Citizen Band

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: Mako » pt lip 30, 2010 07:54

to słąbiutko 32km z takim sprzętem co on posiada



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt lip 30, 2010 13:39

Co masz na myśli? On ma słaby bo ja nie doleciałem czy ja mam słaby bo ja nie dolatuje?



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: Mako » pt lip 30, 2010 13:48

jeżeli on z bazy do ciebie (a ty masz chyba s1200) słabo dolatuje, a jeżeli jeszcze dopał używał to w ogóle odległość to taka przeciętna



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » pt lip 30, 2010 14:46

Jak Ty od siebie idziesz słabo na te 32km... to jest dobrze. On ma do popracowania nad tematem zasięgu. Chyba, że nie jest otawrty w Twoim kierunku. Ale i w takim przypadku to nienajlepiej jest.

Co do anten, to ja testowałem w swojej konfiguracji - czyli magnes. WA-27 w dziurze podobno dostaje trochę od T5000. W przypadku magnesu idzie lepiej. Mimo to, dla mnie jej elastyczność była najważniejsza. Texas jest mniej elastyczny, ale jak na razie wydaje się być wystarczająco elastyczny jak na motaż na magnesie. (Nie wiem jak się ma sprawa z oryginalnym promiennikiem).

A dzisiaj Jarek będzie patrzył co się da zrobić z Texasem wydłuzonym do 2,5m. Chłopaki zaczęli szaleć :panna:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » pt lip 30, 2010 21:26

Mako pisze:jeżeli on z bazy do ciebie (a ty masz chyba s1200) słabo dolatuje, a jeżeli jeszcze dopał używał to w ogóle odległość to taka przeciętna
Chmarski pisze:Jak Ty od siebie idziesz słabo na te 32km... to jest dobrze. On ma do popracowania nad tematem zasięgu. Chyba, że nie jest otawrty w Twoim kierunku. Ale i w takim przypadku to nienajlepiej jest.
Tylko podkreślam, że ja jestem od niego wyżej, a przez 80% drogi jest las. Mówił że ma dopał lampowy i że po rozgrzaniu sie dopału dopiero lepiej dolatywał. Potem jak już byłem w miarę na czytsytm terenie, wyłaczył dopał i dolatywał tak samo. Ja natomiast kiepsko doleciałem. Coś mi się wydaje że Alan pójdzie do Żyda :bajer:



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Re: Citizen Band

Post autor: BartekGib » sob lip 31, 2010 11:47

VDO - Blink - co - kolejna zmianka sie szykuje ;) ? ? ? ?


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob lip 31, 2010 14:30

Taa... Tylko jeszcze nie wiem na co. Na pewno musi pracować w SSB i mieć RF Gaina. No i więcej mocy od Alana. To są 3 podstawowe warunki.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Re: Citizen Band

Post autor: Chmarski » sob lip 31, 2010 16:43

Dzwon do Jarka. Byc moze bedzie mial jeszcze jedna Omegaforce S45 w okolicach srody. Starsza od tej mojej no i uzywana.Nie wiem czy ktos juz jej nie klepnal...

Moj Albrecht juz ma kupca wiec Ci go nie zaoferuje.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob lip 31, 2010 16:56

Tymczasem klepłem starego Alana za czapkę śliwek serii 199/102/109, ale to jest jakiś model 54E na zachód przeznaczony. Biorę zobaczyć co to będzie. Modulacja tylko FM, więc pewnie ma 1W tylko. Upchne go potem na allegiełdzie.

Chmarski, Omegaforce to pewnie z 1k PLN będzie kosztował, jak nie więcej.Sporo za dużo jeszcze jak na mój próg. Narazie myśle o Alanie 87, bo czytam i widzę że te wszystkie Rengery i inne podobne są robione na płycie 87. Jeśli uda mi się coś korzystnie wyrwać to będe własnie o tym myślał. Z Frankiem jeszcze nie gadałem i nie wiem czy jeszcze ma tego lincolna, co mi oferował za 400PLN. Teraz chciałbym kupić radio z myślą o bazie, bo zabierałbym radio do domu z auta, dlatego takie wymogi a nie inne.

Sprawę załatwiłaby dopałka do mojej 18stki, ale znając mnie to nie ogarne tego i kupie znów jakiś badziewny wzmacniacz, którego nie dopasuje do radia i będzie tylko niepotrzebny syf. Lepiej tą kase dorzuce do lepszego radia.

Wyjaśnijcie mi jeszcze tak łopatologicznie jaka jest różnica między mocą AM/FM a P.E.P. Która jest ważniejsza jeśli chce mieć na #19 lepszy dopał ???

Cherokkiego może jeszcze sam wyreguluję, jak dojdzie drugie radio do mnie, to sobie porównam odsłuch.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » sob lip 31, 2010 17:08

Z witamina to uwazaj. Najwieksze szanse na poprawne dzialanie bedzie mialo stare Cte 747. Z nowych modeli to KL 203 P - z niebieskim radiatorem.
Tyle, ze bedziesz musial skrocic moc w Alanie, bo obie maja wysterowanie do 10W. Obie sa w klasie AB wiec nie powinny drzec modulacji.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob lip 31, 2010 17:17

Z tym że ja w Alanie mam 14W P.E.P., a normalnie widzę że Jarek napisał 6,4W.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » sob lip 31, 2010 17:36

Liczy sie PEP. Tyle wylazi w antene lub w witamine. Ma byc 10W w PEP do jej wysterowania.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Citizen Band

Post autor: VDO - Blink » sob lip 31, 2010 18:00

Czyli dopał niewskazany. Pozostaje mi celować w jakieś radio powyżej 15W w AM



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Citizen Band

Post autor: Chmarski » sob lip 31, 2010 18:13

Dopal musi byc dobrany.
Radio 15W... no to tyle Ci w tej chwili wychodzi. Moj Albrecht daje okolo22W w PEP. Roznica w stosunku do Twojego prawie zadna. Tyle, ze ma wstegi. Na alledrogo kosztuje jakies 750 PLN nowy. Potem rozblokowanie i poprawa parametrow. Wyjdzie troszke taniej od OmegaForce z dobrego zrodla. Tyle, ze zupelnie rozne radia to sa.
Jarek twierdzi, ze na nic swojej Omegi nie wymieni.


P.S. Przepraszam, ze bez polskich ankow, ale pisze z komorki. Zanioslo mnie do Leczycy dzisiaj.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości