CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » wt lip 20, 2010 23:11

Chmarski, to ja cie zaskoczę... Na radiu często słychać pseudo polaków którym za przecinek ku*wa i wiele innych słów służy. Myślę, że oni nawet polskiego nie znają.
( Nie mówię tu o epitetach na innych kierowców, bo i mnie nerwy czasem przyczaja..... :grin: )


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » wt lip 20, 2010 23:25

Też tego nie lubię jak na radiu same bluzgi lecą. Zazwyczaj wyciszam radio na chwilę albo jak jadę sam to staram się uspokoić delikwentów. Ale czasem też jest tak, że jadąc z dziewczyną mam CB odpalone i ktoś ładnie pyta o drogę, a po chwili rzuca k*** w eter, bo nie wie co to przecinek. Ostatnio po rozmowie z kolegą z bazówki CB, aż 2 razy w ciągu naszej debaty prosił o kulturę na radiu i na kanale #19 (tzn prosił, żebym nie uczyl się od chamów na radiu i kultularnie się zwracał do innych jako posiadacz CB)

Sprawa wulgaryzmów na CB jest poruszana na różnych forach o takiej tematyce, ale wśród posiadaczy CB radia w aucie mało osób tego przestrzega. My mozemy jednynie nie być gorsi od nich, starajac się kultularnie rozmawiać na pasmach CB

Meczy to nie tylko Ciebie, ale także i wielu innych posiadaczy.
Ostatnio zmieniony wt lip 20, 2010 23:28 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 1 raz.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » śr lip 21, 2010 10:54

enzo2211, a czemu to akurat mnie chcesz zaskoczyć? Myślisz, że nie wiem? Jak usłyszsysz kiedyś w Wawie donośne "nie klnij", to masz duże szanse trafić na mnie akurat.
enzo2211 pisze:Nie mówię tu o epitetach na innych kierowców, bo i mnie nerwy czasem przyczaja.....
A ja nie mam z tym problemów. Potrafię się wysłowić bez używania takich słów.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

loczinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr maja 06, 2009 15:07
Lokalizacja: Bywa Różnie

Post autor: loczinio » czw lip 22, 2010 13:32

witam mam pytanie z tych "głupich" na aukcji allegro chcialbym zakupic antene taka jak ta :http://allegro.pl/item1142061299_antena ... 3_dbi.html
teraz mam pytanie ktora to czesc anteny ten "promiennik"? bo pisze na niej ze promiennik srebrny a na fotce jest cala czarna i taka wlasnie mi odpowiada!!!



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw lip 22, 2010 14:46

Promiennnik to ten cienki drucik od góry. Na zdjęciu jest czarny, ale w sprzedaży model jest srebrny, w sumie taki szarawy bardziej ;) promiennik sie kończy pod tą sprężynką. Wpisz w google president georgia i zobacz inne wersje kolorystyczne.

Z drugiej strony płacić 170 PLN za antene o długości 31,5 cm to dla mnie niezrozumiałe :panna: :panna: :panna: Z takim ogonkiem to zasięg max 2-3km. Nie licz na więcej bo wbrew pozorom to nie marka, lecz długość ma znaczenie :bajer: :hmm:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » czw lip 22, 2010 22:52

loczinio, znam miejsce w Warszawie gdzie można kupić z czarnym promiennikiem. Tyle, że używaną. Do tej pory nie moge pojąć co ona w tym punkcie robi... stoi sobie taka na półeczce i nikt jej nie chce. Fakt, że akurat w tym punkcie wzięcie mają anteny w okolicach 2m, ewentualnie jakieś wyszukane ciekawostki dla tych, co je kolekcjonują. A tu proszę - jest i Georgia. Pewnie się napatoczyła z jakimś starym radiem jako gratis...
Właściciel pewnie byłby zadowolony jakby w końcu poszła. A cena pewnie byłaby lepsza niż za nówkę. Chociaż czarna... to kto go tam wie.

Jeśli chcesz używać CB, to raczej sobie odpuść taką antenę.
Jak zapytasz o drogę, to Ci jadący z przeciwka do których dolecisz, zanim Ci odpowiedzą będą już poza granicami Twojego odbioru.
Takie anteny można polecić tylko przedstawicielom handlowym tkwiącym w korku w Warszawie.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

loczinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr maja 06, 2009 15:07
Lokalizacja: Bywa Różnie

Post autor: loczinio » pt lip 23, 2010 15:39

Chmarski pisze:loczinio, znam miejsce w Warszawie gdzie można kupić z czarnym promiennikiem. Tyle, że używaną. Do tej pory nie moge pojąć co ona w tym punkcie robi... stoi sobie taka na półeczce i nikt jej nie chce. Fakt, że akurat w tym punkcie wzięcie mają anteny w okolicach 2m, ewentualnie jakieś wyszukane ciekawostki dla tych, co je kolekcjonują. A tu proszę - jest i Georgia. Pewnie się napatoczyła z jakimś starym radiem jako gratis...
Właściciel pewnie byłby zadowolony jakby w końcu poszła. A cena pewnie byłaby lepsza niż za nówkę. Chociaż czarna... to kto go tam wie.

Jeśli chcesz używać CB, to raczej sobie odpuść taką antenę.
Jak zapytasz o drogę, to Ci jadący z przeciwka do których dolecisz, zanim Ci odpowiedzą będą już poza granicami Twojego odbioru.
Takie anteny można polecić tylko przedstawicielom handlowym tkwiącym w korku w Warszawie.
to zaproponujcie mi jakas antenke (chodzi mi tylko i wylacznie o misiaczków)i myslalem ze ta wystarczy i prezentuje sie wmiare oki na aucie!!nie chce by sterczalo mi cos wielkiego i na dodatek malą szybko mozna zdemontowac i wrzucic do bagaznika!!

p.s jakies namiary wtrazie czego na ten sklep masz?(jest opcja kupna jej wysylkowo?)



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pt lip 23, 2010 16:14

W szybkim pakowaniu anteny do bagaznika nie ma jakichś dramatycznych różnic. Tak samo szybko wrzucisz 30cm jak i 60cm. Moja antenę do bagaznika będę chował o jakieś 3 sekundy dlużej niż Ty tę małą.
Interesują Cie misiaki w trasie czy w mieście?
Czy może jednak bardziej Ci zależy na prezencji anteny na samochodzie?

Namiar na sklep wyślę Ci za chwilę na pw.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt lip 23, 2010 17:04

Chmarski pisze:Do tej pory nie moge pojąć co ona w tym punkcie robi... stoi sobie taka na półeczce i nikt jej nie chce.
Ja też zachodzę po rozum do głowy i się zastanawiam, kto chciałby się na nią skusić u Jarka??? Może będzie pasować jako przedłużka do naszych dwumetrówek? :hmm:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pt lip 23, 2010 17:25

Ja już mam wystarczająco przełużoną 2-metrówkę.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

loczinio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: śr maja 06, 2009 15:07
Lokalizacja: Bywa Różnie

Post autor: loczinio » pt lip 23, 2010 22:07

Chmarski pisze:W szybkim pakowaniu anteny do bagaznika nie ma jakichś dramatycznych różnic. Tak samo szybko wrzucisz 30cm jak i 60cm. Moja antenę do bagaznika będę chował o jakieś 3 sekundy dlużej niż Ty tę małą.
Interesują Cie misiaki w trasie czy w mieście?
Czy może jednak bardziej Ci zależy na prezencji anteny na samochodzie?

Namiar na sklep wyślę Ci za chwilę na pw.
rozwalaja mnie ludzie ktorzy kreca sie po miescie z antenami siegajacymi nieba np w golfie2 (bez obrazy)!! Ja bede smigal jakies 60km dziennie w tym od miasta do miasta 15km!!chodzi mi o info przejzdzajacego auta o misiakach!! :ass:



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt lip 23, 2010 22:20

loczinio pisze:rozwalaja mnie ludzie ktorzy kreca sie po miescie z antenami siegajacymi nieba np w golfie2 (bez obrazy)!!
Czyli masz na myśli mnie :bigok: Ale nie czuje sie urażony. Dla Ciebie CB radio to informacja o miśkach i pewnie tak postrzegasz większosć "radiowców mobilnych". Dla mnie CB radio to nie tylko antymisiek, ale też rozmowa z kolegą z bazy na dystansie kilkunastu kilometrów czy też ze znajomymi którzy mieszkają w innej miejscowości w promieniu 10km. Mi wystarczy odpalenie radia w aucie koło domu i wiem jak wygląda cala krajowa dwójka ze Strykowa do Świecka ;) ale nie jest mi to potrzebne, gdyż naprawdę rzadko kiedykolwiek tamtędy śmigam.

Jest też taka grupa jak Tomek (Chmarski) który już kilka stron wcześniej wspomniał. Mu wystarczy kilka minut na CB na kanale 19, by wiedzieć jak sytuacja w Warszawie, po czym śmiga na inny kanał by wbić do znajmoych na pogaduchy :hmm: Własnie od tego mamy CB i anteny ponad 2-metrowe. Większość mobilków kupuje bardziej to, co im się podoba, więc będą to jakieś wyszukane antenki Presidenta do metra długości. Inni potrzebują dalekiej komunikacji i szukają ml-145, a posiadacze 2metrówek to albo szpanerzy (ale takich jest naprawdę niewiele) albo prawdziwi sybiści którzy wiedzą, że prawdziwe radio CB to porządna stacja i porządny maszt na dachu w dzirce.
loczinio pisze:chodzi mi o info przejzdzajacego auta o misiakach!!
Jeśli tylko do tego porzebujesz CB radia to kup byle co. Nawet ten mały kikut będzie odpowiedni jeśli będziesz sie pytał kogoś z kim się miniesz po drodze. Chyba że chcesz skromnie i porządnie to President Florida będzie dla Ciebie odpowiednim rozwiazaniem. Zawsze to 50cm i zasięg do 2-4km a to już Ci w zupełności wystarczy na Twoje potrzeby.
Ostatnio zmieniony pt lip 23, 2010 22:24 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 1 raz.



enzo2211
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 596
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 12:42
Lokalizacja: Gidle ERA
Kontakt:

Post autor: enzo2211 » pt lip 23, 2010 22:25

VDO - Blink, co masz za zestaw?? Bo ja u 520 i ml od sirio... A się zastanawiam nad czymś lepszym....


Druciarstwo - to jest to co kocham ...

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » sob lip 24, 2010 12:20

enzo2211 pisze:VDO - Blink, co masz za zestaw??
Alan 18 podkręcony + mik Cherokee CMP 400 PE ze wzmocn i echem + Antena w dziurze na dachu Sirtel Santiago 1200 + głośnik zew Sunker i to wszystko ładnie podłączone pod akumulator żeby dawało stałe napięcie. Zajrzyj do tematu Citizen Band, tam są zdjęcia mojego auta z tym zestawem ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości