Czy to dobre miejsce na antenę - VW Golf Mk3

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Czy to dobre miejsce na antenę - VW Golf Mk3

Post autor: CJ_New » pn lip 05, 2010 22:53

Witam, przymierzam się do zakupu zestawu CB przed wyjazdem na Manię (mam dość ostatnio spadających na mnie mandatów, no i jedziemy grupą więc miło będzie gawędzić między autami :P).
Jedną z najważniejszych zasad jest moja niechęć do anteny magnesowej. Chcę założyć antenę na uchwyt i wymyśliłem sobie by uchwyt zamontować w miejscu gdzie powinna być tylna wycieraczka (mam tam zaślepkę) tylko teraz kwestia tego jak długa musi być antena jeśli nie będzie na dachu, tylko będzie miała do pokonania całą szybę do góry i czy w ogóle to ma jakikolwiek sens???



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn lip 05, 2010 23:02

CJ_New pisze:i czy w ogóle to ma jakikolwiek sens???
nie ;-) dla cb-radiowców to jest bez sensowne ( musi być na powierzchni płaskiej i najlepiej na środku dachu ) tak jak zakładanie brewek na lampy :) jak chcesz ładnie to zrobić to wywal antene fm z tyłu do bagażnika i w niej miejsce wstaw jakąś np. 1m lub większą antenkę będzie i dobrze lecieć i wyglądać estetycznie :)
Ostatnio zmieniony pn lip 05, 2010 23:03 przez Mako, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » pn lip 05, 2010 23:07

Mako pisze:wyglądać estetycznie :)
estetyka ma tu najmniejsze znaczenie :P ma dobrze zbierać i:
- nie ugniatać uszczelek ani rysować dachu
- nie wymagać ściągania podsufitki bo raz w roku mi wystarczy :P



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pn lip 05, 2010 23:10

CJ_New pisze:estetyka ma tu najmniejsze znaczenie :P
to idzie w parze z osiągami...
CJ_New pisze:- nie ugniatać uszczelek ani rysować dachu
CJ_New pisze:nie wymagać ściągania podsufitki bo raz w roku mi wystarczy :P
nic nie trzeba ściągać, zdejmujesz z tyłu listwe która jest na spinkach i rękę wsuwasz nic się nie staje, 10min roboty i luzik masz, chyba że chcesz mieć zrobioną fotkę i gnicie innych na stronach poświęconych cb-radiu, tak jak wiejski tuning analogicznie tutaj ;]
w skrócie nie ma sensu chyba że się uprzesz twoja wola :) wstawisz 1,5m bat z tyłu a osiągami będzie tyle albo i mniej co 1m na dachu ;]
Ostatnio zmieniony pn lip 05, 2010 23:12 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » pn lip 05, 2010 23:17

Mako pisze:nic nie trzeba ściągać, zdejmujesz z tyłu listwe która jest na spinkach i rękę wsuwasz nic się nie staje
a kabel od radia do anteny tak sobie bezczynnie pod podsufitką zostanie? bo na tym kablu chyba anteny od CB podłączał nie będę? Poza tym, chyba lepiej puścić sobie po słupku z przodu kabel niż pod wykładziną, a potem tylnym słupkiem, bo to 2 razy więcej roboty i kabla.
to już z dwojga złego wolałbym tą magnesówkę...

btw: twierdzisz że tylko dach i najlepiej środek, to czemu gro sedanów ma mocowanie na boku tylnej klapy???



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt lip 06, 2010 09:36

CJ_New pisze:a kabel od radia do anteny tak sobie bezczynnie pod podsufitką zostanie?
kabel puszczasz od słupka tylnego i między oknem a podsufitką tymi listewkami poprostu wepchnąć, nie trzeba żadnej podsufitki zdejmować daj spokój
CJ_New pisze:to czemu gro sedanów ma mocowanie na boku tylnej klapy???
\ bo tak im jest ładniej...
Ostatnio zmieniony wt lip 06, 2010 09:37 przez Mako, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » wt lip 06, 2010 09:57

Mako pisze:kabel puszczasz od słupka tylnego i między oknem a podsufitką tymi listewkami poprostu wepchnąć, nie trzeba żadnej podsufitki zdejmować daj spokój
chodziło mi o kabel który obecnie idzie od radia FM do anteny FM to raz, dwa to poupychać kable pod plastiki na jana to nie jest wiejski tuning, tylko prawdziwy profesjonalizm - po co się męczyć jeszcze łatwiej będzie przykleić kabel taśmą malarską nad siedzeniami i będzie git...
Mako pisze:bo tak im jest ładniej...
odpowiedź godna profesjonalisty - panu już podziękuję w tym temacie i proszę o jego niezaśmiecanie - poczekam aż ktoś bardziej kompetentny się wypowie jak Bartek_Gib np.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt lip 06, 2010 10:00

CJ_New pisze:odpowiedź godna profesjonalisty - panu już podziękuję w tym temacie i proszę o jego niezaśmiecanie - poczekam aż ktoś bardziej kompetentny się wypowie jak Bartek_Gib np.
Skoro wiesz lepiej to po co zakładasz temat ? chyba kolejny klon kristupsena albo koleżka jego się pojawił
brak słów na takich ludzi :goof:
Ostatnio zmieniony wt lip 06, 2010 10:01 przez Mako, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » wt lip 06, 2010 10:19

Mako pisze:Skoro wiesz lepiej to po co zakładasz temat ?
nie nie wiem, bo się nie znam, dlatego pytam, ale odpowiedzi typu "bo tak jest im ładniej", gdy szukam kompletnego wyjaśnienia nie stawiają ciebie w świetle eksperta, tak samo jak pisanie o estetyce, a za chwilę o wciskaniu kabla na odp się pod listwy... Takiej "pomocy" nie szukam
Mako pisze:chyba kolejny klon kristupsena albo koleżka jego się pojawił
chyba to ty nie możesz wnioskować kto kim jest jeśli kogoś nie znasz to raz, chyba to merytoryczne odpowiedzi dają lepsze wrażenie o tobie, niż "chybanie" to dwa, chyba to koleżków poszukaj sobie na swojej wiosce to trzy i chyba to pisałem że twoich wypowiedzi wystarczy w moim temacie, tak ciężko do zaakceptowania...
Ostatnio zmieniony wt lip 06, 2010 10:19 przez CJ_New, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt lip 06, 2010 10:21

CJ_New pisze:gdy szukam kompletnego wyjaśnienia
CJ_New pisze:nie nie wiem, bo się nie znam
nie znasz się ale wiesz lepiej odemnie, ok twoja wola, szkoda mi czasu na Ciebie. Mogę ładniej obrać to wszystko w inne słowa i co lepiej ci będzie ? .... :crazy:
Ostatnio zmieniony wt lip 06, 2010 10:22 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » wt lip 06, 2010 10:33

Mako pisze:szkoda mi czasu na Ciebie
człowieku dowartościowujesz się teraz, czy próbujesz kompleksy wyleczyć?

Gdzie napisałem że znam się lepiej od ciebie na CB? A zapomniałem - przepraszam jaśnie pana, że chciałem go zapytać co zrobić z kablem od anteny radia samochodowego jeśli mam nie ściągać podsufitki (do tej pory nie wiem, bo jaśnie pan wolał wycieczki osobiste), przepraszam jaśnie pana, że chciałem mu zwrócić uwagę na to, że lepiej ściągnąć podsufitkę i zrobić to tak, żeby kable nie leciały byle leciały, bo mają lecieć, a były już schowane raz a porządnie, przepraszam też jaśnie pana że raczyłem zapytać dlaczego sedany na klapie bagażnika mają założone anteny, na co jaśnie pan dogłębnie i rzeczowo mi odpowiedział. Przecież ekspertów należy słuchać i nie zadawać pytań bo oni mają monopol na wiedzę, a ja mam słuchać i przytakiwać, w międzyczasie piejąc z zachwytu nad wiedzą eksperta :rotfl:
Szkoda ci czasu na mnie ale cały czas się udzielasz, a od trzech postów proszę, byś mi już swoich głębokich refleksji nie wypisywał, czego nie potrafisz uszanować. Ja nie włażę z buciorami tam gdzie mnie nie chcą, ale widzę że nie wszyscy tak postępują....
Ostatnio zmieniony wt lip 06, 2010 10:35 przez CJ_New, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » wt lip 06, 2010 11:02

CJ_New - niestety taka jest prawda, ale Polacy w większości zupełnie nie patrzą na umocowanie anteny .... Ten sposób na róg klapy w sedanach albo róg dachu w htb z magnesówką to jest tylko kwestia estetyki + kwestia niechlujstwa i niechęci. Co by komu zależało ściągnąć antenę se srodka dachu ? Bo co - bo trzeba 35 cm dalej ręke wysunąć i ściągnąć ze środka dachu ? ? ?

Zupełnie nie patrz na magnesówki w rogu klapy/dachu

Montaż na uchwycie (tak jak u mnie) - OK. Wielkie zdziwienie moje i kolegów kiedy antena w rogu klapy bagażnika na moim hatchback'u zestroiła się na 1.06 w połowie zakresu czyli GENIALNIE !

Sposób na wycieraczkę - odpada. Widziałem kilka takich pojazdów, ale jakoś nie widzi mi się ten sposób.

Może zrobimy tak - powiedz mi co wg. Ciebie jest najlepsze w Twoim przypadku i później odniesiemy się do tego : magnesówka na środku dachu, antena na stałe w dachu czy też antena na porządnym uchwycie ?

P.S. Za dwadzieścia lat spędzonych na gruszce to będzie można powiedzieć, że jakoś się tam znam ;)
Ostatnio zmieniony wt lip 06, 2010 11:03 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
CJ_New
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: pn wrz 28, 2009 18:11
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: CJ_New » wt lip 06, 2010 11:24

Magnesówek nie chcę w ogóle - chyba że w ostateczności tak jak pisałem na początku. Myślałem o dwóch sposobach uchwytu - antena jak piszesz na rogu klapy, albo ze względów wykorzystania miejsca i estetyki wewnątrz auta (nawet cm kabla by nie wystawał) miejsce po wycieraczce plus do tego antena minimum 150 cm, tylko właśnie chciałem wiedzieć czy to będzie jakkolwiek zbierać sygnał, czy szkoda zachodu...



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » wt lip 06, 2010 14:33

CJ_New pisze:czy szkoda zachodu...
Coś tam z tego na pewno usłyszysz, ale nie będą to osiągi godne anteny 150cm. Jeśli koniecznie chcesz antenę na uchwycie to zrób tak jak BartekGib ma na swoim aucie. Ewentualnie dziura po antenie FM bądź uchwyt krawędziowy na górze klapy o ile Ci tam wejdzie. Choc osobiście Ci nie polecam takich uchwytów krawędziowych - zostawiają o wiele gorsze odparzenia i ślady niż normalny magnes.

Przemyśl jeszcze raz tą antenę magnesową, bo to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie dla Ciebie jeśli chcesz miec CB chwilowo na wyjazd. W sklepach ze sprzętem CB popytaj o gumową podkładę lub bezbarwną folię na karoserię żeby magnes postawic i śladu nie powinno byc :bigok: Przynajmniej antena 1m będzie Ci ściągac jak 1m a nie jak w przypadku montażu 1,5m na klapie z wynikami gorszymi niż 1m.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości