MFD nie wyświetla trasy

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: MiGsu » pn mar 14, 2011 03:34

witam,
mam problem, zmieniłem navi mcd na mfd w swoim golfiku i nawigacjanie wyświetla mi trasy. konkretnie mi jej nie wytycza. pokazuje odległość w km ale chyba w linii prostej, pokazuje moja pozycje na drodze, prędkośc i itp lecz nie pokazuje jak powiniennem jechać. tylko np. kierunek północ 250 km i tyle



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: Yuri » pn mar 14, 2011 16:36

Użyłeś takiego adaptera?: http://www.naviservice.com.pl/?item=92&t=1300112925" onclick="window.open(this.href);return false;. Z doświadczenia i z tego co wyczytałem w necie (miałem już Gammę V, MCD i MFD) wnioskuję, że MCD używa do prowadzenia Gali doprowadzonej do kostki ISO, więc nie ma żadnych hocków klocków. W przypadku MFD Galę trzeba wyprowadzić z kostki ISO (albo bezpośrednio) do tej płaskiej szerokiej 26-pinowej wtyczki (wejście Tacho). Oprócz tego, trzeba do tej wtyczki też zapodać "+" i jak ktoś chce to jeszcze sygnał wstecznego, ale nie jest on konieczny. Reasumując można kupić ww. adapter i po sprawie, albo pobawić się samemu. Twój wybór.

P.s. Po tym wszystkim trzeba zmienić kodowanie impulsów w sofcie. Tutaj masz mniej więcej podobny temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9&start=14" onclick="window.open(this.href);return false;



MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: MiGsu » czw mar 24, 2011 17:36

nie nie uzywałem żadnego adaptera, tak jak wyciagnołem tak podlączylem. czy jesteś pewien ze podłączenie go załatwi sprawę. tak jak pisałem póki co satelity wylapuj, pozycje moją rownież tylko tej trasy nie pokazuje



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: Yuri » czw mar 24, 2011 21:54

MiGsu pisze:czy jesteś pewien ze podłączenie go załatwi sprawę.
Adapter+kodowanie impulsów załatwi sprawę.
MiGsu pisze: tak jak pisałem póki co satelity wylapuj, pozycje moją rownież tylko tej trasy nie pokazuje
No bo antenę GPS masz podłączoną i pozycję na mapie Ci ustali, tyle, że nie ma co Cię prowadzić. W ori zestawach są to sygnały z ABS, a w "dokładańcach" najczęściej ww. Gala.



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: makeć » sob mar 26, 2011 08:36

Yuri pisze:+kodowanie impulsów załatwi sprawę.
najważniejszą sprawą jest zaproponowanie navi, by pracowała z sygnału GALA.
Jeśli masz działająca płytkę w napędzie, to w trybie menu wciśnij jednocześnie 3 i 6, następnie naciśnij flagę, navi wpuści cię do trybu kodowania. Teraz zmieniasz impuls (45, albo 46), na 8. Dopiero od tego momentu nawigacja bdzie czytała predkośc itp, z GALI.
Najszybciej można to wszystko zrobić przez vaga (łącznie z wpisem obwodu kół, choć to nie ma większego znaczenia).
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: MiGsu » ndz mar 27, 2011 08:48

ok udało mi sie wejsc w to menu, były tam dwie pozycje, druga gdzie było 48 zmienilem na 8, teraz musze sie tylko pogłowić jak nagrać płytke z navi pl zeby sprawdzic czy wszystko ok



MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: MiGsu » wt mar 29, 2011 18:48

dobra, sprawdziłem navi, faktycznie problem się rozwiązał bez dokupienia dodatkowego kabelka. Zmienienie impulsu na 8 dało rade. mam tylko pytanko, bo nie wiem czy nawi mi dobrze chodzi czy czegos jeszcze nie musze pozmieniac. trase wytycza mi, widze ją na ekranie jednak na komputerze ta strzałka ma się nijak do reszty a niżej i tak cały czas pokazuje OFF ROAD. nie informuje mnie gdzie i jak skręcic mam na myśli polecenia głosowe, jeżeli skręce gdzieś nie tak jak powinienem to nie wytycza mi nowej trasy. dlaczego takie jaja??



Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: Yuri » wt mar 29, 2011 22:51

Może płyta źle nagrana? :-k



MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: MiGsu » śr mar 30, 2011 14:53

nie nie kolega sprawdzał u siebie w autku i chula az miło, dzis nawet nawi mi zaskoczyła elegancko prowadziła mnie do domku i 10km zrobiłem według nawi w 2 min z pracy do domu, tyle tylko że jechałem całkiem gdzieś indziej. chyba musze sie wybrać do jakiegoś majstra od nawi. mimo wszystko dziękuje



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: makeć » czw mar 31, 2011 16:51

zacznij od podłączenia adapterka Plug & Play:
http://allegro.pl/plug-play-adapter-do- ... 87973.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak go podłączysz, zmienisz tryb odczytu Gala, to wiele się rozjaśni.
Jak chcesz jechać do majstra od navi, to przygotuj się na większy wydatek ;)
Jeśli twoją płytkę inna navi odczytuje, to u ciebie pomogło by czyszczenie soczewki lasera.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: MiGsu » sob kwie 09, 2011 11:13

no dobra kupuje ten kabelek plkug&play. w sumie nie watpie już ze to mogło by pomóc tylko tak dla upewnienia - ja nie wsadzam navi na nowo do golfa, a tylko wymieniam na nowszy model z MCD na MFD. czy w tym wypadku także potrzeba jakies adaptery? byłem przekonany ze tylko podłaczenie i tyle. faktycznie została mi jakaś wolna kostka w navi, jak pamiętam patrząc od tyłu po lewej stronie, czarna, chyba 8-12 pinowa. no i jakaś wiazka z podłaczenia do mcd której juz nie miałem gdzie wcisnąc. koloru nie pamietam. czy ten adapter łacze z ta wiązka i wpinam w wolne miejsce w/w do navi? to by miało sens.



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: makeć » ndz kwie 10, 2011 06:58

MiGsu pisze:a tylko wymieniam na nowszy model z MCD na MFD. czy w tym wypadku także potrzeba jakies adaptery?
czy nowszy, to trzeba by było to sprawdzić ;)
... a przy takiej podmianie, jak najbardziej potrzebujesz adapterka, możesz sam się pobawić, kupić kosteczki i heja, ale czy warto ?? :hmm:
Sam pewnie zauważyłeś, że MFD ma wejście 26 pin, właśnie przez to złącze navi "pobiera" wiele informacji, w MCD, odbywa się to troszkę inaczej i po to jest ten adapterek.
pozdr


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

MiGsu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:59

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: MiGsu » wt kwie 19, 2011 23:48

I działa, adapterek zamontowany i odrazu dojechałem do celu. Tylko mam małe ale... Wydaje mi się ze po minięciu skrętu mówi mi abym teraz skręcił. Czy da się to jakoś wyregulować?? Taktowanie czy cos takiego już mam zminione z 48 na 8. Mam 17" kółeczka. :okej:



Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

MFD nie wyświetla trasy

Post autor: makeć » śr kwie 20, 2011 19:31

możesz spróbować wpisać z ręki:
1818 - 205/40 ZR17 (Sommerreifen)
1930 - 225/45 R17 (Sommerreifen)
2074 - 225/55 R17 (Sommerreifen)
1964 - 235/45 R17 (Sommerreifen)
1940 - 255/40 R17 (Sommerreifen)
1930 - 225/45 R17 (Winterreifen)
2070 - 225/55 R17 (Winterreifen)
1940 - 255/40 R17 (Winterreifen)
myślę, że wiesz gdzie ?
Nie ma gwarancji, że będzie lepiej.
pozdr


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości