Problem z nawigacją MFD

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
czarnyzip
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn sie 02, 2010 23:12
Lokalizacja: DPL

Problem z nawigacją MFD

Post autor: czarnyzip » śr sie 11, 2010 20:14

Witam
mam problem z nawigacją w mojej borze. chodzi mianowicie o to, że nie pokazuje mi aktualnej pozycji na mapie. sądziłem że to wina braku masztu anteny (bo go nie było ;p ) ale po zamontowaniu problem pozostał. ile razy daje prowadzenie do celu to daje komunikat że moja aktualna pozycja jest poza zasięgiem elektronicznej sieci dróg czy coś w tym stylu (mam wgraną mapę polski i czech) a pozycje pokazuje mi jakbym był w niemczech ;/ acha i w ogóle brak sygnału gps ;/ ktoś wie jak to rozwiązać???
pozdrawiam


CZARNYZIP

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: makeć » śr sie 11, 2010 22:35

na początek wymontować radio i sprawdzić co tam się dzieje, być może jest wypiete z anteny. Możesz też zacząć od podłączenia vaga i sprawdzić, jeśli coś z nią nie halo to będą jakieś błędy, które ewentualnie nakieruja na problem. Przyczyna, może też leżeć w źle wypalonej płytce, no chyba, że ma sz oryginał. Czyszczenie soczewki też czasem pomaga.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: xander_88 » śr sie 18, 2010 12:41

witam
chce sie podpiąć by nie zakładać nowego tematu . Problemem jest "rzadko" dzialajaca mapa :) tzn. swieci sie komunikat CD jest niekompatybilne dla MFD i tak wyciagam plyte po 10 razy i za kazdym razem to samo :crazy: czasami zostawiam ja tak i np. 15 min. zatrybi i wszystko elegancko dziala . MFD jest dolozona ale podlaczona zgodnie ze sztuka ;) wiec nie wiem w czym tkwi problem?
Aha wgrany jest Polski soft (nie moja robota) glowny podejrzany jak narazie :)
Myslalem ze to laser ale po 1 atakowalem go plytka czyszcząca (nie ta za 1 zl ;) z tych "lepszych" z plynem) po 2 robilem czyszczenie zgodnie z porada makeć, a (chyba z forum paska ta porada) po czym wogole myslalem ze uwalilem laser ale ori plytka (niestety mapa tylko germany :( innej nie mam do próby) dziala za kazdym razem tzn. zaczytuja ja pokazuje chyba Berlin :) i pomalu wedruje do Polski gdzie wyswietla tylka moja pozycje .
w czym moze tkiwc jesczze problem ?


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Problem z nawigacją MFD

Post autor: wariat12233 » śr sie 18, 2010 16:36

xander_88,
dobrze wypal płytke z mapą polski i będzie śmigać


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Yuri
Forum Master
Forum Master
Posty: 1249
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 02:02
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Problem z nawigacją MFD

Post autor: Yuri » śr sie 18, 2010 16:44

wariat12233 pisze:xander_88,
dobrze wypal płytke z mapą polski i będzie śmigać
Dokładnie. Wszystko wskazuje na to, że nagrana płyta jest kiepskiej jakości. Najlepiej kup jakąś dobrą płytę CD-R (tylko nie jakiegoś najtańszego chinola za 10 gr. w pierwszym lepszym kiosku) i wypal jeszcze raz używając niskiej prędkości nagrywania. Powinno być OK.



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: xander_88 » śr sie 18, 2010 23:20

wariat12233, Yuri, dzieki Panowie wielkie za zainteresowanie tematem :pub:
wariat12233 pisze:dobrze wypal płytke
Yuri pisze:nagrana płyta jest kiepskiej jakości
No i tu jest kolejny problem :panna: rece opadaja poprostu ... spedzilem chyba z tydzien na forach roznych odnosnie tego ... wypalam clonem itd. wszystko tak jak powinno byc tylko ze przy ustawieniu 1x powinien nagrywac z predkoscia 176 kByte/s a na mojej nagrywarce jest to (jak juz zaczyna wypalac ) 1760 w porywach do 2500 :kac: przynajmniej tak widac na podgladzie w wartosciach ... tak ma byc ?
Yuri pisze:Najlepiej kup jakąś dobrą płytę CD-R
Wpadlem do sklepu ze sprzetem RTV i kazalem sobie dac wszystkie mozliwe CD-Ry po 2 szt :) na zadnym nie poszla :grrr:
Pozyczylem nagryware u kumpla 8 letnia (dokladny model : GCE-8400B jest to LG) bo na mojej 2 letniej nie zagadalo a wyczytalem ze im starsza nag. tym lepiej wypali i to samo :( wypalilem u kumpla na starym lapku (jakis drut straszny tylko do vag'a itp) tez nic ... U szwagra na jakims LG'ku 5-6 letnim tez nic ...
Stwierdzilem wiec ze moze sciagnelem lipna mape od caly problem :) wiec mapki zaczol mi ogarniac kolega z forum mariosola od swojego kumpla ktory wypalal sobie do passka i to wlasnie od niego plytki trybia ale rzadko .. tzn. pierwsza 08/09 praktycznie 2 razy przez 2 miesiace zadziałała :hmm: :lol:
teraz mam 09/10 i zatrybila 2 razy prez 2 dni ;) heheh
Nadal myslicie ze to wina zlego wypalenia ? moze mi ktos podeslac na PW cos do zassania ;) pewnego zebym chociaz wiedzial ze to musi dzialac :)
czekam na jakies sugestie bo juz glowa boli :grin:
pozdro


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: xander_88 » pt sie 20, 2010 16:40

wariat12233, dzieki wielkie juz sciagniete.
Dobra kolejne 2 plyty uwalone ... jesczze jedna rzecz przychodzi mi do glowy ... w pliku z mapami sa 3 pliki (img,sub,ccd) gdy nagrywam z automatu nagrywa sie tylko ccd ( jako domyslne ustawienie clona - clonecd image control file) moze trzeba nagrac tylko plik sub ? bo po wybraniu "all files" nie moge nagrac obu ...
PS;wkleil bym print screen'y bylo by duzo latwiej .. ale na tym super nowym zmienionym forum nie umiem ..


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Problem z nawigacją MFD

Post autor: wariat12233 » pt sie 20, 2010 17:39

xander_88,
a dodałeś profil w clonie?? w paczce pobranej musisz mieć plik profilu który kopiujesz w folder z profilami clona. Nie pamiętam już jakie on ma rozszerzenie ale łatwo to sprawdzisz wchodząc w clona. Prawdopodobnie CCP ale sprawdz to bo aktualnie nie mam zainstalowanego clona


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: xander_88 » pt sie 20, 2010 22:57

wariat12233 pisze:a dodałeś profil w clonie??
nie no pewnie :) wszystko robilem wedlug jakis tam opisow z roznych for ... Chyba trzeba bedzie na warsztat gdzies ta navi oddac :(


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: makeć » sob sie 21, 2010 00:32

nagrywarka i jeszcze raz nagrywarka !!
przeczyścić laser w navi i znów próba.
jeśli nagrywarka jest ok to nie ma znaczenia płytka, ja nagram na takiej z marketu za 10 gr. i będzie chodzić :D
sztuka jest sztuka ;)
clone CD > Data CD x 1 lub GAME i też x 1
musi pójść.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: xander_88 » sob sie 21, 2010 01:04

makeć, czyli mowisz zeby nie nagrywac na tym dodatkowym profilu (telemapa.....) ? tylko sprobowac na data albo game ?


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: makeć » sob sie 21, 2010 14:01

ten "magiczny" profil to właśnie DATA CD, prędkość x1 i już, profil game jest podobny i również radzi sobie z obrazem płyty. Ważne by clone był full. Ja nagrywam na wersji 5.0.3.1.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: xander_88 » sob sie 21, 2010 14:33

makeć, ale z tego co ja wyczytalem to Ty juz u sibie laser zieniales :) wiec nie rob mi tu mentliku w glowie ze na plytkach za 10gr. Ci wszystko idzie :hmm: :grin: ... clona mam ... kurcze nie wiem ... chyba full ale na 21 dni testowy ?
Mozesz podeslac na PW z kad zakupic laser .. bo poznajdywalem i takie za 35 zl i takie za 6X i takie za 1XX :) . Z wymiana chyba nie ma grubej awantury tylko wypiac i wpiac nowy ?


ex: MK4 245 km/460nm

Awatar użytkownika
makeć
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: sob sie 04, 2007 12:10
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Problem z nawigacją MFD

Post autor: makeć » sob sie 21, 2010 19:11

laser wymieniałem na początku użytkowania auta (kupiłem z felernym), płytki chodzą w każdej navi :bajer:, a płyty mam z allegro, bliżej nieznany producent, w każdym bądź razie najtańsze.
jeśli masz testową wersję to nie jest full ;)
Zacznij od czyszczenia soczewki, a wtedy ewentualnie pomyśl o wymianie. Ja kupowałem z wawki, przez znajomego, kosztował 150 pln.
Niestety, telefon do gościa, który miał takie rzeczy jest już nieaktualny, więc nie pomogę.
Widziałem na ebayu i na allegro czasem.
Pozdrawiam


Moje aktualne wersje VCDS V2: ADAKO 23.3.1 (PL) i 23.3.1 (EN).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości