 2010 07:55

BartekGib pisze:na tydzień miałem TTI 880 w komplecie i po tygodniu zwróciłem, bo szumofon.
ale mi i opinia, może byś to rozwinął ? jaka antena ? jakie miejsce anteny ? swr jaki ? ile miałeś radyjek ? a wiesz co to znaczy szumofon ? jak nie masz doświadczenia w radiach to nie pisz bzdur, jedno radio miałeś i już piszesz głupoty.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pt maja 14, 2010 09:12

Sory kolego, ale z tego co zauważyłem, uważasz się za guru + chyba szukasz zaczepki :bajer:

TTI TCB 880 + Wilson Little Wil. Dokładny środek dachu. SWR na poziomie 1.4. WWA i traska WWA-Płońsk. Zasilanie prosto z aku. Radyjko musiałem skręcać na godzinę drugą-trzecią - stale łapało szumy. Inaczej nie dało się jeździć. RF Gain w mieście na godzinę drugą, na trasie max. Mnóóóóstwo funkcji, podświetleń, dźwięków, bajerów, ale to wszystko na nic. ANL jakoś niezbyt zauważalny, strasznie duże radyjko, grucha również - raczej do ciężąrówy. No i cieniutki głośnik - jakby do samochodu wstawił sam subwoofer :bajer: Szczerze mówiąc radyjko tak badziewne, że ciężko było w ogóle wychaczyć zasięg tego.

Po tygodniu wymiana na Unidena 520 XL. Ta sama antena, to samo miejsce, SWR na poziomie 1.2-1.3 po strojeniu, RF Gain spokojnie na maks w mieście, pracę ANL w końcu da sie zauważyć, a SQ tak między godziną 12 a 1. W WWA w godzinach szczytu średnio DO 4 km, w trasie średnio DO 8-9 km.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 09:17 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt maja 14, 2010 09:28

BartekGib pisze:strasznie duże radyjko, grucha również - raczej do ciężąrówy.
ty chyba nie widziałeś dużego radia...
BartekGib pisze:ciężko było w ogóle wychaczyć zasięg tego.
co ma radio do tego ? jak miałeś tandetną antene to się nie dziw i nie pisz głupot.
BartekGib pisze:Po tygodniu wymiana na Unidena 520 XL
a jak stał w częstotliwości ? własnie nie wiesz... dużo urządzeń zbiorczych działa na podobnej częstotliwości co cb-radio jak miałeś odchylone o 5khz w bok to nie dziwo że mniej szumów miałeś, druga sprawa propagacja dużo zakłóca i nawet nie zdajesz sobie sprawe jak sieje, trzecia sprawa warszawa kto siedzi na 19knale wwie ? tam sieczka jest sama więc to żaden argument,
BartekGib pisze:Ta sama antena, to samo miejsce, SWR na poziomie 1.2-1.3 po strojeniu,
BartekGib pisze:SWR na poziomie 1.4
nie stroi się radia tylko antene, stroiłeś ale raczej nie ty kilka razy ciekawie jak wygląda ta atena teraz po strojeniu ? troszkę wiedzy ci brakuje...
BartekGib pisze:No i cieniutki głośnik
a co ty myślałeś że jaki głośnik tam wstawią ? gdziee na to miejsce jest ? jak narzekasz że duże radio, jesteś kolejną osobą co myśle że mniejsze jest lepsze a w tym wypadku to jest nie prawda,
BartekGib pisze:W WWA w godzinach szczytu średnio DO 4 km, w trasie średnio DO 8-9 km.
pytanie jak mierzyłeś odległość ? co miała druga osoba ? wiesz takie mówienie bez argumentów to jest nic nie warte. Jesteś kolejną osobą której brakuje wiedzy na ten temat i radzicie innym...



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pt maja 14, 2010 09:58

1. Ale jak dla mnie do osobówki to sporawe jednak ;) No i ten kabel od gruchy - od radia starczający do klapy bagażnika w moim 5d.

2. Antena jest całkiem ok. Jak dla mnie oczywiście :) Ale wymiana na ML-145 chyba raczej nieunikniona. Apetycik rośnie :)

3. Uniden ok - podobno 2 miesiące temu był w serwisie na serwisie ( zresztą kupione od potwornego zapaleńca CB - koleś dbał o sprzęt i o serwis ) :) Ale TTI raczej chyba siał na boki. Od 2 lat żadnego serwisu nie widziało, w zimie podobno stale w autku.

4. Głośnik w porównanu do Unidena - porażka. Radyjko jak już wspominałem - duże, ale potwornie niskie częstotliwości dawało na głośniku. Choć w Unidenie głośnik o wiele lepszy, to i tak zainwestowałem w zewn. Nokia HFS-12 ( umieszczony między oparciem mojego fotela a zagłówkiem ;) )

5. Powiem tak - narazie nie dowiadywałem się, co gdzie i jak, z kilkoma bazówkami się łączyłem, lecz o sprzęt nie zapytałem. Muszę wychaczyć kogoś na inny kanał i "pomierzyć" trochę ten zasięg. Ale to już zrobię jak będzie Midland.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 10:00 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
MaciekVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciekVW » pt maja 14, 2010 10:03

wczoraj jeździłem po Krk z moim TTi880 RF na full, a SQ na godz 2 i było wszystko ok, także ja to radyjko polecam. A czy znowu jest takie duże? nie wydaje mi się może jest troche wyższe ale szerokośc ma raczej standardową.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt maja 14, 2010 10:04

BartekGib pisze:Uniden ok - podobno 2 miesiące temu był w serwisie na serwisie ( zresztą kupione od potwornego zapaleńca CB - koleś dbał o sprzęt i o serwis ) :)
a no to zmienia postać rzeczy, uniden 520xl po modyfikacjach jest całkiem dobry :)
jak się kupuje cb-radio to gruche się wywala bo to w każdym radiu to jest szajs, wstawia się ze wzmocnieniem i już lepiej, a głośnika wbudowanego nigdy nie używam mam oddzielny głośnik dokupiony, a tti pewnie nie stało w częstotliwości modulacja nie poprawiona to wiadomo. Jak jesteś z wawy to wejdź na www.cb-mania.pl i uderz do Radjan-a on jest dobrym szpecem :) albo wejdź na 27kanał i pokrzycz do grupy.



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » pt maja 14, 2010 13:37

BartekGib pisze:Sory kolego, ale z tego co zauważyłem, uważasz się za guru + chyba szukasz zaczepki
:pub: dobrze powiedziane,


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » ndz maja 16, 2010 11:22

Witam posiadam na chwile obecna sprzet w aucie taki...

Radio CB : Alan 109 + Sirio ML-145
chciałbym sprzecik wymienić na
Radio CB : President Johnny I Philipines + President Florida ( Na miasto ) + Sirio Ml-145 ( Na trase)

Odczuje dużo różnice między Alanem 109 ??
I Drugie pytanie czy Florida jest lepsza na Miasto od Bata Ml-145?? Bo wiem że jak będę podróżował w wakacje to na pewno z Ml-145 a floryde myśle czepiać w miasto?? Dobrze mówie czy nie??


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » ndz maja 16, 2010 11:34

Hz pisze:President Johnny I Philipines + President Florida ( Na miasto ) + Sirio Ml-145 ( Na trase)
mam kilka sztuk od ok 20lat johnnego I i na prawdę stara dobra robota, w służbowym z ml-145 w mieście jak i na trasie dobrze się sprawuje, polecam, co do kupywania specjalnie floridy na miasto to dla mnie wyrzucanie kasy w błoto, chyba że mieszkasz w wawie, krakowie czy innym dużym miastem to jakoś tam można wytłumaczyć ale tak jak pisałem kasa w błoto.
Hz pisze:Odczuje dużo różnice między Alanem 109 ??
kolosalne.
Hz pisze:I Drugie pytanie czy Florida jest lepsza na Miasto od Bata Ml-145?? B
nie, jedyny argument to że mniej zakłóceń na floridzie, ale radio ma szumieć! :) w mieście jest dużo zakłóceń i spróbuj się przebić floridą przez nie, a z mlką masz szanse, następnie spróbuj spytać się o ulice kogoś na floridzie, wjedziesz między bloki i dup.., ale to twój wybór :) taka jest moja opinia... zaraz pewnie napisze (kristupsen) jaka florida jest wspaniała, :rotfl:
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 11:34 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » ndz maja 16, 2010 11:53

Link, Nie po posiadam 3 anteny CB

Sirio ML-145 Która cały czas używam
Własnie Floride
Oraz IC-100 Hustler xD Która już tylko się kurzy w garażu xDD :grin: :grin:



Jeszcze myśle o antenie PRESIDENT MISSOURI aby kupić co wy na to ??
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 11:54 przez Hz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » ndz maja 16, 2010 11:57

Hz pisze:Sirio ML-145 Która cały czas używam
Własnie Floride
Oraz IC-100 Hustler xD Która już tylko się kurzy w garażu xDD :grin: :grin:



Jeszcze myśle o antenie PRESIDENT MISSOURI aby kupić co wy na to ??
missouri- czyli świński ogonek, gorzej niż florida, z tych anten to jedynie bym ml-145 używał, ale jak masz za dużo kasy to kupuj :helm:
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 11:57 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Hz
cS 1.6 STEAM...
cS 1.6 STEAM...
Posty: 1122
Rejestracja: pt cze 01, 2007 17:25
Lokalizacja: SL !
Kontakt:

Post autor: Hz » ndz maja 16, 2010 12:07

Link, Szukam czegoś aby chodziło dobrze i płynie... Radyjko wymienie ale antene mowisz ml-145 dać ?


5.03.2012-17.08.2013 Było moje teraz ma innego właściela
Obrazek
Passat B5FL AVF+ By Hz!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości