awaria cb radio ultra III

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

awaria cb radio ultra III

Post autor: KiLLerXX » pn wrz 20, 2010 11:54

Witam

Mam problem z moim tanim radyjkiem ultra III ,dotychczas wraz z antenką presidenta sluzylo mi bez najmniejszych problemów. Bylem slyszalny bardzo dobrze, jak i odbieralem nieźle.
Dziś w trasie po uslyszeniu komunikatu, postanowilem odpowiedzieć. Zdziwiony, ze nie uslyszalem zadnej odpowiedzi, zglosnilem CB na maxa. Okazalo sie ze dźwięk slychac dopiero po przylozeniu ucha do radia (czyli praktycznie nie slychac).
Wiem, ze wielu z was uważa to radia za smieć, jednak nie mam kasy na lepsze.
Bylbym wdzięczny gdybyście pomogoli mi je naprawiać, bo zupelnie nie wiem w czym problem
pozdrawiam


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

awaria cb radio ultra III

Post autor: Chmarski » pn wrz 20, 2010 12:06

Podłącz głośnik zewnętrzny i sprawdź jak działa.
Jak też nie zadziała to do serwisu.
Jak zadziała, to możesz z nim jeździć albo też się udać do serwisu w celu naprawy sprzętu.

Powody moga być różne począwszy od zimnych lutów poprzez popękane ścieżki do uszkodzenia elemantów elektronicznych włącznie.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
KiLLerXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 13, 2010 18:41
Lokalizacja: Poznań/Września

awaria cb radio ultra III

Post autor: KiLLerXX » pn wrz 20, 2010 15:57

jedyne co mialem pod ręka to sluchawki, podlaczylem je. urzadzenie rowniez bardzo cicho dziala na sluchawkach, pozatym slyszalem caly czas jakies dziwne sprzężania ,zaklocenia (ktorych odziwo nigdy nie mialem )


VW GOLF Mk II 1.3
Daihatsu Charade G100
Daihatsu Charade G10

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

awaria cb radio ultra III

Post autor: Chmarski » wt wrz 21, 2010 09:55

Z własnego doświadczenia wiem, że słuchawki stereofoniczne niekoniecznie dobrze działają po podłączeniu do wtyku głośnikowego. Przy monofonicznej jest ok, tylko czy gdzieś jakąś masz? Ja używam mikrofono-słuchawki, z której diaxem wyciąłem wtyk mikrofonowy.
Podjedź do serwisu cb i niech na chwilkę Ci użyczą głośnika. A potem się zastanów czy warta jest naprawa tego sprzętu.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
stanislawski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 22:57

awaria cb radio ultra III

Post autor: stanislawski » pt wrz 24, 2010 07:21

Niestety, Ultra III jest urządzeniem z niższej półki, po pewnym czasie użytkowania robi się w nim cała masa niedolutów. Ja robię taką naprawę "od ręki" jednak do Krakowa masz zdecydowanie za daleko. Koszt naprawy ok. 30zł, trzeba wziąć stację lutowniczą, cieniutki drut cynowy i do roboty! Trzeba poprawić wszystkie połączenia z płytkami modułów na płycie głównej, efekt natychmiastowy.
Oczywicie wcześniej warto sprawdzić sam mikrofon, czy nie są przerwane kable we wtyku itd.
Pozdrawiam.


Tato, a dlaczego ten samochód jest zepsuty?
Synku, on nie jest zepsuty. To diesel.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości