CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » śr kwie 28, 2010 22:21

Chmarski pisze:VDO - Blink napisał/a:
Tylko też minus, bo mam ją zamontowaną od dołu klapy bagażnika (nie mogłem wykombinować innego uchwytu bliżej dachu ;/ a dziury nie chcę robić)

To zrezygnuj z uchwytu i postaw antenę na magnesie. Będzie lepiej działać.
Miałem już na magnesie. Najpierw na środku dachu bez podkładki - pojawił się rudy okrąg i nie sżło tego już zwalczyć, więc kupiłem gumową podkładkę i założyłem magnes z boku z tyłu dachu - to teraz odparzyło lakier i zmienił siłe kolor na siwy ze srebrnego, pojawiły się małe popękane dziurki. Poza tym mając magnes, nie mogłem właczyć nawiewu bo cały szum w CB radiu słyszałem. Teraz mam uchwyt, jestem zadowolony i mam o wiele lepszy zasięg niż na poprzednich badziewiach, jakie miałem. A te paremetry co mam teraz mi odpowiadają :bigok: No i nie mam szumu w CB, jak właczam nawiew :green_fuck:

I poza tym wątpie żeby jakakolwiek ML-145 na magnesie brała lepiej niż ten Lemm co teraz mam :bigok: A montując bat 1,7m na dachu to wyobraź sobie gdzie będzie koniec anteny :panna: pewnie gdzieś na wysokości 3,3 metra :panna:
Ostatnio zmieniony śr kwie 28, 2010 22:26 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw kwie 29, 2010 09:32

VDO - Blink pisze:kupiłem gumową podkładkę i założyłem magnes z boku z tyłu dachu - to teraz odparzyło lakier i zmienił siłe kolor na siwy ze srebrnego, pojawiły się małe popękane dziurki.
magnesówke się zdejmuje za każdym razem a nie zostawia się ją na dachu ;)
VDO - Blink pisze:I poza tym wątpie żeby jakakolwiek ML-145 na magnesie brała lepiej niż ten Lemm co teraz mam :bigok: A montując bat 1,7m
mlka ma 1,4m a lemm twój 1,7m to normalne że będzie dalej, :)
VDO - Blink pisze:na dachu to wyobraź sobie gdzie będzie koniec anteny :panna: pewnie gdzieś na wysokości 3,3 metra :panna:
zamontuj sobie sirio l7 2,7m to jest bat dopiero :bajer:
15km na 1,7m antenie to tak średnio jak pisałem, zależy jak mierzyłeś odległość, w jakim terenie i co druga osoba miała po drugiej stronie mikrofonu :bajer:
Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 09:33 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » czw kwie 29, 2010 12:24

Link pisze:mlka ma 1,4m a lemm twój 1,7m to normalne że będzie dalej,
Pod warunkiem, że ten Lemm będzie zainstalowany na dachu.
Bo aktualnie jak rozumiem jest:
VDO - Blink pisze:mam ją zamontowaną od dołu klapy bagażnika (nie mogłem wykombinować innego uchwytu bliżej dachu ;/ a dziury nie chcę robić)
i nie sądzę by było w takiej sytuacji z Lemma lepiej.
VDO - Blink pisze:A montując bat 1,7m na dachu to wyobraź sobie gdzie będzie koniec anteny pewnie gdzieś na wysokości 3,3 metra
Nie muszę sobie wyobrażać. Ja mam na magnesie antenę 2m. Twoja byłaby niżej.
Kristensen pisze:Nie zmieniam zdania. Radio president johny II ASC samo w sobie ok, ale nie jest najlepsze skoro wymaga korekty ASC i nie przemilczałem tego tylko o tym wspomniałem podając link. A zakładałem, że jak ktoś podaje cene za zestaw w granicach 700 zł to nie chce tanszego unidena (co nie oznacza, że uniden jest zły).
OK. Akceptuję Twoja argumentację. Tyle, że z tych dwóch radii wołałbym już wziąć U520 i dółożyć do lepszej anteny i mikrofonu ze wzmocnieniem.
Przy kwocie 700 PLN to już można się połakomić na sporo lepszy kąsek niż ten President.
Kristensen pisze:Pisałem wcześniej, że u mnie cb spełnia 3 funkcje: ochrona przed drogówką, pytanie o ulice/nr domu w innym mieście, udzielanie info w mojej okolicy na ten sam temat. Takie zadania spełnia uniden +florida i jest ok.
W moim mieście taki zestaw od biedy może by i spełnił te funkcje, ale nie rwałbym sie na prowadzenie kogokolwiek przez miasto z takim zestawem.
No i u mnie w mieście Uniden strasznie szumi i trzeszczy. Na pocieszenie powiem, że President Johnny II ASC szumi i trzeszczy jeszcze bardziej.
Osławione ASC też się w Warszawie nie bardzo sprawdza. Duzó lepiej działa w Walkerze, ale to też nie jest to.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw kwie 29, 2010 13:26

Chmarski pisze:VDO - Blink napisał/a:
A montując bat 1,7m na dachu to wyobraź sobie gdzie będzie koniec anteny pewnie gdzieś na wysokości 3,3 metra

Nie muszę sobie wyobrażać. Ja mam na magnesie antenę 2m. Twoja byłaby niżej.
Ło, to podziwiam :blush: Dla mnie to trochę za wysoko.
Link pisze:VDO - Blink napisał/a:
kupiłem gumową podkładkę i założyłem magnes z boku z tyłu dachu - to teraz odparzyło lakier i zmienił siłe kolor na siwy ze srebrnego, pojawiły się małe popękane dziurki.
magnesówke się zdejmuje za każdym razem a nie zostawia się ją na dachu
Od kiedy magnesówkę się zdejmuje? Ja przez przypadek 'tylko' trochę oderwałem i się rozstroiła, potem musialem od nowa dostrajać ;/

Dziś musiałem ściągnąć swojego Lemm'a na motylku, gdyż parkowałem w mieścinie i nie ryzykowąłem utraty sprzętu. Po założeniu zauważyłem że rozmowy łapie jakby przerywane, tzn złapie coś i słysze przyrawanie, jaky coś ucinało? Musze jeszcze raz zestroić antenkę teraz? Przy pierwszym strojeniu gość sie zarzekał, że po ściągnięciu na motylku nie muszę nie, ale teraz mam wrażenie ze parametry się pogorszyły, a w trasie to mało co słyszę ;/ Muszę chyba wykombinować inne miejsce dla tego Lemma, bo naprawdę widzę, że szału i rewelacji nie ma. Co byście mi polecili z montażem w mojej golfinie? Myślałem też o tej rynnie co jest na dachum ale tam jest gumowa uszczelka i nie wiem jak to ściągnąć. Nie chcę już magnesu. Wolę coś pokombinować z montażem.
Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 13:30 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 1 raz.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » czw kwie 29, 2010 13:46

VDO - Blink pisze:Od kiedy magnesówkę się zdejmuje? Ja przez przypadek 'tylko' trochę oderwałem i się rozstroiła, potem musialem od nowa dostrajać ;/
Ja zdejmuję, ale tylko wtedy gdy wjeżdżam do jakiegoś garażu podziemnego. Tyle, że ja mam samochód w leasingu, którego potem nie będę odkupował.
Mimo to warto ją zdejmować i czasem postawić w inne miejsce. Wtedy fajnie jest jak antena stroi się szeroko, bo przesunięcie o szerokość magnesu będzie miało dla niej mały wpływ na SWR.
VDO - Blink pisze:Po założeniu zauważyłem że rozmowy łapie jakby przerywane, tzn złapie coś i słysze przyrawanie, jaky coś ucinało? Musze jeszcze raz zestroić antenkę teraz? Przy pierwszym strojeniu gość sie zarzekał, że po ściągnięciu na motylku nie muszę nie, ale teraz mam wrażenie ze parametry się pogorszyły
No i dobrze mówił. Nie powinno nic się dziać. Sprawdź czy ją dobrza przykręciłeś. Czy nie ma jakiegoś luzu na złączu.
No i po zimie dobrze jest na wszelki wypadek przejrzeć instalację antenową. Miernik SWR w łapę, sprawdzenie czy połączenia się nie poutleniały itp.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw kwie 29, 2010 22:21

Chmarski pisze:Ja zdejmuję, ale tylko wtedy gdy wjeżdżam do jakiegoś garażu podziemnego
Ja też zdejmowałem, ale nie na magnesie tylko odkręcałem na gwincie.

W sumie teraz myśle nad uchwytem własnej roboty do mojej montażówki i chciałbym ją posadzić bliżej dachu i chyba jednak trochę wyżej. Muszę obczaić tylko jakieś mocowanie, żeby szło potem bagażnik otworzyć. Na dachu już nie chce mieć antenki bo teraz musze cały dach pomalować ;/



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pt kwie 30, 2010 11:09

VDO - Blink pisze:Ja też zdejmowałem, ale nie na magnesie tylko odkręcałem na gwincie.
Od dawna mnie intryguje taka forma demontażu :goof:
VDO - Blink pisze:Na dachu już nie chce mieć antenki bo teraz musze cały dach pomalować ;/
No to w tej chwili Ci nie robi różnicy bo i tak będziesz malował :chytry:

Ja miałem rdzawe przebitki w Zafirze. W mk6 nie mam nic. W Subaru też nic nie ma. Nie wiem czy to kwestia lakieru czy samej blachy.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt kwie 30, 2010 13:04

Chmarski pisze:Ja miałem rdzawe przebitki w Zafirze. W mk6 nie mam nic. W Subaru też nic nie ma. Nie wiem czy to kwestia lakieru czy samej blachy.
Folii aluminiowej pod magnesem. Ja miałem trochę ją poździeraną i łapał surowy magnes, co w połączeniu z wodą dawało rudą. Dziś kupuję reflektometr i zmieniam miejsce antenki :bajer:
Chmarski pisze:Od dawna mnie intryguje taka forma demontażu
Dlaczego? :chytry:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pt kwie 30, 2010 13:16

Bo może jestem w błędzie, ale chyba łatwiej zdjąć antenę z magnesem niż ją z niego odkręcać. OK, rozumiem, jak ktoś sobie kabel przeciągnął pod relingiem, ale w hatchbacku czy sedanie?
Ostatnio zmieniony pt kwie 30, 2010 13:16 przez Chmarski, łącznie zmieniany 1 raz.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt kwie 30, 2010 13:31

Ja tu widzę że ile ludzi tyle teorii. Ja ściągałem z magnesem i sie rozstrajało. Odkręcałem i było dobrze. Raz łapie dobrze a raz gorzej.

Chmarski, a bawiłeś się z kablami? Bo ja tego lemma dostałem bez końcówki do radia dlatego musiałem przełożyć od starej antenki i ją tylko wcisłem (tzn zerwałem trochę pancerza i wcisłem tak jak miałem tą poprzednią) Dobrze zrobiłem czy trzeba te kabelki tam jakoś zlutować do końcówki?



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pt kwie 30, 2010 13:47

VDO - Blink, czy Ty mnie nie próbujesz wkręcać?
No jasne, że trzeba zalutować. I to prządnie. Jak wcisnąłeś tylko, to na kazdym wyboju mozesz stracić kontakt elektryczny. Jak nie ma kontaktu to i do anteny nic nie dołazi. No to co ona ma wypromieniować?
I z tego właśnie powodu masz te przerwy w odbieraniu.

Zrób to porządnie i to szybko żeby Ci końcówek w radiu nie pojarało. Odbierać od biedy możesz. Tylko nie nadawaj.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pn maja 03, 2010 22:57

A orientuje się ktoś w radyjkach trochę starszych? Latam po różnych forach i widzę, że ludzie bardzo chwalą stare kontrukcje takie jak Alan 18 czy też 28 i własnie się tak zastanawiam czy się nie skusić na coś używanego i starszego? Miałbym na wydanie ok 300PLN i teraz dylemat. Nowe czy używane? Oscylowałbym tylko miedzy dwoma markami: Alan lub President. Co możecie mi doradzić?



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt maja 04, 2010 07:13

VDO - Blink, http://www.allegro.pl/item1022823093_cb ... warto.html http://www.allegro.pl/item989911521_pre ... chowa.html http://www.allegro.pl/item1016675951_pr ... assic.html ceny są wyższe, ale za dobre się płaci :)



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt maja 04, 2010 16:06

Link pisze:VDO - Blink, http://www.allegro.pl/item1016675951_pr ... assic.html ceny są wyższe, ale za dobre się płaci :)
Mój zaopatrzeniowiec :helm:
Nigdzie indziej radia lub mikrofonu nie kupię. A jeśli nawet kupię, to trafi do niego na warsztat zanim zacznę używać. :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości